Z tymi złoczyńcami zmierzy się Luke Cage w 2. sezonie serialu

News/Seriale 06.07.2017
Z tymi złoczyńcami zmierzy się Luke Cage w 2. sezonie serialu

Z tymi złoczyńcami zmierzy się Luke Cage w 2. sezonie serialu

Już w sierpniu na jednym ekranie spotkają się wreszcie Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist, ale to nie koniec współpracy Marvel Studios i serwisu Netflix. Dowiedzieliśmy się właśnie, kto stanie na drodze niezniszczalnego Power Mana w przyszłym roku.

Nowojorscy bohaterowie czterech seriali Marvela już w przyszłym miesiącu połączą siły w walce z organizacją The Hand. Wszystko wskazuje na to, że po The Defenders ich drogi się rozejdą, ale Netflix planuje opowiedzieć o innych przygodach tych postaci.

Premiera 2. sezonu serialu Luke Cage zaplanowana jest na 2018 rok.

Mike Colter powróci w roli Luke’a Cage’a jeszcze na przynajmniej jeden sezon serialu poświęconego tej postaci. Nie wiadomo jednak, w jakim stanie zakapturzonego obrońcę Harlemu o niezniszczalnej skórze pozostawią wydarzenia z sierpniowej miniserii.

Fabuła serialu to na razie tajemnica. Wiemy natomiast, z kim przyjdzie się zmierzyć bohaterowi. Marvel i Netflix zdradzili, że naprzeciw niemu staną John McIver oraz Tilda Johnson, których sportretują odpowiednio Mustafa Shakir oraz Gabrielle Dennis.

John McIver pojawi się w Harlemie w roli charyzmatycznego przywódca poszukującego zemsty. Tilda Johnson to z kolei lekarka zajmująca się medycyną alternatywną, która również jest silnie powiązana z dzielnicą, w której działa Luke Cage.

John McIver i Tilda Johnson w 2. sezonie Luke Cage – co komiksy mówią o tych postaciach?

Pierwowzory tych dwóch postaci można znaleźć w zeszytach z ubiegłego wieku. John McIver to kryminalista, który posługiwał się pseudonimem Bushmaster. Często stawał na drodze Luke’a Cage’a i Iron Fista. Tilda Johnson z kolei zeszła na drogę zła i występku, przyjmując miano Nightshade, aczkolwiek zdarzało się, że wspierała Misty Knight.

Czy i jak dużo z tych historii zostanie zaadaptowanych przez scenarzystów to otwarte pytanie. Marvel przyzwyczaił nas do tego, że w ekranizacjach dość luźno podchodzi do materiału źródłowego. Niektórzy bohaterowie i złoczyńcy przedstawieni w filmach i serialach dzielą ze swoimi rysowanymi protoplastami tylko imię i kilka charakterystycznych cech.

Oprócz odtwórcy roli głównego bohatera i dwóch nowych aktorów w obsadzie 2. sezonu serialu Luke Cage wymieniani są też Simone Missick (Misty Knight), Rosario Dawson (Claire Temple), Alfre Woodard (Mariah Dillard) i Theo Rossi (Shades). Nie wiadomo, czy na ekranie pojawią się bohaterowie tacy jak Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist czy wyjęty spod prawa Punisher.

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie liczcie na szybki powrót Daredevila i innych postaci z seriali Netfliksa. Kevin Feige zmiażdżył nadzieje fanów

Seriale takie jak „Daredevil”, „Jessica Jones” i „The Punisher” cieszyły się przed laty dużą popularnością wśród fanów Marvel Cinematic Universe. Dlatego nie brakuje widzów od dawna wypatrujących powrotu tych bohaterów. Niestety, szanse na podobny scenariusz stają się coraz mniejsze. Choć Kevin Feige zostawia sobie jeszcze małą furtkę.

News/Seriale 11.01.2021

Dołącz do dyskusji (1)

2 odpowiedzi na “Z tymi złoczyńcami zmierzy się Luke Cage w 2. sezonie serialu”

  1. Bardzo żałuje, że pomimo fajnej oprawy wizualnej i ekstra muzyki Luke Cage był niestety nudny jak flaki z olejem… choc i tak o niebo lepiej niż Iron Fist…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...