Przeciwnicy Spider-Mana, których chciałbym zobaczyć w kinie [TOP 6]

Top/Film 14.07.2017
Przeciwnicy Spider-Mana, których chciałbym zobaczyć w kinie [TOP 6]

Przeciwnicy Spider-Mana, których chciałbym zobaczyć w kinie [TOP 6]

Doczekaliśmy się już 6 kinowych odsłon przygód Spider-Mana, ale nadal mam pewien niedosyt. Zwłaszcza jeśli chodzi o przeciwników Człowieka Pająka. Poniżej moja prywatna lista złoczyńców, których chciałbym zobaczyć w przyszłości. 

Skorpion

W świecie przyrody skorpiony są naturalnymi wrogami pająków. Przyznam, że trochę dziwi mnie fakt, iż 15 lat po premierze Spider-Mana Sama Raimiego, jeden z pierwszych i najpopularniejszych przeciwników Parkera, czyli Skorpion, nie miał jeszcze swojej filmowej emanacji na dużym ekranie.

W komiksach pojawił się on po raz pierwszy w 1964 roku, w 19 numerze The Amazing Spider-Man. Naprawdę nazywa się Mac Gargan. Był on prywatnym detektywem wynajętym przez J. Jonah Jamesona. Miał sprawdzić, jakim sposobem Peterowi Parkerowi udaje się zdobywać najlepsze zdjęcia Spider-Mana. Z czasem Jameson poddaje Gargana eksperymentom genetycznym, które sprawiają, że staje się on mutantem. Przerażony swoją przemianą pała on ogromną złością nakierowaną na Spider-Mana.

Kraven Łowca

Naprawdę nazywa się Sergei Karvinoff, jest rosyjskim imigrantem i spadkobiercą fortuny arystokratycznej rodziny Karvinoffów. Kraven to ostateczny myśliwy, ogarnięty obsesją polowania, który poświęcił większość swojego życia i pieniędzy na doskonalenie się w sztuce łowów.

Jako wytrawny smakosz polowań, Kraven delektuje się całym przedsięwzięciem i prowadzi ze zwierzyną logistyczną i psychologiczną grę. Jako, że nieczęsto mamy okazję oglądać w kinie przykłady polowań myśliwego na pająki, sądzę, że tego typu starcie mogłoby nam dać fascynujący i dość mroczny thriller akcji. Być może nawet w stylu Mrocznego Rycerza. O ile widownia jest gotowa na bardziej mroczną historię ze Spider-Manem z sąsiedztwa.

Carnage

Venoma już wiedzieliśmy w średnio udanym Spider-Manie 3. W przyszłym roku ma on dostać solowy film. Być może w dalszej perspektywie zobaczymy go ponownie u boku obecnego Spider-Mana. Carnage’a jeszcze na dużym ekranie nie widzieliśmy. Ponoć ma się pojawić w filmie o Venomie, no ale to nie to samo co walka Carnage’a z Człowiekiem Pająkiem.

Carnage to ekstremalna wersja Venoma. Podobnie jak Eddie Brock, psychopata Cletus Kasady wszedł w kontakt z pozaziemskim symbiotem, który zmienił go w chodzącą rzeź. Carnage to nieobliczalny szaleniec, który w odróżnieniu od Venoma, nie posiada ani grama zdrowego rozsądku czy poczucia moralności. Kasady już jako dziecko okazał się niezdolnym do życia w społeczeństwie chorym sadystą, zabił m.in. własną babcię i próbował zabić swoją matkę.

W komiksach pojawiła się mini-seria Maximum Carnage, która była jedną z najbardziej brutalnych i okrutnych, jakie czytałem w opowieściach obrazkowych. Szczerze wątpię, by Disney kiedykolwiek skusił się na wierne odtworzenie tej postaci na dużym ekranie, jako że Spider-Man jest opowieścią tworzoną z myślą o młodych widzach. Ale pomarzyć można.

Mysterio

Przez pewien czas, gdy jako dzieciak zaczytywałem się w komiksach ze Spider-Manem, Mysterio mi się nie podobał. Nie lubiłem tej postaci i omijałem wątki z nią związane. Teraz, gdy do niego wracam, zyskuje on w moich oczach, a wręcz zaczyna mnie fascynować.

Jego prawdziwe imię to Quentin Beck (idealne dla gwiazdy Hollywood). Pracował jako specjalista od efektów specjalnych dla wielkich studiów filmowych i marzył o karierze gwiazdy kina. Niestety z marzeń nic nie wynikało, a Beck dość szybko stwierdził, że aby ktoś go zauważył, musi zmierzyć się ze Spider-Manem. Wykorzystał swoją wirtuozerską znajomość trików filmowych i efektów specjalnych, kostiumy z planów filmów sci-fi i tak narodził się przebiegły Mysterio. Jego imponujące konstrukcje oraz umiejętność hipnozy z pewnością sprawdziłyby się idealnie na dużym ekranie

Silver Sable

Śmiertelnie niebezpieczna i perfekcyjnie wyszkolona. Nie posiada żadnych supermocy, ale jest nadludzko wytrenowaną mistrzynią sztuk walk. Nie ma sobie równych w posługiwaniu się mieczem . Potrafi obsłużyć prawie każdą broń palną. Czarna Wdowa to przy niej smerfetka, z całym szacunkiem dla Natashy. Może nie jest to materiał na głównego przeciwnika Spider-Mana w filmie, ale z miłą chęcią zobaczyłbym ją na drugim planie. Nie wspominając już o tym, że postać ta aż prosi się o własną serię filmów albo serial. Tym bardziej cieszę się z tego, że Sony ma już koncept na solowy film z Silver Sable i Black Cat.

Jackal

Szakal wygląda dość niepozornie i najmniej ciekawie z panteonu arcyprzeciwników Spider-Mana. Tak naprawdę, to pod złowieszczym zielonym kostiumem kryje się profesor Miles Warren, który uczył Petera Parkera biologii na uniwersytecie. Z początku Peter nie miał pojęcia o tym, że pozornie sympatyczny profesor kryje mroczną tajemnicę.

A wszystko zaczęło się od jego chorobliwej obsesji na punkcie ówczesnej dziewczyny Petera, Gwen Stacy. Po jej śmierci Warren popadł w szał i stał się superłotrem, którego cechowała mistrzowska przebiegłość. Myślał, że to Spider-Man zabił Gwen i Szakal szaleńczo pragnął zemsty na Pająku. Doprowadziło go to do sklonowania Gwen, a nawet Petera Parkera, co później przerodziło się w imponujących rozmiarów (i dość kontrowersyjną) Sagę Klonów.

W jednym z wywiadów, przy okazji Spider-Man: Homecoming, Tom Holland powiedział, że bardzo by chciał, by przeniesiono na duży ekran Clone Sagę. Kto wie, może są na to drobne szanse.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

13 odpowiedzi na “Przeciwnicy Spider-Mana, których chciałbym zobaczyć w kinie [TOP 6]”

  1. Czarna Wdowa to przy niej smerfetka

    CW byla potraktowana tym samym sterydem co Kapitan Ameryka. Oraz jako wszechstronnie wyszkolona w poslugiwaniu sie dowolnym typem broni jest jak polaczenie Kapitana i Srebrnej…

    Silver Sable is an athletic woman with no superhuman powers. She is a formidable hand-to-hand combatant, and skilled in various martial arts, and she is an expert markswoman, swordswoman, and gymnast. She also possesses strong leadership capabilities.

    The Black Widow is a world class athlete, gymnast, acrobat, aerialist capable of numerous complex maneuvers and feats, expert martial artist (including Karate, Judo, Jujutsu, Boxing, Aikido, Savate, Ninjutsu, various styles of Kung Fu and Kenpo, marksman and weapons specialist as well as having extensive espionage training. She is also an accomplished ballerina.

    The Black Widow has been enhanced by biotechnology that makes her body resistant to aging and disease and heals at an above human rate; as well as psychological conditioning

  2. Spiderman zaraz obok Batmana ma najlepszą paletę złoczyńców, naprawde jest z czego wybierać. Najbardziej chciałbym zobaczyć Mysterio, można by z nim cuda wyczyniać na ekranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...