Gwiezdne wojny: Epizod IX ma nowego reżysera. Wiemy, kto zastąpi Colina Trevorrowa

News/Film 12.09.2017
Gwiezdne wojny: Epizod IX ma nowego reżysera. Wiemy, kto zastąpi Colina Trevorrowa

Gwiezdne wojny: Epizod IX ma nowego reżysera. Wiemy, kto zastąpi Colina Trevorrowa

Nie tylko film o Hanie Solo ma problemy z reżyserami. Lucasfilm zerwał współpracę z Colinem Trevorrowem, który miał nakręcić Epizod 9 Gwiezdnych wojen. Zastępcą będzie sprawdzony już przez wytwórnię i fanów twórca.

J.J. Abrams jest dla wielu fanów Gwiezdnych wojen prawdziwym idolem. Najpierw z powodzeniem odświeżył markę Star Treka, by później zająć się reżyserią kontynuacji Powrotu Jedi. Nie wszyscy byli zachwyceni, jednak znaczna większość fanów – ze mną włącznie – uważa, że pan Abrams wykonał kawał dobrej roboty. Jego Przebudzenie Mocy oglądało się z ciarkami na plecach.

Teraz powinniśmy się szykować na powtórkę rozrywki.

Nowy reżyser filmu Gwiezdne wojny: Epizod IX to J.J. Abrams.

Ale na tym nie koniec. Abrams napisze również scenariusz do tej produkcji. Będzie mu w tym pomagał Chris Terrio, którego scenariusze zostały wykorzystane m. in. w Operacji Argo, Lidze Sprawiedliwych oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Jest to ciekawe z wielu różnych powodów. Po pierwsze, sam Abrams deklarował, że nie chce się już zajmować Gwiezdnymi wojnami. Spełnił swoje marzenie, reżyserując film z jednej ze swoich ukochanych serii, ale trzymanie się jej dalej byłoby, cytując samego reżysera, „chciwością”.

Na dodatek Abrams przy okazji Star Treka wykazał się wieloma niedociągnięciami. Pierwszy z jego filmów był świetny, wprowadził starą markę w nowoczesne kino akcji, zachowując zarazem wszystkie elementy tego uniwersum i duży szacunek dla fanów. Drugi, a więc W ciemność. Star Trek był bardzo dużym rozczarowaniem.

Mam jednak nadzieję, że to wypadek przy pracy, a nie reguła.

Przebudzenie Mocy, tak jak Star Trek w 2013 roku, przeniosło Gwiezdne wojny w świat nowoczesnego kina. Miejmy nadzieję, że Epizod IX nie będzie dla Gwiezdnych wojen tym, czym W ciemność było dla marki Star Trek. Tym bardziej, że czeka nas przecież jeszcze seans z Ostatnim Jedi

Film Gwiezdne wojny: Epizod IX (tytuł tymczasowy) ma pojawić się w kinach 24 maja 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix zapowiada 3. sezon „Narcos: Meksyk”. Diego Luna nie powróci, ale aktor grający Pablo Escobara już tak

W 2018 roku Netflix rozpoczął nadawanie spin-offa popularnego serialu „Narcos”, poświęconego działalności meksykańskich karteli narkotykowych. Produkcja zyskała popularność niemal dorównującą oryginalnej serii, ale długo nie było wiadomo, czy doczeka się 3. sezonu. Teraz jej fani mogą odetchnąć z ulgą, choć muszą się przygotować na sporo zmian.

News/Seriale 28.10.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...