Jak Olaf wynalazł Laskę z Chłopaki nie płaczą? Te filmy to jedna z lepszych rzeczy na YouTubie

Felieton/YouTube 29.06.2017
Jak Olaf wynalazł Laskę z Chłopaki nie płaczą? Te filmy to jedna z lepszych rzeczy na YouTubie

Jak Olaf wynalazł Laskę z Chłopaki nie płaczą? Te filmy to jedna z lepszych rzeczy na YouTubie

Kanał Cezarego Pazury na YouTubie to dość interesująca propozycja dla osób z mojego pokolenia, ponieważ w dużej mierze wychowaliśmy się właśnie na jego twórczości i bardzo miło po latach do niej, w takiej wspomnieniowej wersji, wrócić. 

Aktor trochę odcina kupony od dawnej sławy. Z drugiej strony nie śmiem tego wypominać, bo robi to pogodzony ze sobą i w pełni świadomy, że musi znaleźć nowy pomysł na swoją medialną obecność. Takie otwarte postawienie sprawy, bardzo mi imponuje. Kanał był fajny, śledzę, jakoś do tej pory nie skłonił mnie do głębszej refleksji, aż wreszcie pojawił się trzyczęściowy odcinek, którego gościem był Olaf Lubaszenko.

O której obiad?

W mojej ocenie rozmowa Cezarego Pazury z Olafem Lubaszenko jest jedną z najciekawszych rozmów, jakie możemy znaleźć na łamach YouTube’a. W odróżnieniu od odcinka, w którym Pazura podejmował Piotra Zelta i bohaterowie faktycznie gadali sobie przede wszystkim o “13 Posterunku”. Takie, wiecie, “eee” dla największych fanów serialu.

W spotkaniu Pazury z Lubaszenko mamy już jednak do czynienia z utworem w rozumieniu sztuki, ewidentnie widać, że “na scenie” spotkało się dwóch wielkich artystów.

Paradoksalnie jednak bohaterowie wcale nie rozmawiają wiele o sztuce, ani o filmach. Rozmawiają o życiu przez pryzmat kilku filmów, w których udało im się zagrać, a nawet wspólnie nakręcić. I przysłuchiwanie się tej debacie to wielka przyjemność, to także wielka nauka. Przez aktorów kojarzonych z filmów głównie komediowych przemawia wielka mądrość, co zresztą doskonale wpisuje się w uwielbiany przeze mnie topos Stańczyka.

Uwielbiam każdą anegdotę i historyjkę z tejże rozmowy, najbardziej spodobała mi się ta, którą należałoby zatytułować “O której obiad?”. Fantastycznie charakteryzuje pewien typ współpracowników i podwładnych, którego autentycznie nienawidzę, bo powoduje u mnie napady agresji i nieuchronnie prowadzi niestety do szybkiego rozstania.

Oglądajcie koniecznie. Nie pożałujecie, a dowiecie się między innymi jak narodził się Laska z Chłopaki Nie Płaczą.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...