Do premiery Justice League daleko, ale fani już teraz mogą się przenieść do świata filmu w VR. Również na iPhonie

News/Mobile 12.09.2017
Do premiery Justice League daleko, ale fani już teraz mogą się przenieść do świata filmu w VR. Również na iPhonie

Chociaż premiera Justice League została zaplanowana na połowę listopada 2017 roku, fani Batmana, Supermana i spółki już teraz mogą zagrać w darmową grę VR na oficjalnej licencji filmu. Tym razem nawet na iPhonie, pomimo chłodnej postawy Apple wobec wirtualnej rzeczywistości.

Android. Google Cardboard. Google Daydream. Samsung GearVR – to wszystko największe tuby mobilnego VR-u. Takiego, do którego wystarczy smartfon oraz tanie gogle. Chociaż na ostatniej konferencji WWDC z 2017 roku Apple po raz pierwszy w ogóle zauważyło, że wirtualna rzeczywistość istnieje, firma wciąż nie ma swojego hełmu VR. Raczej się to nie zmieni. Na szczęście producenci gier w wirtualnej rzeczywistości nie rezygnują z iOS, tworząc produkcje również na ten system. Aby z nich korzystać, wystarczy… kupić coś od Google.

W karcie Justice League VR dla App Store jest napisane, że do obsługi gry wymagany jest Cardboard.

Google Cardboard, Google Daydream czy Trust Exos to wszystko hełmy mobilnego VR, które są kompatybilne z iPhone’ami. Bez nich rozgrywka w Justice League VR jest w zasadzie niemożliwa. Zamiast spójnego obrazu dostosowanego do lewej i prawej gałki ocznej zobaczycie bowiem dwa źródła wideo wypaczone przez efekt podobny do rybiego oka.

Sama aplikacja jest zbiorem kilku małych gier, po jednej dla każdego superbohatera wchodzącego w skład filmowej Ligi Sprawiedliwości.

Flash goni za bombą. Wonder Woman broni swojej wyspy przed zagrożeniem z kosmosu. Batman jeździ opancerzonym pojazdem. Cyborg strzela do latających dronów, z kolei Aquaman… cóż, Aquaman pływa. Oczywiście, jak wszystkie mobilne gry VR, również Justice League jest minimalnie interaktywne. Jedynym kontrolerem w wirtualnej rzeczywistości jest celownik uzależniony od ruchów naszej głowy, co skutecznie krępuje twórczość deweloperów.

Chyba nikt nie ma jednak złudzeń, że Justice League VR to coś więcej niż interaktywna reklama nadchodzącego filmu. Taka, którą pobieramy z nudów, instalujemy, bawimy się nią 5 minut, a następnie usuwamy z pamięci mobilnego urządzenia. Jeżeli jednak jesteście fanami herosów DC, macie pod ręką gogle VR i chcecie się przenieść do w pełni trójwymiarowego świata komiksów, nic nie stoi na przeszkodzie.

Darmowe Justine League VR jest dostępne w sklepach Google Play oraz iTunes App Store.

Teksty, które musisz przeczytać:

Współczesne blockbustery mają mnóstwo irytujących cech. Wszystkie znalazły się w serii Jurassic World

Pod pewnymi względami fani popkultury nie mogą w ostatnich kilkunastu latach narzekać. Uwielbiane przez nich komiksy, animacje i nostalgiczne przeróbki wzięły Hollywood szturmem. Współczesne blockbustery zawierają jednak mnóstwo irytujących cech, które powtarzają się na każdym kroku. Jurassic World: Upadłe królestwo jest symbolicznym potwierdzeniem tych słabości.

Felieton/Film 13.06.2018

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...