Gra o tron w wersji… anime? Fani udowadniają, że jest to możliwe

News/Seriale 06.10.2017
Gra o tron w wersji… anime? Fani udowadniają, że jest to możliwe

Gra o tron w wersji… anime? Fani udowadniają, że jest to możliwe

Gra o tron nie tylko angażuje fanów, ale również inspiruje ich do podejmowania własnych inicjatyw. Jednym z takich działań jest czołówka, która mogłaby poprzedzać odcinki serii w wersji… anime.   

Możemy zastanawiać się, jaka forma ekranizacji jest najlepsza, aby oddać klimat i koloryt oryginału. Można też pofantazjować o tym, jak wyglądałyby konkretne dzieła, gdyby wykonać je w odmiennej stylistyce. Ale przecież nie trzeba do tego używać samej wyobraźni, bo jeden z fanów zrobił to za nas.  

Przedstawił czołówkę serialu Gra o tron, tak jak wyglądałaby ona, gdyby przygotowywali ją specjaliści od japońskiej animacji.

Warto zauważyć, że bohaterowie – wzorowani na oryginalnej serii telewizyjnej – oddani są bardzo wiernie, mimo dość uproszczonej kreski. Ale już scena, w której Nocny Król rzuca swoją włócznią jest przedstawiona zupełnie inaczej. To wygląda naprawdę dobrze! 

Gra o tron jako anime:

Gdybyśmy popuścili wodze fantazji jeszcze odrobinę, to moglibyśmy wyobrazić sobie, że obok pięciu zapowiedzianych przez HBO spin-offów, pojawi się remake właśnie w stylu anime. Miałoby to swoje zalety, bo przecież z całą pewnością udałoby się uniknąć kosztów związanych z efektami specjalnymi, a przy okazji byłaby spora szansa, że na ostatni sezon nie musielibyśmy czekać aż tak długo.

Autorem filmu jest francuski animator, Malec, który na swoim kanale prezentuje rapowe bitwy między postaciami znanymi z popkultury.  

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie oburzajcie się na sceny seksu we „Władcy Pierścieni” Amazona. U Tolkiena seks istniał, choć nie wprost

Czytelnicy fantasy od lat na różne sposoby porównują powieść „Władca Pierścieni” z cyklem „Pieśń lodu i ognia”. Najnowsza dyskusja rozgorzała w kontekście medialnych doniesień o scenach seksu w serialu „Władca Pierścieni” od Amazon Prime Video. Czy na pewno parafrazując Boromira, Tolkien nie miał seksu i Tolkien seksu nie potrzebuje?

Artykuł/Seriale 16.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

4 odpowiedzi na “Gra o tron w wersji… anime? Fani udowadniają, że jest to możliwe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...