Leonardo DiCaprio zagra swojego imiennika. Wybitnego malarza renesansu

News/Film 14.08.2017
Leonardo DiCaprio zagra swojego imiennika. Wybitnego malarza renesansu

Leonardo DiCaprio zagra swojego imiennika. Wybitnego malarza renesansu

Film “Leonardo da Vinci” oparty ma być biografii, która… nie została jeszcze wydana.

Można by rzec, że Leonardo DiCaprio urodził się po to, by zagrać Leonardo da Vinci. To właśnie po słynnym geniuszu i artyście z XV wieku DiCaprio otrzymał swoje imię. Podobno mama DiCaprio, będąc jeszcze w ciąży, zwiedzała galerię Uffizich we Włoszech i poczuła kopnięcie, gdy przyglądała się jednemu z obrazów Leonarda da Vinci. Uznała to za znak i nadała swemu synkowi imię na cześć włoskiego mistrza.

Poza faktem, że w Leonardo DiCaprio ma zagrać główną rolę, a sam obraz powstanie dla wytwórni Paramount, wiadomo niewiele.

Leonardo DiCaprio za rolę da Vinci ma skasować niemałą sumkę (stawiam, że będzie to ok. 20 milionów dolarów). Nie znana jest jeszcze reszta obsady, ekipa czy reżyser.

Film będzie adaptacją jeszcze nieopublikowanej książki Waltera Isaacsona, zatytułowanej… “Leonardo da Vinci”. Isaacson to jeden z najlepszych i najbardziej poczytnych biografów na świecie. Ma on na swoim koncie znakomite i popularne biografie Benjamina Franklina, Alberta Einsteina i przede wszystkim Steve’a Jobsa.

To na podstawie jego biografii Einsteina powstał świetny serial National Geographic “Geniusz” z koncertową rolą Geoffreya Rusha.

Nie dziwi więc, że Hollywood ma taką chrapkę na biografię Leonarda da Vinci. Tym bardziej, że geniusz renesansu to jedna z najwybitniejszych postaci w historii ludzkości. Liczba jego talentów, pomysłów i wynalazków, które wyprzedzały swoje czasy o stulecia, jest po prostu oszałamiająca.  Leonardo da Vinci to nie tylko mistrz malarstwa mający na koncie niejedno arcydzieło, ale i równie genialny konstruktor.

Jedno z największych arcydzieł w historii sztuki - Ostatnia wieczerza autorstwa Leonardo da Vinci

Przypisuje mu się pierwsze w historii projekty samolotów, helikopterów, czołgów, dźwigni i mechanizmów zębatkowych, spadochronu i roweru.

Projekty wynalazków Leonarda da Vinci
Szkic z pomysłami Leonarda da Vinci

Da Vinci jest dla mnie jedną z najbardziej fascynujących postaci w dziejach, a jego książkowa biografia, autorstwa Waltera Isaacsona, jest już od dawna na mojej liście publikacji, które muszę przeczytać. Amerykańska premiera wyznaczona została na 17 października 2017. Na jej filmową wersję zapewne poczekamy co najmniej do około 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett i Matthew Perry dołączyli do obsady „Don’t Look Up”. Netflix szykuje hit sezonu

Netflix od kilku lat nie waha się wydawać dużych kwot na obsady swoich produkcji, żeby zapewnić im przewagę w stosunku do konkurencji. Żaden dotychczasowy tytuł produkowany przez platformę nie mógł się jednak pochwalić tak fenomenalną obsadą jak „Don’t Look Up”. W filmie zagrają m.in. Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Timothee Chalamet i Jennifer Lawrence.

News/Film 15.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

3 odpowiedzi na “Leonardo DiCaprio zagra swojego imiennika. Wybitnego malarza renesansu”

  1. panie D. – daj pan sobie spokój z ofertą “edukacyjną” różnych Isaacsonów i tym podobnych cadyków NWO i zrób pan pożyteczną powtórkę np. z jakiegoś Pitagorasa, a wtedy jest szansa, by więcej o 20 milionach nie powiedzieć “liczba siedmiocyfrowa”. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...