Netflix się lituje. Sense8 nie dostanie kolejnego sezonu, ale dzięki fanom powstanie epilog serialu

News/Seriale 30.06.2017
Netflix się lituje. Sense8 nie dostanie kolejnego sezonu, ale dzięki fanom powstanie epilog serialu

Netflix się lituje. Sense8 nie dostanie kolejnego sezonu, ale dzięki fanom powstanie epilog serialu

Sense8 to jeden z seriali produkcji własnej serwisu Netflix, który został niedawno skasowany i nie wróci z kolejnym sezonem. Fani produkcji dostaną na szczęście coś na otwarcie łez. Dobrą nowinę przekazała Lana Wachowski.

Netflix zaczynał jako usługa dająca dostęp do licencjonowanych filmów i seriali, które wcześniej miały premierę w telewizji lub w kinie. To się jednak zmieniło z nadejściem takich seriali jak Orange Is the New Black i House of Cards. Teraz serwis wydaje mnóstwo pieniędzy na produkcję własnych treści wideo w ramach Netflix Originals, ale nie wszystkie projekty wypaliły.

Jednym ze skasowanych seriali jest Sense8, czyli produkcja z gatunku science-fiction sióstr Wachowskich.

Szefostwo serwisu Netflix postanowiło skasować serial Wachowskich po zaledwie dwóch sezonach. Po porównaniu kosztów z oglądalnością uznano, że wydawanie mnóstwa pieniędzy na kolejny sezon nie jest najlepszym sposobem inwestowania funduszy. Podobny los spotkał zresztą serial The Get Down od Baza Luhrmanna czy Girlboss.

Fani produkcji byli tym bardzo rozczarowani. W sieci pojawiła się masa próśb i petycji, by przekonać Netfliksa do cofnięcia decyzji o skasowaniu serialu. Nie było wykluczone, że twórcy się ugną – w przeszłości Netflix wykupywał i wznawiał porzucone przez stacje telewizyjne seriale z myślą o fanach.

Walka fanów o wznowienie Sense8 zakończyła się sukcesem.

Widzowie nie mają co liczyć na pełny trzeci sezon Sense8, ale serial doczeka się zakończenia. Co istotne, Wachowski nie obwinia Netfliksa o skasowanie serialu. Wedle jej słów przedstawiciele firmy też uwielbiają ten serial, ale wyniki osiągane przez Sense8 były na tyle słabe, że nie było szansy na kolejną serię.

Lana Wachowski poinformowała w swoim liście, że to dzięki fanom Netflix wyprodukuje 2-godzinny odcinek specjalny Sense8, który będzie epilogiem tej historii. Przyznała przy tym, że decyzja o skasowaniu serialu poskutkowała u niej depresją, ale zakończyła swoją wypowiedź optymistyczną nutą.

Twórczyni serialu zauważyła, że tak jak jej bohaterowie odkrywają, że nie są na świecie sami, tak i ona znalazła wsparcie wśród społeczności fanów i to dzięki ich listom i petycjom epilog Sense8 będzie mógł zostać nakręcony. Premiery odcinka specjalnego można spodziewać się w 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (11)

18 odpowiedzi na “Netflix się lituje. Sense8 nie dostanie kolejnego sezonu, ale dzięki fanom powstanie epilog serialu”

 1. Jakoś mnie to nie dziwi – po pierwszym sezonie, który nota bene był czymś nowym i fajnym drugi okazał się obyczajową, prawie brazylijską, szmirą xD

  • Mnie bardzo się podobały oba sezony, do tego stopnia że przeleciałem maraton z 4h snu między sezonami. Czekam na ten 2 godzinny odcinek, ale bardzo mocno wolał bym 3 sezon.
   Wszystkie sc-fi i fantasy przemawiają o mnie, ale nie wszystkie mi się podobają do tego stopnia. I po prostu zakochałem się w Railey. Jest tak bardzo w moim typie… No nic… :/

  • Sam jesteś brazylijską szmirą kretynie. 2 sezon był tak samo zarąbisty jak pierwszy. Bardzo szkoda że to koniec serialu. jedne z lepszych i oryginalniejszych seriali ostatnich lat.

   • Obrażanie się i obrzucanie wyzwiskami zostawmy dla małolatów. Napisałem, że po 1 sezonie drugi zawiódł mnie na całej linii, bo tempo miał jak “PRAWIE” brazylijska szmira.
    Ale jest to oczywiście MOJA opinia – nikt nie musi się z nią zgadzać. Jak jednak widać, część z Was nie pojmuje słowa “opinia” i zachowuje się, pomimo sympatii do bohaterów serialu, jak ich przeciwieństwo – zero tolerancji dla wyrażanych opinii.
    PS. Romulus nie przypominam sobie abym był z Tobą na ty – kretynie xD

 2. Tematyka ciekawa i można było zrobić naprawdę dobry serial, ale obsesja Wachowskiego vel Wachowskiej na punkcie LGBT sprawiła, że serial zamienił się w manifę….
  Od 3 odcinka 1 sezonu – niemal delektowanie się seksem geyowskim – zatracając równowagę – więcej czasu poświęcone na dokładne i przecuiągające się sceny pocałunków geyów, niż na wartką akcję…. i TO chyba przeważyło – serial stracił oglądalność,
  Środowisko LGBT jest liczne i głośne… ale nie aż tak liczne, jak by chciało to pokazać. To tylko ułamek procenta całej populacji.Tylko, a nie aż…….

  • to nie ułamek procenta tylko znaczący procent.
   Ze szczegółowych danych dotyczących Polski wynika, że przynależność do środowiska LGBT deklaruje 5,5% mężczyzn i 4,3% kobiet.
   serial jest świetny i prosze nie obrażać LGBT wcale nie każdy gej interesuje się seksem w serialach, wcale nie każdy heteroseksualista go
   nie lubi. akcja jest dynamiczna i seks heteroseksualny jest tam częsty tak jak homoseksualny

 3. Wychodzę z założenia,że “broń swoją i wroga trzeba poznać “.
  Obejrzałem więc, promo spot LBGT czyli serial Sense8. W jednym z odcinków, oczywiście w reżyserii ” sióstr” Wachowski (zaczynam się wstydzić, że jestem Polakiem) pojawiła się wypowiedź, którą albo pozostawiono celowo albo sisters zdradziły nam skrócony manifest ruchu LGBT.
  “Żyjemy dzięki seksowi !”
  I tylko o to chodzi a parasol prawny pozwoli im kopulować w dowolnej konfiguracji jak małpom na placu w Bombaju.
  Ponadto wszyscy wiedzą o nienawiści środowiska LGBT do kościoła katolickiego (pomijając w tym wywodzie jego faktyczne wypaczenia i błędy).
  Wachowski’s mydlą oczy chwytającą za serce sceną w kościele kiedy wszyscy homoseksualni bohaterzy w wigilijny wieczór klęczą i śpiewają w ekstazie religijną pieśń. No dosłownie potok łez.
  Ale za to potem ( może przedtem, uwierzcie ciężko się skupić przy tym, tu cytat z filmu,” pedalskim porno “), potem główną rolę też odgrywa płyn. Tyle że zamiast łez mamy wiadro wody na głowę. Kiedy bohater porównuje wprowadzenie członka kochanka do swych ust z przyjęciem komunii świętej!!!
  Nie jestem praktykującym katolikiem ale to już jest, kurwa “jechanie po bandzie “!!!
  Straciłem apetyt na kilka dni.
  Są bezkarni w narzucaniu tego światopoglądu?!??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...