Dawid Podsiadło i Sokół z pionowymi teledyskami. Polscy artyści trzymają rękę na pulsie

Artykuł/Muzyka 25.05.2017
Dawid Podsiadło i Sokół z pionowymi teledyskami. Polscy artyści trzymają rękę na pulsie

Pionowe wideo trafia do głównego nurtu. Dawid Podsiadło i Sokół stworzyli dwa klipy w pionie. Powinniśmy przyzwyczaić się do takiej formy, w końcu żyjemy w czasach „mobile first”.

Przez długie lata trwała krucjata twórców wideo przeciwko treściom nagrywanym w pionie. Kilka lat temu miało to sens, ale dziś krajobraz nieco się zmienił. W dobie Snapchata i innych komunikatorów mobilnych, pionowe wideo jest dla wielu osób codziennością.

Nic dziwnego, że artyści zaczynają sięgać do tego formatu w swoich teledyskach. Jest to puszczenie oka do młodszego odbiorcy, który nie wypuszcza smartfona z dłoni.

Dawid Podsiadło i Sokół pokazali dwa pionowe klipy w ramach wspólnego projektu.

Obaj artyści pokazali dwa klipy do wspólnego kawałka pt. Świadomy sen. Jest to kolaboracja nie tylko muzyczna, ale także artystyczna. Pionowe klipy odtworzone jednocześnie obok siebie tworzą jedną wspólną historię.

Artyści udostępnili też pojedyncze wersje klipów na swoich stronach na Facebooku. Teledyski najlepiej wyglądają na ekranie smartfona, gdzie zajmują praktycznie całą powierzchnię wyświetlacza.

Dawid Podsiadło i Sokół – Świadomy sen

Cześć! Dostałem dużo pięknych życzeń z okazji urodzin, dziękuję i odwdzięczam się w jedyny sposób jaki umiem – muzyką! Sokół i Podsiadło. Kto by pomyślał, że ten duet zrobi coś co każdej ze stron będzie się podobało w takim stopniu. Ja trochę przeczuwałem, że to musi być dobre a i tak mnie zwaliło z nóg. Na ziemię. Leżałem i krzyczałem: "ooo jakie dobre!" Zatem, usiądźcie wygodnie i niech Wami zawładnie Świadomy Sen – Bang!Z dumą prezentuję Wam nasz wspólny kawałek – to tylko połowa układanki. Pełna wersja tej historii tu http://bit.ly/2qbuGnS #swiadomysen #robtowcowierzysz

Opublikowany przez Dawid Podsiadło na 24 maja 2017

Dawid Podsiadło i Sokół – Świadomy sen

Razem z Dawid Podsiadło i Johnnie Walker wrzucamy Wam klip do wspólnego kawałka "Świadomy sen". Jaramy się tym. Odpalajcie pełną wersję klipu i dzielcie się: http://bit.ly/2qbuGnS #robtowcowierzysz

Opublikowany przez Sokół na 24 maja 2017

Wspólny utwór Świadomy sen to część kampanii reklamowej dla znanej marki whisky. Piosenka oraz teledyski powstały w ramach projektu „Rób to, w co wierzysz”. W tym kontekście tworzenie pionowego wideo jest dość dziwne, ponieważ jest to forma, która trafia raczej do młodszego grona odbiorców. Jak ma się do tego promocja mocnego alkoholu?

Pionowe teledyski nie są niczym nowym za Oceanem. Przykładowo, taki klip pokazała niedawno Selena Gomez.

Amerykańska gwiazda muzyki pop wypuściła pionowy klip wideo do swojego nowego kawałka Bad Liar. Co ciekawe, wideo jest dostępne na czasową wyłączność w aplikacji mobilnej Spotify. Możemy je odtworzyć tylko z playlisty Spotify o nazwie „Today’s Top Hits”. Teledysku nie znajdziemy na stronie piosenkarki w serwisie streamingowym. Można się jednak spodziewać, że klip trafi w końcu na YouTube’a.

Dla Dawida Podsiadło nowy teledysk nie jest pierwszym ukłonem w stronę najnowszych trendów w technologiach.

Polski twórca w 2013 roku pokazał teledysk zrealizowany w 360 stopniach, w którym można się obracać wewnątrz wideo. Dzięki temu to widz decyduje, na co w danej chwili patrzy. Był to klip do piosenki Trójkąty i kwadraty.

Jak widać, polscy artyści trzymają rękę na pulsie i nie pozostają z tyłu jeśli chodzi o nowe technologiczne trendy. Tak trzymać!

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (16)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...