HBO przedstawia czas trwania odcinków nowego sezonu Gry o tron. To nie serial, to filmy

News/Seriale 09.06.2017
HBO przedstawia czas trwania odcinków nowego sezonu Gry o tron. To nie serial, to filmy

HBO przedstawia czas trwania odcinków nowego sezonu Gry o tron. To nie serial, to filmy

Ile czasu trwa długi odcinek oglądanego przez was serialu? Większość pomyśli pewnie o 40, może nawet 50 minutach. Co powiecie na prawie półtorej godziny? Tyle zajmie wam Gra o tron.

Siódmy sezon rozpocznie się dosyć „niewinnie”. Pierwsze dwa odcinki będą trwały równe 59 minut. Trzeci epizod będzie o cztery minuty dłuższy, ale już epizod czwarty potrwa „jedynie” 50 minut. Równowaga musi zostać zachowana. Piąty odcinek siódmego sezonu wraca do ram 59 minut, ale potem dzieje się już magia.

Finalny odcinek siódmego sezonu serialu Gra o tron potrwa prawie półtorej godziny.

Dokładnie 81 minut – tyle potrzebują producenci świetnego serialu, aby zakończyć przedostatnią serię telewizyjnego widowiska. To o zaledwie 20 minut krócej, niż trwa John Wick – pełnometrażowy film akcji, który nie tak dawno temu był wyświetlany w kinach. Powstaje pytanie – dlaczego Gra o tron jest taka długa?

 • Odcinek 1: 59 minut
 • Odcinek 2: 59 minut
 • Odcinek 3: 63 minut
 • Odcinek 4: 50 minut
 • Odcinek 5: 59 minut
 • Odcinek 6: 71 minut
 • Odcinek 7: 81 minut

Na pewno ma na to wpływ liczba samych epizodów. Siódmy sezon serialu składa się z zaledwie siedmiu odcinków. Ostatni sezon ósmy ma być jeszcze krótszy, nawet pomimo starań HBO, aby wydłużyć niezwykle dochodową i niezwykle popularną serię na podstawie prozy R. R. Martina. Bardzo mnie cieszy, że producenci się nie ugięli i pozostali przy swoich warunkach. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nowa Gra o tron będzie dokładnie taka, jaką sobie wymyślili. Mając w pamięci kapitalny sezon szósty, nie boję się o jakość wykonania.

Gra o tron powróci do nas z nowym sezonem już 16 lipca 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie oburzajcie się na sceny seksu we „Władcy Pierścieni” Amazona. U Tolkiena seks istniał, choć nie wprost

Czytelnicy fantasy od lat na różne sposoby porównują powieść „Władca Pierścieni” z cyklem „Pieśń lodu i ognia”. Najnowsza dyskusja rozgorzała w kontekście medialnych doniesień o scenach seksu w serialu „Władca Pierścieni” od Amazon Prime Video. Czy na pewno parafrazując Boromira, Tolkien nie miał seksu i Tolkien seksu nie potrzebuje?

Artykuł/Seriale 16.10.2020

Dołącz do dyskusji (15)

146 odpowiedzi na “HBO przedstawia czas trwania odcinków nowego sezonu Gry o tron. To nie serial, to filmy”

 1. super, artykuł na 2 akapity który sam sobie stwarza problem do rozwiązania po czym go rozwiązuje. (czyt zachwyt nad długością odcinków, po czym się okazuje że tak naprawdę to zamiast 10ciu w sezonie jest ich tylko 7 i tak naprawdę tylko ostatni jest trochę dłuższy niż pozostałe). słabe

  • Zresztą jakby nie było już tak długich odcinków w serialach, poza tym od kiedy ilość ( tutaj długość) jest wyznaczmikiem jakości, gdyby tak było kręcono by kilka godzine filmy. Nie rozumiem dlaczego autor tak pieje z zachwytu.

  • Niedługo synonim artykułu, który nic nie przedstawia będzie jeden – Spidersweb
   Chyba lepiej, żeby autorzy nie pokazywali swoich zdjeć, brody, wiek reprezentatywny, a teksty gimnazjalne

  • Dostałem info o którym wcześniej nie wiedziałem, jak dla mnie całkiem ciekawy artykuł, który w pełni spełnia swoje informacyjne zadanie a ja radzę wyciągnąć tego kołka którego macie w dupie, wziąść głęboki oddech i może trochę wyluzować zamiast pisać w komentarzu o problemie którego nie ma po czym go ocaniać. słabe

   • cieszę się Twoim szczęściem, na pewno poznanie długości poszczególnych odcinków serialu wiele zmieniło w Twoim życiu, zwłaszcza po tym jak zostałeś zwabiony clickbaitem i oszukany treścią a nawet tego nie zauważyłeś, gratuluje

 2. Przecież to nie jakaś kosowscy czy dziwota. Bardzo wiele seriali kończy serie podwójnym odcinkiem trwającym właśnie 81min. Nie jest to jakiś film kinowy. Kurde, porównuje sie tu podwójny odcinek serialu do jakiegoś gniota kinowego. Równie dobrze można powoedziec, że to 1/3 trzecie części Władcy, uuuu kiepsko ;-)

 3. W poprzednim sezonie w niemal każdym odcinku miałem wrażenie że twórca niesamowicie brakowało czasu, więc jak dla mnie to mogą trwać nawet 2 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...