Po wielkich robotach i nawiedzonym domu Guillermo del Toro w końcu powraca do motywów, w których czuje się najlepiej.

“The Shape of Water” to specyficzna bajka dla dorosłych. Akcja filmu rozgrywa się w 1963 roku podczas Zimnej wojny. Historia skupia się na młodej kobiecie o imieniu Elisa, którą zagra Sally Hawkins. Ta pracuje w laboratorium jako sprzątaczka. Pewnego dnia znajduje tam amfibiotycznego (przystosowanego do życia na lądzie i w wodzie) człowieka, w którym się zakochuje. Postanawia go uwolnić. Okazuje się jednak, że świat zewnętrzny jest dla jej wybranka niezwykle niebezpieczny.

Oprócz Sally Hawkins w filmie zobaczymy też m. in. Michaela Shannona, Octavię Spencer i Richarda Jenkinsa.

Pokazane w zwiastunie wodne stworzenie dość mocno przypomina postać Abe’a z “Hellboya”, ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Nie mogę się już doczekać, aż będę mógł się zatopić w mistycznym świecie del Toro, bo z całym szacunkiem dla filmu “Pacific Rim”, nie jest to mocna strona twórcy “Kręgosłupa diabła”.

Na razie nie jest znana dokładna data premiery filmu w Polsce, ale wiele wskazuje na to, że obejrzymy go na początku 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Witajcie w świecie mrocznych baśni – Guillermo del Toro i jego filmy

Guillermo del Toro to bez wątpienia jeden z najciekawszych twórców filmowych przełomu wieków. Jego niezwykła wyobraźnia, zakorzeniona w mrocznych baśniach i nastrojowych horrorach, tworzy unikalną miksturę, z którą równać mogą się jedynie wizje Tima Burtona. Świeżo po oscarowym zwycięstwie zapraszam więc do niezwykłego świata filmów Guillermo del Toro.

Top/Film 06.03.2018

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...