Powstał scenariusz Na skraju jutra 2. Tom Cruise i Emily Blunt w obsadzie

News/Film 03.10.2017
Powstał scenariusz Na skraju jutra 2. Tom Cruise i Emily Blunt w obsadzie

Powstał scenariusz Na skraju jutra 2. Tom Cruise i Emily Blunt w obsadzie

Na skraju jutra okazał się jednym z ciekawszych filmów science-fiction ostatnich lat. Przenosząc pomysł z Dnia świstaka na wojnę z kosmitami, zwrócił na siebie uwagę dostatecznej liczby fanów, by wytwórnia zatwierdziła produkcję sequela.

Na skraju jutra 2 jest przy tym naszym polskim umownym tytułem. Ten oryginalny – Live Die Repeat and Repeat – nawiązywać będzie bowiem do oryginalnego tytułu poprzedniej części, a więc Live Die Repeat: Edge of Tomorrow, co sprawi pewien problem polskim tłumaczom. Ale formalności na bok.

Scenariusz do sequela został bowiem ukończony. Film po raz kolejny wyreżyseruje Doug Liman. Miał go napisać po raz kolejny Christopher McQuarrie, jednak konflikt kalendarzowy z filmowaniem Mission: Impossible 6 spowodował, że tylko nadzorował prace Joe’a Sharpnela i Anny Waterhouse, którzy odpowiadają między innymi za scenariusz Zwycięzcy. Poprzedni film był adaptacją japońskiej powieści All You Need is Kill. Nie jest jasne, w jaki sposób do książki będzie się odnosić druga część.

Sam fakt dalszego inwestowania w film jest jednak krzepiąca. Zasłużył na lepsze wyniki finansowe niż te, które udało mu się osiągnąć. Zwłaszcza, że zebrał bardzo ciepłe recenzje od widzów i krytyków. Jestem zadowolony, że wytwórnia dostrzegła te dobre opinie, choć nie jestem jeszcze pewien, czy sequel tego bardzo ciekawego filmu jest w ogóle potrzebny.

Na Na skraju jutra 2 jednak  poczekamy. Live Die Repeat and Repeat ma problem… z kalendarzem.

Nowy film ma być definitywnym zakończeniem całej opowieści i dalsze nie są planowane. Tak przynajmniej budowany jest scenariusz. Konkretnych informacji na jego temat nie znamy, wiemy już jednak, że film ma wyjaśnić przedziwne zakończenie poprzedniej części. Reżyser stwierdził też, że ten scenariusz „zmieni całą branżę filmową w kwestii projektowania sequeli”. Cóż, zobaczymy. Wiemy jednak, że Tom Cruise i Emily Blunt znają już ten scenariusz i chcą ponownie zagrać w filmie.

Problem w tym, że nie tylko McQuarrie miał problem ze zgraniem się z resztą ekipy. Tom Cruise, Emily Blunt i Doug Liman mają wyjątkowo pechowo nakładające się na siebie zobowiązania zawodowe. Cruise po zakończeniu filmowania nowego Mission: Impossible od razu przechodzi do realizacji nowego Top Guna. Emily Blunt z kolei dopiero co zeszła z planu Mary Poppins Returns i już udaje się grać w Sherlock Gnomes i A Quiet Place.

To oznacza, że na sequel będziemy musieli poczekać. Miejmy nadzieję, że nie tak długo, by wytwórnia filmowa zmieniła zdanie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

8 odpowiedzi na “Powstał scenariusz Na skraju jutra 2. Tom Cruise i Emily Blunt w obsadzie”

  1. “Emily Blunt z kolei dopiero co zeszła z planu Mary Poppins Returns i już udaje się grać w Sherlock Gnomes i A Quiet Place.” – kurczę, czytajac Sherlock Gnomes mialem juz obraz Emily Blunt, Downeya i Jude’a Law w Sherlock Holmes 3 :/.

  2. Jeszcze się po Mumii z Tomem nie otrząsnąłem a już kolejne 2 szmiry: MI6 i Na skraju jutra 2. Myślę, że kwestia czasu aż nazwisko Cruise przestanie przyciągać wysokobudżetowe produkcje. Czy komuś podobał się jakiś z ostatnich filmów z Tomem Cruisem?

    • Edge of Tomorrow uwazam za bardzo udany film ale co do The Mummy to sie totalnie zgadzam. W tym roku tylko Wonder Woman przebila ten film glupota

      • O tym filmie zapomniałem, mój błąd. Mi się też bardzo podobał. Poza tym…nie wiem czemu ale jakoś nie trawie TC a jak słyszę o kolejnej części MI to zastanawiam się czy nie lepiej porzucić Ethana Hunt’a (tak się chyba nazywał)? Może Tom ma ambitny plan stworzenia kolejnego Jamesa Bonda i zobaczymy jeszcze 15 części MI?

  3. Tom Cruise jakoś zawsze kojarzył mi się z przeciętymi filmami akcji. Choć MI, czy Oblivion to filmy przy których się bawiłem naprawdę dobrze. Nie zniechęciłem się słabymi recenzjami ostatniej Mumi i obejrzałem, bo i efekty i akcja i babeczka z peaky blinder – ogólnie nie byłem nastawiony na 10/10 ale tak jak z początku było okej tak im dalej tym słabiej. A szkoda.

    Za to Na Skraju jutra to film był kozak. Niespodziewałem się czegoś takiego,a zacząłem oglądać ze względu na Emily Blunt – bo i ładna i fajna. Okazało się, że film jest i dobry i taki trochę oldschoolowy, z ojcem prawie jak przy starym terminatorze się bawiliśmy. Także na drugą część czekam, bo raczej zepsuć się tego nie da. Chyba, ze na siłę jakoś przekombinują….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...