AXN zaliczył wpadkę, choć premierą nowego serialu stacja chwaliła się parę miesięcy. Mamy wyjaśnienie

News/TV 27.09.2017
AXN zaliczył wpadkę, choć premierą nowego serialu stacja chwaliła się parę miesięcy. Mamy wyjaśnienie

Absentia to nowy serial, który przez parę ostatnich miesięcy reklamowany był w stacji AXN. Amerykański kryminał z elementami thrillera swoją premierę miał wczoraj o 22:00 na kanale AXN. Niestety, pilotażowy odcinek produkcji wyemitowano… bez lektora i napisów.

Serial Absentia oglądałam przez platformę nc+ GO w ramach możliwości śledzenia programów telewizyjnych online. O 22:00 rozpoczęła się emisja produkcji, jednak stacja najprawdopodobniej zapomniała wyemitować serial z lektorem bądź napisami. Na facebookowym profilu pod kilkoma postami dotyczącymi nowej serii telewizyjnej toczyła się gorąca dyskusja widzów, który wyrażali niezadowolenie z tego stanu rzeczy.

Oglądając serial przez nc+ GO, nie dało się włączyć napisów w żaden sposób.

Ci, którzy AXN mają w ofercie telewizji cyfrowej, mogli próbować włączyć napisy za pomocą dekodera (nie u wszystkich to działało), ale te – według relacji widzów na Facebooku – nie miały polskich znaków. Rozwiązaniem dla niektórych była opcja napisów z telegazety, stworzonych z myślą o osobach głuchoniemych, ale ponoć te napisy były niezsynchronizowane z wideo.

Lektor pojawił się w emisji serialu dopiero ok. 15 minut przed końcem odcinka.

AXN dopiero w nocy ustosunkowało się do pytań i komentarzy widzów. Pod postami na Facebooku pojawił się krótki komunikat:

Drodzy widzowie AXN, najmocniej przepraszamy za problemy techniczne podczas dzisiejszej premiery “Absentii”, właśnie badamy źródło problemu, pozdrawiamy

Udało mi się też skontaktować z przedstawicielami AXN, którzy wystosowali oświadczenie:

Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Wczoraj na naszym kanale wystąpiły problemy techniczne, w związku z którymi pierwszy odcinek serialu Absentia został wyemitowany w oryginalnej wersji językowej. Chcielibyśmy przeprosić naszych widzów za zaistniałą sytuację i zrekompensować im tę niedogodność. Poczyniliśmy zmiany w naszej ramówce na najbliższy tydzień, dokładając liczbę powtórek pierwszego odcinka.

Telewizyjne powtórki pierwszego odcinka Absentii zaplanowane są na:

  • środę, 27.09.2017 r. o godzinie 01:00;
  • czwartek, 28.09.2017 r. o godzinie 23:00;
  • piątek, 29.09.2017 r. o godzinie 23:00.

Ponadto pierwszy odcinek Absentii zostanie wyemitowany we wtorek, 3.10.2017 r. o godzinie 21:00, tuż przed emisją drugiego odcinka serialu.

Absentia – gdzie obejrzeć?

Jeśli wczoraj nie udało wam się obejrzeć serialu, który – warto dodać – zapowiada się całkiem nieźle, możecie zobaczyć go podczas telewizyjnych powtórek albo online. Tytuł dostępny jest już na platformie nc+ GO i serwisie ipla, a od 29 września do 3 października będzie go można obejrzeć także w AXN Player.

Serial Absentia opowiada o agentce FBI, która zostaje uznana za zmarłą, a jej oprawca za winnego jej śmierci. Mąż bohaterki, również pracujący dla FBI, z trudem znosi wieść o jej odejściu. Zostaje sam z małym synem. Sześć lat później, kiedy mężczyzna układa sobie życie na nowo z inną kobietą, okazuje się, że jego pierwsza żona wciąż żyje. Główna bohaterka będzie musiała odzyskać rodzinę, a także… oczyścić się z zarzutów. Jest bowiem zamieszana w sprawę kryminalną.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (15)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...