Co wydarzy się w 2. sezonie serialu Westworld? Twórcy dają nam podpowiedzi

News/Seriale 10.07.2017
Co wydarzy się w 2. sezonie serialu Westworld? Twórcy dają nam podpowiedzi

Co wydarzy się w 2. sezonie serialu Westworld? Twórcy dają nam podpowiedzi

2. sezon Westworld – jednego z najlepszych seriali ostatnich lat – coraz bliżej swojej premiery. Twórcy powoli zaczynają drażnić fanów różnymi tajemniczymi podpowiedziami co do jego treści. Najnowszą znajdziemy na witrynie serialu.

Westworld to jedna z najświeższych, a zarazem najbardziej rozpoznawalnych marek science-fiction, trudno więc się dziwić, że serial będzie promowany na Comic-Conie w San Diego. Oficjalna witryna serialu, oprócz zapowiedzi obecności na imprezie, zawiera nowego, tajemniczego GIF-a, który ma nam podpowiedzieć, o czym będą kolejne odcinki produkcji.

Na szczęście twórcy nie chcą psuć nam zabawy, a tylko dołożyć tematów do rozważań. Bo animowany obrazek nie mówi nam w zasadzie niczego konkretnego. Widać na nim (patrz poniżej) coś w rodzaju komunikatora systemowego, w którym niezarejestrowany użytkownik woła o pomoc. Jego posty szybko są usunięte z pola widzenia na rzecz zarejestrowanego użytkownika, który twierdzi, że wszystko gra i można wrócić do świętowania.

Witać też w tle nagłówek „Journey Into Night”, co wydaje się potwierdzać informacje o tytule pierwszego odcinka drugiego sezonu.

Westworld: 2. sezon to zapewne coś w stylu buntu robotów…

Na witrynie Westworld pojawił się też zestaw pytań i odpowiedzi od bota Aidena, którego rolą jest prezentowanie nowych atrakcji tytułowego parku rozrywki. Jak twierdzi, „Journey Into Night” to tytuł nowego scenariusza dla gości, napisanego przez Roberta Forda.

Według znacznie bardziej ode mnie zagorzałych fanów serialu, którzy opublikowanego GIF-a rozłożyli już klatka po klarce na czynniki pierwsze na dedykowanym temu zadaniu subredditcie, scenariusz zawierać będzie historię gości Westworldu, którzy muszą przetrwać bunt zyskujących samoświadomość robotów.

Drugi sezon Westworld nie ma jeszcze wyznaczonej premiery. Wiemy jednak, że pojawi się w ofercie HBO dopiero w przyszłym roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

15 odpowiedzi na “Co wydarzy się w 2. sezonie serialu Westworld? Twórcy dają nam podpowiedzi”

 1. Szykuje się więcej golasów i latających dookoła flaków. Swoją drogą statyści mają ciężką robotę w tym serialu – cały dzień na golasa, w najrozmaitszych pozach i sytuacjach. Zresztą część głównych bohaterów też gra w większości bez ubrania..
  Rozumiem że serialu to nie są ludzie, ale co daje rozmawianie z nimi obowiązkowo bez ubrania?

   • Z tym to raczej się można kłócić, bo akurat z zewnątrz były idealniejsze od każdego człowieka, do tego stopnia że niebyli w stanie odróżnić ich od człowieka, więc eksponowanie tych zalet raczej nie miało wiele wspólnego z odejmowaniem człowieczeństwa. Oczywiście, teoretycznie skoro na co dzień bytowali z gołymi robotami, nie zwracali na to uwagi, ale koniec końców, było pokazane wiele scen współżycia pracowników z robotami, więc jak dla ten aspekt pozostaje nadal idiotyczny i nielogiczny. Dodany jedynie aby zwiększyć nagością oglądalność serialu .

    • Nie wiem czy oglądałeś ten serial dokładnie, czy tylko oglądałeś go bo były tam golasy. Ford nawet sam zjechał jednego pracownika, bo ten robiąc “przegląd” jakiemuś robotowi założył mu szmatkę, która zakrywała intymne części ciała.
     Rozmawianie z nagimi robotami miało na celu przypomnienie (pracownikom, ale też i widzom) że to są tylko roboty a nie prawdziwi ludzie – i mają być ocenieni obiektywnie, nie wolno z nimi nawiązywać bliższych relacji itp.
     Wiadomo, że można by było ukryć niektóre sceny i ukryć nagość całkowicie, ale sam fakt tego, że roboty pod ziemią były nagie jest bardzo solidnie uzasadniony. Poza tym, (zwłaszcza jak na HBO) serial nie przesadza z nagością, nie eksponuje jej aż tak jak np. w pierwszym sezonie GoT.

     • Pamiętam doskonale tę scenę i pomyślałem jedynie, że tylko szara masa przyjmie takie wytłumaczenie tego “dziwnego procederu” byleby dali więcej nagości. Jak dla mnie jest to tak samo idiotyczne jak gdyby kazali im chodzić tyłem, albo podskakiwać z nogi na nogę jak dziewczynka na łące, żeby się odróżniali od ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...