Zobaczcie, jak powstają efekty specjalne do siódmego sezonu Gry o tron

News/Seriale 13.06.2017
Zobaczcie, jak powstają efekty specjalne do siódmego sezonu Gry o tron

Zobaczcie, jak powstają efekty specjalne do siódmego sezonu Gry o tron

Gra o tron zawsze słynęła ze świetnych efektów specjalnych – wystarczy tylko przypomnieć sobie bitwę z finału szóstego sezonu. W najnowszej serii ma być jeszcze lepiej!

Na kanale serialu pojawiło się właśnie wideo prezentujące część efektów, jakie zobaczymy w siódmym sezonie.

Wykorzystujemy gaz, wodę, wiatr, dym, pirotechnikę i inżynierię, a także krew i smarki – słyszymy z ust Sama Conway’a odpowiadającego za efekty specjalne w najnowszym sezonie.

Większość materiału pochodzi z wcześniejszych epizodów, ale widzimy również kilka nowych scen – jeszcze przed nałożeniem na nie efektów komputerowych. Pierwsza z nich toczy się na statku, co sugeruje, że zobaczymy bitwę na morzu. Druga za to dzieje się w powietrzu, gdyż widzimy Daenerys dosiadającą urządzenie symulujące smoka.

Gra o tron 7 pojawi się na HBO już 16 lipca.

Pozostaje mieć nadzieję, że stacja ponownie będzie rozpieszczała nasze nerwy wzrokowe scenami takimi jak bitwa bękartów na północy z finału poprzedniego sezonu:

Efekty specjalne to jednak nie tylko śmierć, pojedynki i wojny, ale… praktycznie każda scena, gdzie postaciom trzeba np. usunąć ucięte palce, albo dorysować niekończący się krajobraz muru w tle:

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie oburzajcie się na sceny seksu we „Władcy Pierścieni” Amazona. U Tolkiena seks istniał, choć nie wprost

Czytelnicy fantasy od lat na różne sposoby porównują powieść „Władca Pierścieni” z cyklem „Pieśń lodu i ognia”. Najnowsza dyskusja rozgorzała w kontekście medialnych doniesień o scenach seksu w serialu „Władca Pierścieni” od Amazon Prime Video. Czy na pewno parafrazując Boromira, Tolkien nie miał seksu i Tolkien seksu nie potrzebuje?

Artykuł/Seriale 16.10.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...