Wiemy, jak wyglądałby Obcy, gdyby to Blomkamp zastąpił Scotta za kamerą

News/Film 12.07.2017
Wiemy, jak wyglądałby Obcy, gdyby to Blomkamp zastąpił Scotta za kamerą

Wiemy, jak wyglądałby Obcy, gdyby to Blomkamp zastąpił Scotta za kamerą

Według pierwotnych planów to Neil Blomkamp miał nakręcić produkcję Alien 5, zanim ostatecznie zajął się nim Ridley Scott, twórca tej marki. Otrzymalibyśmy zupełnie inny film. Wiemy nawet jaki.

Neil Blomkamp odpowiedzialny jest za takie filmy, jak Dystrykt 9, Elysium czy Chappie. Planuje też „wywrócić Hollywood do góry nogami”, tworząc darmowe, niezależne filmy w ramach inicjatywy Oats Studios. To typ reżysera, który zaangażowany jest w każdy element produkcji, od fazy planowania aż do realizacji. Nawet jeśli miałby się zająć marką, którą stworzył kto inny.

Do tej pory miał dwie propozycje reżyserowania filmu na bazie znanej franczyzy. Realizacja obu nie doszła do skutku. Ekranizacja gry Halo została odłożona na półkę, a film Alien 5 ostatecznie przekazano Ridleyowi Scottowi. Ten drugi jest szczególnie ciekawy. Blomkamp, jak zdradza w wywiadzie dla Funhaus, zamierzał sporo namieszać w uwielbianym przez licznych fanów uniwersum.

Alien 5 od Blomkampa miał ignorować połowę nakręconych do tej pory filmów o Obcym.

Reżyser pracował nad scenariuszem do Aliena 5, jak twierdzi, przez kilka lat. Napisana przez Blomkampa historia miałaby być bezpośrednią kontynuacją filmu Obcy – decydujące starcie Jamesa Camerona. Tym samym miał ignorować wszystko to, co stworzyli David Fincher w Obcym 3 i Jean-Pierre Jeunet w Obcym: Przebudzenie.

Alien 5 od Blomkampa nie miałby jednak być sequelem. Reżyser, mimo nacisków ze strony wytwórni, z początku nie chciał angażować Sigourney Weaver do roli Ripley (co rozważa aktualnie Scott), ani Michaela Biehna do roli kaprala Hicksa. Chciał nowej głównej postaci, choć do zmiany zdania ostatecznie przekonała go Weaver na planie Chappie. Aktorka, jak twierdzi, chce lepszego zakończenia historii jej bohaterki, na co reżyser w końcu przystał.

Wszystko się zmieniło po tym, jak producentem został Ridley Scott.

Blomkamp nie chce zdradzać szczegółów na temat tego, dlaczego ostatecznie został odsunięty od projektu i zastąpiony przez Scotta, który początkowo miał być tylko producentem jego filmu. Twierdzi tylko, że powody były „zrozumiałe”, dając do zrozumienia, że nie żywi urazy do reżysera czy wytworni. Rzekomo.

Nie zmienia to jednak faktu, że historia Ripley i Hicksa nie doczekała się wymarzonego przez Weaver odpowiedniego zakończenia. Scott skupia się na prequelach swojego filmu, nie chcąc – przynajmniej na razie – kontynuować opowieści stworzonych przez innych reżyserów. Kto wie, może kiedyś.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

19 odpowiedzi na “Wiemy, jak wyglądałby Obcy, gdyby to Blomkamp zastąpił Scotta za kamerą”

 1. Bzdury, bzdury, bzdury…
  Blomkamp nie miał nawet zarysu historii, co sam przyznał – o scenariuszu nie wspominając.
  Jego projektu nikomu nie przekazano – Alien 5 i Covenant to dwie niezależne produkcje.
  Poza tym to nic nowego – to wszystko wiadomo od ponad roku

 2. “Napisana przez Blomkampa historia miałaby być bezpośrednią kontynuacją filmu Obcy – decydujące starcie Jamesa Camerona. Tym samym miał ignorować wszystko to, co stworzyli David Fincher w Obcym 3 i Jean-Pierre Jeunet w Obcym: Przebudzenie.”

  FFS to było najlepsze co mogli zrobić z tym filmem…. ARGH! Było tak blisko, a tak źle się skończyło… :(

 3. Szkoda Blomkamp mógł nakręcić Aliena 5, choćby tylko po to, by wyrzucić trójkę i przebudzenie z kanonu. Wiadomo, że nic nie przebije pierwszych dwóch części, ale Alien 5 najprawdopodobniej byłby lepszy niż Przymierze. Wszystko byłoby lepsze!

 4. Teraz to tylko gdybanie i napalnanie się jaki to dobry byłby film – nie poznamy efektu końcowego ale skoro planował dość drastyczne podejście do historii to napewno nie zadowolił by wszyskich nawet jeśli film był by dobry – inna sprawa że moim zdaniem każdy kolejny jego film niestety coraz słabszy

 5. Akurat Obcy 3 Finchera był filmem bardzo dobrym. Nie tak dobrym jak 1 i 2, ale lepszym niż jakieś 95% wszystkich filmów w podobnej konwencji.

 6. A było tak blisko…Już był w planach 100 razy lepszy pomysł na ten film. Kontynuacja losów Hicksa i Ripley byłaby strzałem w 10. Zdecydowanie. Oczywiście wg. mnie to powinno nastąpić już w obcy 3. Ale jak narazie się tego nie doczekaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...