Rakka z Sigourney Weaver to pierwszy film reżysera Dystryktu 9, który można zobaczyć za darmo na YouTube

News/Film 16.06.2017
Rakka z Sigourney Weaver to pierwszy film reżysera Dystryktu 9, który można zobaczyć za darmo na YouTube

Bardzo podoba mi się inicjatywa reżysera Neilla Blomkampa (Dystrykt 9), którego Oats Studios będzie koncentrować się na oryginalnych, odważnych produkcjach z pogranicza science-ficition, horroru oraz fantasy. Rakka to pierwszy owoc tego przedsięwzięcia.

Rakka to ponad 20-minutowy film, który bez żadnych opłat zobaczycie na YouTube. Darmowy materiał został również opublikowany na doskonale znanej komputerowym graczom platformie cyfrowej dystrybucji Steam. Produkcja jest bardzo klimatyczna i stosunkowo mroczna, sugeruję założenie dobrych słuchawek i odcięcie się na moment od otoczenia. Do tego upewnijcie się, że pobieracie obraz w jakości 1080p.

O inicjatywie Neilla Blomkampa pisaliśmy szczegółowo w maju.

Rakka opowiada o kosmicznych najeźdźcach, którym udało się zniewolić Ziemię.

Nie spodziewajcie się jednak tradycyjnej narracji z wyraźnie zarysowanym początkiem, środkiem i końcem. Rakka to bardziej wycinek większej opowieści, w której poznajemy powstańców walczących o wolność wobec niezbyt przyjemnych, gadopodobnych kosmicznych ciemiężycieli. Na zachętę dodam jeszcze, że w filmie Rakka pojawia się… sama Sigourney Weaver (Obcy)! Miłego seansu:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...