Twórcy serii Legendy Polskie powracają… z teledyskiem

News/Muzyka 06.06.2017
Twórcy serii Legendy Polskie powracają… z teledyskiem

Ekipa odpowiedzialna za Legendy Polskie powraca z nowym projektem. Tym razem nie jest to film krótkometrażowy, a teledysk do utworu “Cichosza”.

SMOK był pierwszym filmem z serii Legendy Polskie i od razu przykuł uwagę widzów oraz krytyków. Platige Image razem z Tomaszem Bagińskim i przy współpracy z Allegro stworzyli jedną z najbardziej niesztampowych serii reklamowych, jakie widziałem. Polskie baśnie i legendy przeniesione do współczesnego świata okazały się strzałem w dziesiątkę.

Zwieńczeniem SMOK-a był utwór „Cichosza”, który mogliśmy usłyszeć na napisach końcowych. Była to aranżacja utworu Grzegorza Turnaua w wykonaniu Marcina Macuka i Krzysztofa Zalewskiego. Utwór bardzo przypadł mi do gustu, ale niestety początkowo nie był nigdzie dostępny. Była to aranżacja stworzona specjalnie na potrzeby Legend Polskich.

Teraz, dwa lata później, muzyka z Legend Polskich jest już dostępna w serwisach streamingowych, a właśnie zadebiutował teledysk do wspomnianego utworu „Cichosza”.

Oto Cichosza – Cover, czyli teledysk do Legend Polskich.

Klip jest osadzony w klimacie serii Legendy Polskie. Znajdziemy w nim bohaterów filmów, w tym Rzepichę graną przez Michalinę Olszańską i Borutę granego przez Tomasza Drabka. Rzepichę mogliśmy zobaczyć wcześniej w filmie Operacji Bazyliszek, a Boruta był bohaterem Twardowsky’ego 2.0 i Jagi. W nowym klipie wystąpili też Karolina Gilon, Marcin Płodziszewski i Piotr Lipko.

Scneraiusz i reżyseria to zasługa Tomka Suwalskiego, a autorem zdjęć jest Jacek Drofiak. Obraz prezentuje się naprawdę ładnie i efektownie, zwłaszcza w kluczowej scenie pościgu.

Jeśli podoba ci się charakterystyczny styl soundtracków do Legend Polskich, wszystkie utwory możesz przesłuchać w Tidalu, Spotify i Apple Music. Do tego Allegro uruchomiło stronę z dodatkami, z której można pobrać wszystkie kawałki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Legendy Polskie na dużym ekranie. Twardowsky powalczy z nowymi potworami

Legendy Polskie to było coś więcej niż tylko udana kampania reklamowa serwisu Allegro. Seria krótkometrażowych filmów, opartych o historie postaci i bestii z rodzimych legend, okazała się hitem na masową skalę. Widzowie byli zachwyceni, że ktoś nareszcie pokazał siłę polskich podań w nowoczesnej formie. Właśnie ogłoszono, że trwają prace nad kinową produkcją o Tardowskym.

News/Film 21.05.2018

Dołącz do dyskusji (8)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...