Wojna ludzi z androidami. Blade Runner 2022 to świetna animacja, która pokazuje genezę konfliktu

News/YouTube 27.09.2017
Wojna ludzi z androidami. Blade Runner 2022 to świetna animacja, która pokazuje genezę konfliktu

Wojna ludzi z androidami. Blade Runner 2022 to świetna animacja, która pokazuje genezę konfliktu

Bunt replikantów z kultowego filmu Blade Runner niczego nie nauczył ludzkości. Potężna korporacja Tyrell rozpoczęła produkcję nowej generacji androidów, które obróciły się przeciwko swoim stwórcom. Dokumentuje to świetna animacja Blade Runner 2022, którą można zobaczyć na YouTubie.

Kultowy Łowca Androidów opowiadał o grupie replikantów z serii Nexus-6, którzy zbuntowali się, szukając sposobu na dłuższe życie. Dzieła korporacji Tyrell były w stanie działać jedynie przez cztery lata, co znacząco odróżniało ich od żyjących kilkadziesiąt lat ludzi. Rozpaczliwe poszukiwania sposobu na dłuższe funkcjonowanie skończyło się fiaskiem, ale już trzy lata później Tyrell Corporation rozpoczęło masową produkcję nowej linii Nexus-8.

Nexus-8 był pierwszym rodzajem androida o długości działania przybliżonego do ludzkiego życia.

Wielu obywatelom futurystycznego Los Angeles nie przypadło to do gustu. Społeczny opór przeciwko replikantom stawał się coraz silniejszy, aż wybuchły pierwsze zamieszki. Ludzkie bojówki walczące z androidami dotarły do spisów korporacji Tyrell, rozpoczynając polowania na androidy. Ulice amerykańskiego megacity popłynęły sztuczną krwią androidów, które miały nigdy nie podnieść ręki na swoich ludzkich stwórców. A jednak…

Animacja Blade Runner 2022 opowiada o androidach, które przygotowały śmiały plan ataku na bazy danych o wyprodukowanych replikantach. Sztuczne byty wykorzystały do tego celu broń EMP masowego rażenia, która zakłóciła działanie systemów komputerowych całego Los Angeles oraz okolicy. Statki powietrzne spadły z nieba, komputery zostały wyłączone, a zautomatyzowane sieci zarządzania przestały działać:

Region pogrążył się w chaosie, którego następstwem był wielki głód. Umierającą z głodu populację uratował dopiero niesamowity naukowiec, Niander Wallace, którego w filmie Blade Runner 2049 gra sam Jared Leto. Zmodyfikowana żywność niewidomego geniusza pozwoliła ludzkości przeżyć, podczas gdy pogrążona w niesławie korporacja Tyrell upadła. Polowania na androidy Nexus-8 ponownie stały się faktem, lecz tym razem przyłączały się do nich również służby państwowe. Istnienie replikantów zostało zdelegalizowane, a wszystkie istniejące jednostki miały zostać zniszczone.

Polujący na androidy, rząd nie wiedział jednak, że ktoś już pracuje nad ulepszonym modelem Nexus-9…

Teksty, które musisz przeczytać:

„John Wick” i „Łowca androidów” za kilka dni znikną z serwisu Netflix, a wraz z nimi prawie 30 filmowych hitów

Netflix dopiero co przeprowadził dużą aktualizację biblioteki, w ramach której firma usunęła kilkadziesiąt głośnych produkcji, a już szykuje następną. W ciągu najbliższego tygodnia z serwisu zniknie prawie 30 filmów, w tym wiele hollywoodzkich hitów. Macie ostatnią okazję, żeby obejrzeć takie dzieła jak „John Wick” i „Niezniszczalni 3”.

Artykuł/VOD 01.07.2020

Dołącz do dyskusji (2)

36 odpowiedzi na “Wojna ludzi z androidami. Blade Runner 2022 to świetna animacja, która pokazuje genezę konfliktu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...