Kto powinien zagrać Jokera w nadchodzącym filmie? [TOP 8]

Top/Film 29.08.2017
Kto powinien zagrać Jokera w nadchodzącym filmie? [TOP 8]

Kto powinien zagrać Jokera w nadchodzącym filmie? [TOP 8]

Martin Scorsese kręci film o Jokerze. Wybieramy aktorów, którzy pasowaliby do roli najsłynniejszego super-łotra w historii popkultury.

Filmowe uniwersum DC bujnie się rozrasta. Choć ewidentnie miało problem ze startem i z początku skupiło się na filmach drużynowych, to po sukcesie “Wonder Woman” studio powoli wraca na właściwe tory i przygotowuje serię solowych filmów o superbohaterach.

Wiemy już, że trwają intensywne prace nad filmem “The Batman”. Niedawno dowiedzieliśmy się też, że powstanie solowy film o Jokerze. Poniekąd solowy, gdyż wystąpić ma w nim również postać Harley Quinn.

Na razie wiadomo tyle, że w powstanie filmu o Jokerze zaangażowany jest sam Martin Scorsese. Szykuje się więc coś wyjątkowego.

Nie ogłoszono jeszcze oficjalnie obsady, ale mam cichą nadzieję, że do roli Harley Quinn powróci Margot Robbie, a Jokerem nie będzie Jared Leto.

Cenię go jako aktora, ale moim zdaniem położył rolę Jokera w “Legionie Samobójców”. Wolę zapomnieć o tym filmie.

Choć dla wielu niedoścignionym Jokerem pozostaje Jack Nicholson, dla mnie najlepszą kreacją była ta Heatha Ledgera w “Mrocznym Rycerzu”. W wersji animowanej nie ma sobie równych Mark Hamill, który użycza postaci Jokera swojego głosu. Czy znajdzie się ktoś, kto zdoła im dorównać i zapisać się w historii popkultury?

Korzystając z okazji, postanowiłem podzielić się moją listą życzeń i wybrać aktorów, którzy powinni znaleźć się liście castingowej do filmu o Jokerze.

Dennis Quaid

Dennis Quaid już od dawna jest w czołówce moich typów do roli Jokera. Dziwię się, że wcześniej nikt nie zaproponował mu tej roli. Pasuje do Jokera jak ulał. Wystarczy spojrzeć na jego uśmiech, mimikę, posturę. Do tego jest znakomitym aktorem dramatycznym, sądzę więc, że i w roli socjopatycznego szaleńca sprawdziłby się.

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey już dawno odkupił swoje winy, bo spędził bardzo dużo czasu na planach średniej jakości komedii romantycznych. Od ładnych paru lat Matthew wyrósł na jednego z najwybitniejszych aktorów amerykańskich. Joker wydaje się wręcz logiczną kontynuacją jego ścieżki. Wiadomo, że idealnie poradziłby sobie z odegraniem spaczonej psychiki Jokera, a także z jego mimiką i specyficznym uśmiechem.

Daniel Day-Lewis

Gdyby nie fakt, że Daniel Day-Lewis oficjalnie udał się na emeryturę, to byłby on genialnym Jokerem. Day-Lewis byłby nawet genialny w roli parapetu, bo to jeden z najlepszych aktorów w historii kina. Kto wie, może jego długoletnia przyjaźń z Martinem Scorsese sprawi, że uda się go jakoś namówić na ten jeden ostatni raz przed kamerą?

Jack Gleeson

Na emeryturę, przynajmniej aktorską, udał się też Jack Gleeson – niezapomniany Joffrey Baratheon w serialu “Gra o tron”. Przesiąknięty złem, sadyzmem, rozpieszczony bachor-psychopata, gdyby dożył dojrzałego wieku, z pewnością stałby się największym tyranem, jakiego znało Westeros. Czyli Joker jak malowany. Gleeson wcielał się w Joffreya z niesamowitą swadą i tak przekonująco, że aż ciężko sobie wyobrazić, że prywatnie jest on miłym i skromnym człowiekiem. Na tyle skromnym, że postanowił porzucić show biznes i skupić się na karierze naukowej.

Vincent Cassel

Ten francuski aktor całą swoją karierę zbudował na graniu psychopatów i czarnych charakterów. Jego specyficzna uroda i świetny warsztat aktorski otworzyły mu drogę do hollywoodzkich produkcji. Niewielu znam ludzi, którzy potrafią wzbudzić taki respekt swoją osobą. Cassel to moim zdaniem wybór idealny.

Robert Pattinson

Możecie się śmiać, ale uważam Pattinsona za jednego ze zdolniejszych aktorów swojego pokolenia. Rola w sadze “Zmierzch” była dość wysoką ceną, jaką musiał on zapłacić za to, by znaleźć dla siebie komfortowe miejsce w branży. Ale od czasu jej zakończenia, Robert sukcesywnie omija szerokim łukiem komercyjne produkcje, angażując się niszowe i niezależne projekty. I to właśnie w nich rozwija swoje aktorskie skrzydła. Nierzadko biorąc udział w dość ciężkich i mrocznych filmach. Rola Jokera byłaby więc dla niego sporym wyzwaniem oraz szansą na odkupienie win za “Zmierzch”.

Iwan Rehorn

Kolejny sadysta z serialu “Gra o tron”. W jakimś sensie produkcja HBO stanowi coś w rodzaju obozu trenignowego do ról psychopatów. Iwam Rheon znany jest ze swojej znakomitej kreacji okrutnego Ramsaya, ma w sobie wszystko to, czego potrzebuje ekranowy Joker. Diabelski uśmiech, nieobliczalne spojrzenie, doskonale potrafi zagrać bezwzględnego kata i socjopatę.

Jonathan Rhys Meyers

Znany ze znakomitego thrillera Woody’ego Allena “Wszystko gra” oraz z serialu “Dynastia Tudorów”, Jonatha Rhys Meyers ma w sobie coś niepokojącego, a przez to nieprzewidywalnego. To świetny aktor dramatyczny, który idealnie sprawdziłby się w roli psychopaty. Do tego ma idealną posturę do zagrania Jokera, a jego tajemniczy wzrok i lekko złowieszczy uśmiech tylko mu pomagają.

Teksty, które musisz przeczytać:

Fani chcą wpływać na popkulturę przez petycje i listy otwarte, ale nie pozbędą się Brie Larson z „Kapitan Marvel 2”

Nigdy wcześniej wyrażanie wspólnej opinii przez fanów nie było równie proste, jak obecnie. Internetowe petycje, ankiety i listy otwarte przyciągają dziesiątki tysięcy ludzi, ale ich wpływ na tworzenie popkultury wciąż jest znikomy. Dlaczego fani chcą większej władzy i czemu Brie Larson nie zostanie zastąpiona czarnoskórą aktorką w „Kapitan Marvel 2”?

Felieton/Film 27.01.2020

Dołącz do dyskusji (1)

3 odpowiedzi na “Kto powinien zagrać Jokera w nadchodzącym filmie? [TOP 8]”

  1. Zawsze było tak, że był jeden aktor który odgrywał Jokera, a teraz to ja nie wiem co się dzieje, zmieniają i mieszają jak jebnięci ! Jest Jared więc niech będzie Jared, uważam że świetnie zagrał Jokera aczkolwiek znam jego możliwości co to gry aktorskiej i mógłby zrobić to jeszcze lepiej, zresztą sam Leto mówił że powycinali mnóstwo scen z Jokerem i jest rozczarowany co wynika z porównania filmu do wersji przed cięciami. Uważam,że jest to naprawdę bardzo złym pomysłem zmienianie w tak krótkim czasie aktora, który ma grac postać Jokera. Rozumiem, że zdania mogą być podzielone ale każdy aktor, który przejmuje pałeczkę ma odegrać Jokera własnym stylem przecież każdy aktor odgrywał go inaczej i każdy zrobił to świetnie, ale aktor musi tez trzymać się scenariusza i słuchać reżysera więc to jaki Joker jest teraz nie jest całą zasługa Jareda przecież. Teraz mamy czasy takiego Jokera i te całe mieszanie jest nie potrzebnie i dla mnie to jest chore że wyjdą dwa filmy o Jokerze w małym odstępie czasowym ale w tym drugim już znowu będzie inny Joker. Postać Jokera jest wyjątkowa i nie powinna być tak co chwile przerzucana na innych aktorów , jak już jeden aktor ma miano Jokera powinien go odgrywać! tak jak było kiedyś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...