Po 20 latach od debiutu książki Gra o tron, nareszcie poznaliśmy prawdziwe imię Jona Snowa

News/Seriale 17.06.2017
Po 20 latach od debiutu książki Gra o tron, nareszcie poznaliśmy prawdziwe imię Jona Snowa

Jon Snow to jedna z najważniejszych postaci serialu Gra o tron. Jednak dopiero teraz, po sześciu latach od premiery telewizyjnego widowiska HBO oraz 21 latach od debiutu pierwszej książki z cyklu Martina, poznajemy prawdziwe imię bękarta.

Fani Gry o tron wykazali się sporą przenikliwością, stawiając tezę o pochodzeniu Jona Snowa na długo przed kapitalną końcówką szóstego sezonu. W nim dowiadujemy się, że bękart Neda Starka jest tak naprawdę synem jego siostry oraz księcia Rhaegara Targaryena. To właśnie miłość smoczego dziedzica do Lyanny Stark stała się początkiem konfliktu, który przerodził się w wojnę pozbawiającą Targaryenów korony, tronu oraz władzy.

Jon Snow to imię nadane bękartowi przez Neda. Lyanna nazwała go jednak zupełnie inaczej.

Oglądając końcówkę szóstego sezonu, możemy zobaczyć, jak umierająca siostra szepcze coś do ucha młodego Neda. To imię jej dziecka, jakie w sekrecie powierzyła swojemu bratu. Przez miesiące fani serialu próbowali rozszyfrować wypowiadane z trudem słowa kobiety, ale dopiero teraz dostali potwierdzenie swoich przypuszczeń. Prawdziwe imię i Dom Jona Snowa to… Jaehaerys Targaryen.

Oglądając zdjęcia z planu siódmego sezonu serialu Gra o tron, możemy mieć pewność, że Jaehaerys Targaryen oraz Daenerys Targaryen będą odgrywać kluczowe role. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że smoczy ród jest znany z kultywowania tradycji kazirodczych stosunków w celu zachowania czystości krwi. Chociaż ta tradycja uległa liberalizacji w ostatnich dziesięcioleciach rządów Targaryenów, na pewno też czujecie, do czego to wszystko prowadzi…

Gra o tron wróci do nas z siódmym sezonem już 16 lipca 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...