Nowy singiel U2 został wydany na… Facebooku

News/Muzyka 02.09.2017
Nowy singiel U2 został wydany na… Facebooku

Sam nie wiem, czy ten kolejny wydawniczy eksperyment U2 jest bardziej postępowy, czy żałosny, ale oto jest – nowy kawałek U2 został udostępniony na… Facebooku.

To pierwsza nowa muzyka U2 od 2014 r., gdy legendarny irlandzki zespół wkurzył pół świata, po tym, jak razem z Apple’em postanowili na siłę uszczęśliwić posiadaczy iPhone’ów nowym albumem.

Tym razem nie w Apple Music, ani żadnym innym Spotify, lecz w serwisie społecznościowym Mark Zuckerberga, U2 zdecydowali się udostępnić nowy kawałek „The Blackout”.

OK, nie jest to de facto nowy singiel z nadchodzącej wielkimi krokami nowej płyty „Songs of Experience”, nie jest to też studyjna wersja nowej muzyki, lecz zapis z koncertu, ale to nie zmienia faktu, iż U2 mocno eksperymentują z muzycznym rynkiem wydawniczym.

I chyba się nawet udaje, bo udostępniony w piątek „The Blackout” ma już 5,5 mln wyświetleń na Facebooku. A nowy regularny singiel „You’re the Best Thing About Me” już za 4 dni – 6 września.

Czekamy.

Teksty, które musisz przeczytać:

5 najlepszych nowych kawałków z serwisów streamingowych, #16

Niewiele nowej muzyki ukazuje się przed świętami, poza składankami typu best of lub kolędami w wykonaniu co poniektórych artystów, którzy cierpią na chroniczny brak gotówki. Niemniej jednak udało się zebrać całkiem przyjemny zestawik nowości, choć lojalnie uprzedzam, że większość z nich nie pochodzi z ostatniego piątku. alt-J – Hares on the Mountain 22 grudnia w … Continued

Recenzje/Muzyka 17.12.2017

Dołącz do dyskusji (2)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...