Mieliśmy serialowy prequel Psychozy, to teraz dostaniemy Lotu nad kukułczym gniazdem. I to w Netfliksie

News/Seriale 07.09.2017
Mieliśmy serialowy prequel Psychozy, to teraz dostaniemy Lotu nad kukułczym gniazdem. I to w Netfliksie

Mieliśmy serialowy prequel Psychozy, to teraz dostaniemy Lotu nad kukułczym gniazdem. I to w Netfliksie

Zapowiada się ciekawa produkcja i to od razu z dwoma sezonami. Prequelem Lotu nad kukułczym gniazdem zajmie się Ryan Murphy, twórca znany z takich produkcji jak American Horror Story (już dzisiaj w stacji FOX o 23:00 7. sezon!) czy American Crime Story.

Prequel Lotu nad kukułczym gniazdem na nosić tytuł Ratched. Ratched to nazwisko jednej z bohaterek filmu, siostry Mildred zajmującej się przebywającymi w ośrodku psychiatrycznym pacjentami, która trzymała ich twardą ręką. W rolę kobiety w produkcji Miloša Formana wcieliła się Louise Fletcher. Serialowy prequel Murphy’ego miałby się skupić właśnie na tej postaci i pokazać jej dzieje sprzed tych, które poznaliśmy w filmie.

Siostry Ratched ma zagrać tym razem się Sarah Paulson, która zajmie się też stroną producencką serialu.

Sarah Paulson w American Horror Story / zdj. Suzanne Tenner FX

Zdjęcia do serialu mają ruszyć w połowie 2018 roku. Dostaniemy dwa sezony serialu, które łącznie liczyć będą osiemnaście odcinków. Na razie wiadomo, że Murphy wyreżyseruje pilotażowy epizod produkcji i będzie pracował na planie jako producent wykonawczy. Jednym z producentów serialu będzie też Michael Douglas, który pracował jako producent wykonawczy na planie filmowej wersji Lotu nad kukułczym gniazdem.

Przypomnijmy, że adaptacja książki Kena Keseya miała swoją premierę w 1975 roku, a w główną rolę wcielił się Jack Nicholson, który zagrał pacjenta o imieniu Randle Patrick McMurphy. Film zdobył wiele nagród – w tym pięć Oscarów, m. in. za role pierwszoplanowe: męską i żeńską czy najlepszy film.

Prequel Lotu nad kukułczym gniazdem będzie pierwszym serialem Murphy’ego tworzonym z myślą o streamingu. Mam nadzieję, że liczba projektów, w które zaangażowane jest reżyser, nie odbije się na jakości produkcji. Bo to może być coś dobrego i klimatycznego. Ale o tym przekonamy się pewnie nie wcześniej niż w 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

2 odpowiedzi na “Mieliśmy serialowy prequel Psychozy, to teraz dostaniemy Lotu nad kukułczym gniazdem. I to w Netfliksie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...