Pojawił się właśnie zwiastun 4. sezonu brytyjskiego serialu Peaky Blinders. Do obsady wraca między innymi Tom Hardy.

Prace nad nadchodzącym sezonem Peaky Blinders rozpoczęły się w marcu tego roku i wszystko wskazuje na to, że właśnie dobiegły końca. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery najnowszej serii, ale mówi się, że serial pojawi się na naszych ekranach już tej jesieni.

Najnowszy sezon Peaky Blinders będzie liczył 6 odcinków.

Serial opowiada o rodzinie gangsterów z Birmingham, którzy dzięki swojemu sprytowi i kontrowersyjnej przedsiębiorczości pną się na szczyt. Pierwsze skrzypce gra tutaj Thomas Shelby (Cillian Murphy), który po powrocie z I wojny światowej zaczął rozwijać przestępczy biznes.

W najnowszym sezonie serialu BBC pojawi się ponownie Tom Hardy, gra on Alfiego Solomonsa – szefa konkurencyjnej grupy przestępczej. Do obsady dołączy Adrien Brody, został on nagrodzony Oscarem za rolę w filmie Pianista. Zobaczymy również Aidana Gillena, którego znamy jako Littlefingera z Gry o tron.

Ostatni odcinek 3. sezonu został wyemitowany w czerwcu zeszłego roku. Mimo że nie widzieliśmy jeszcze najnowszej części serii, to BBC zapowiedziało, że powstanie również 5. sezon. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie to ostatnia odsłona przygód gangsterów. Steven Knight, który jest twórcą Peaky Blinders, przyznał, że bardzo chciał doprowadzić fabułę serialu do czasów II wojny światowej, ale nie jest przekonany, czy się to uda. Wspomniał, że coraz trudniej jest mu ponownie zebrać obsadę, bo ta ma inne filmowe zobowiązania.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Przeminęło z wiatrem” i „Hotel Zacisze” wkrótce wrócą na HBO Max i do BBC, ale to nie rozwiązuje problemu

Sprawa George’a Floyda sprawiła, że na całym świecie rozpętała się dyskusja na temat rasistowskich elementów w popularnych filmach, serialach i książkach. HBO Max zdecydowało się więc w zeszłym tygodniu wycofać adaptację „Przeminęło z wiatrem”, zaś niedługo później tak samo zrobiło BBC z odcinkiem „Hotelu Zacisze”. Co dalej z obiema produkcjami?

Opinia/Film 15.06.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...