Czekasz na 5. sezon Wikingów? Już wiemy, że serial dostanie 6. sezon liczący 20 odcinków

News/Seriale 13.09.2017
Czekasz na 5. sezon Wikingów? Już wiemy, że serial dostanie 6. sezon liczący 20 odcinków

Czekasz na 5. sezon Wikingów? Już wiemy, że serial dostanie 6. sezon liczący 20 odcinków

Tuż przed 5. sezonem serialu Wikingowie dowiadujemy się, że stacja History złożyła zamówienie… na sezon szósty. Czy jest na co czekać?

Fani Wikingów czekają z utęsknieniem na premierę 5. sezonu serialu, która odbędzie się 29 listopada. Już dzień później zobaczymy serial w Polsce. Tymczasem stacja History właśnie zamówiła 6. sezon serialu.

Co wiemy na temat fabuły 6. sezonu Wikingów?

Na szczęście dla fanów, niewiele. Po naprawdę dramatycznych wydarzeniach z sezonu czwartego (bez obaw, nie znajdziecie tu spoilerów), nie możemy mieć pewności,co do tego, kto będzie głównym bohaterem w 5. sezonie. Wybieganie jeszcze dalej w przyszłość to jak wróżenie z fusów. Producenci zostawili jednak pewną wskazówkę.

Można wywnioskować, że akcja w 6. sezonie przeniesie się na wschód, ponieważ na ekranie pojawi się Oleg Mądry – książę zwierzchni Rusi. Zagra go Danila Kozlovsky, aktor rosyjskiego pochodzenia.

Pojawiła się też informacja o tym, że jeden odcinek wyreżyseruje Katheryn Winnick, czyli serialowa Lagertha. Będzie to jej debiut w fotelu reżysera.

6. sezon Wikingów będzie liczył 20 odcinków.

Tak duża liczba epizodów staje się standardem dla tej produkcji. Dla przypomnienia, pierwsze trzy sezony serialu liczyły po 10 odcinków. Sezon czwarty miał 20 odcinków emitowanych z ok. półroczną przerwą w trakcie sezonu. Sezon czwarty cieszył się średnią widownią na poziomie 7,8 mln widzów.

Podobny zabieg będzie miał miejsce w trakcie 5. sezonu. Zobaczymy łącznie 20 odcinków, z czego pierwsza seria będzie liczyła 8 epizodów. Pierwszy z nich obejrzymy w Polsce 30 listopada tego roku.

Tym samym śladem pójdzie 6. sezon, na który również złoży się aż 20 odcinków. To oznacza, że fani produkcji dostaną przynajmniej 40 nowych odcinków serialu.

Pozostaje tylko pytanie, czy jest na co czekać? Poziom produkcji przypomina rollercoaster. Niestety, zdarzają się dłużyzny, a sytuacji nie poprawia wiele nieprzemyślanych i niepotrzebnych wątków. Obawiam się, że Wikingów oglądałoby się lepiej, gdyby sezony były skondensowane do 10, lub nawet 8 odcinków. Mimo wszystko daję produkcji kredyt zaufania.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kapuczyna raz! Jestem Grażyną i się tego nie wstydzę

Społeczna izolacja już tak chyba ma, że wyciąga z człowieka jego prawdziwą naturę. Czego nauczyłam się o sobie podczas pandemii? Nieoczekiwanie „diagnoza” przyszła ze strony redakcyjnych koleżanek, które jednomyślnie okrzyknęły mnie Grażyną. I wiecie co? Wcale się tego nie wstydzę.

Felieton/Trendy 22.10.2020

Dołącz do dyskusji (15)

26 odpowiedzi na “Czekasz na 5. sezon Wikingów? Już wiemy, że serial dostanie 6. sezon liczący 20 odcinków”

 1. Pierwsze dwa sezony wciągneły mnie jak zapewne zrobiłyby to usta Freyi. Dalej było…ciężko. Pamietam, że dużo głupotek się tam pojawiało, a co jakaś bitwa to “mur tarcz!”, “mur tarcz!!” i “mur tarcz!!!”. Ogromny plus za niesamowicie piękną i świetną postać Lagerthy (i tez z tego powodu Vikings stracił dla mnie na znaczeniu. Bo ragnar wybrał sobie inna…ja wiem, że wiking to wiking, monogamia nie jest u nich na pierwszym planie, ale mając taką kobitę w domu, napradwę pozbywasz się jej dla… jaszczura? I w sumie tak się zastanwiam, że jest to pierwszy serial, który mi trochę obrzydł po fatalnej decyzji głównego bohatera). Życzę serialowi jaknajelpiej ale raczej już do niego nigdy nie wrócę (chociaż scena z krwawym orłem też niczego sobie).

 2. To bardzo dobra wiadomość! :)

  Oglądam ten serial od Sezonu 2, każdy sezon i trzyma poziom. Każdy odcinek jest ciekawy, a niektóre to prawdziwe perełki, dlatego bardzo się cieszę, że teraz sezony mają aż po 20 odcinków. Jest co oglądać i jest ciekawie. To jeden z najlepszych seriali w takich klimatach jaki kiedykolwiek dotychczas powstał.

     • ja tylko normalnie odpowiedzialem a ty juz kurwa z ryjem, podalem stronke zle kurwa , a stronka dobra i moze tobie nie jest znana a mi jest, wiec powiem tyko jedno piedol sie jak nie potrafisz docenic czyjejs pomocy

     • Ale ja nie pytałem gdzie można znaleźć resztę odcinków tylko odpowiedziałem na komentarz osoby, która pyta o 5 sezon na Netflixie jakby nie wiedziała, że nawet 4 jeszcze tam w pełni nie wyszedł. Ty za to w odpowiedzi piszesz bez związku, że oglądałeś wszystkie odcinki na innej stronie i zarzucasz mi, że źle szukam (a przecież na Netflixie nigdy nie było drugiej połowy 4 sezonu). Podsumowując twoja odpowiedź nie była “normalna” tylko wygląda jak reklama jakiejś stronki przez spamera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...