Drugi sezon Star Trek: Discovery to próba naszej cierpliwości

News/Seriale 26.09.2017
Drugi sezon Star Trek: Discovery to próba naszej cierpliwości

Drugi sezon Star Trek: Discovery to próba naszej cierpliwości

Wiele wskazuje na to, że Star Trek: Discovery okaże się bardzo dobrym serialem. Pilot pierwszego sezonu zebrał pozytywne recenzje, w tym na naszych łamach. Drugi sezon wydaje się nieunikniony. Jest jednak też bardzo odległy.

Na Star Trek: Discovery czekaliśmy dość długo. Nie tylko z uwagi na fakt, że to pierwsza startrekowa produkcja telewizyjna od wielu lat, ale również i z powodu kilku opóźnień w produkcji pierwszego sezonu. Serial prawdopodobnie zarobi na siebie, biorąc pod uwagę wielką popularność marki i – na razie – pozytywne recenzje pierwszych odcinków. Nic więc dziwnego, że jego twórcy myślą już o drugim sezonie.

Warto jednak zaznaczyć, że rozważania na razie są głównie teoretyczne. Wytwórnia nadal nie zatwierdziła drugiego sezonu do produkcji i choć wydaje się to nieuniknione, to prace nad nim nawet nie ruszyły. Alex Kurtzman, główny scenarzysta nowych startrekowych filmów i seriali, ostrzega przed przesadnym optymizmem. Jeżeli w ogóle ujrzymy drugi sezon, to nieprędko.

Drugi sezon Star Trek: Discovery dopiero w 2019 roku. I to w optymistycznej wersji.

Kurtzman zauważa, że opóźnienia w realizacji pierwszego sezonu wiele nauczyły ekipę za niego odpowiedzialną. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter przypomina, że poprzednie pewne siebie zapowiedzi zestawione z harmonogramem niemożliwym do zrealizowania sprawiły niemałe kłopoty wizerunkowe. Tym razem scenarzysta i producent Star Trek: Discovery nie zamierza ryzykować.

Twierdzi, że jeżeli faktycznie drugi sezon zostanie zatwierdzony do produkcji, to nie należy się go spodziewać wcześniej niż w 2019 roku. I to przy założeniu, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Cóż, przynajmniej nie jest nam wciskany kit, aczkolwiek nasz entuzjazm będzie wystawiony na próbę.

Co więcej, już teraz wiadomo, że pierwszy sezon zostanie podzielony na dwie części. Pierwsze 8 odcinków będzie emitowanych co tydzień do 5 listopada. Emisja pozostałych siedmiu ruszy od stycznia przyszłego roku. Co oznacza, że już teraz jesteśmy przyzwyczajani do bardzo dużych przerw pomiędzy odcinkami…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

4 odpowiedzi na “Drugi sezon Star Trek: Discovery to próba naszej cierpliwości”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...