Westeros to kapitalny zwiastun spin-offu Gry o tron, który rozgrywa się… w czasach współczesnych

News/Seriale 06.09.2017
Westeros to kapitalny zwiastun spin-offu Gry o tron, który rozgrywa się… w czasach współczesnych

Westeros to kapitalny zwiastun spin-offu Gry o tron, który rozgrywa się… w czasach współczesnych

Co by było, gdyby akcja serialu Gra o tron rozgrywała się w czasach współczesnych, przy użyciu aktualnych zdobyczy technologii? Namiastkę takiej wizji przedstawia fanowski, ale doskonale zrealizowany zwiastun Westeros.

Westeros to zwiastun zrealizowany przez niemieckich fanów serialu Gra o tron. Materiał reklamowy został wykonany na tak wysokim poziomie, że z powodzeniem mógłby zostać wykorzystany przez HBO. Chociaż frazes „Gra o tron w czasach współczesnych” brzmi jak streszczenie wszystkich sezonów House of Cards, osoby stojące za trailerem wykazały się niesamowitym smakiem oraz wyczuciem stylu podczas realizacji swojego dzieła.

Gdyby Westeros był prawdziwym serialem, już odliczałbym kartki w kalendarzu do jego premiery.

Pomysł na Siedem Królestw, które trwają przez setki następnych lat, aż do ery odpowiadającej naszej współczesności, to wizja, którą bardzo łatwo spalić. Przedobrzyć. Przesadzić. Ku mojemu zdziwieniu, producenci zwiastuna Westeros nie popełniają takiego błędu. Fani Gry o tron bardzo umiejętnie grają obrazem, motywami oraz skojarzeniami.

Asfaltowa droga wiodąca zaraz obok Muru, minister Lannister, wilkor wychodzący z drogiego samochodu czy Żelazny Tron stanowiący eksponat w muzeum – no coś niesamowitego. Na materiale wideo jest tyle ukrytych smaczków, że warto go zobaczyć przynajmniej kilka razy. Aż szkoda, że Westeros to tylko fanowski projekt. Gdybym usłyszał, że HBO chce przenieść Grę o tron do czasów współczesnych, byłbym zdecydowanym przeciwnikiem tego pomysłu. Teraz, po zobaczeniu zwiastuna, już sam nie wiem…

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie oburzajcie się na sceny seksu we „Władcy Pierścieni” Amazona. U Tolkiena seks istniał, choć nie wprost

Czytelnicy fantasy od lat na różne sposoby porównują powieść „Władca Pierścieni” z cyklem „Pieśń lodu i ognia”. Najnowsza dyskusja rozgorzała w kontekście medialnych doniesień o scenach seksu w serialu „Władca Pierścieni” od Amazon Prime Video. Czy na pewno parafrazując Boromira, Tolkien nie miał seksu i Tolkien seksu nie potrzebuje?

Artykuł/Seriale 16.10.2020

Dołącz do dyskusji (3)

16 odpowiedzi na “Westeros to kapitalny zwiastun spin-offu Gry o tron, który rozgrywa się… w czasach współczesnych”

  1. Prime minister to na polski premier. Szkoda że dodali te migawki z wybuchającym samochodem i seksem.Jeszcze wieksza szkoda , że nie dodali Człowieka bez Twarzy i np zabójstwa jako początku intrygi, z uzyciem sztyletu z GoT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...