Castlevania to jedna z najstarszych gier adresowanych do poważniejszych, bardziej wymagających graczy. Teraz niezwykle popularna seria zostaje przerobiona na animację, którą zobaczymy na platformie Netflix.

Czym jest Castlevania? To seria gier zapoczątkowana w 1986 roku. Właśnie wtedy pojawiła się pierwsza odsłona, jeszcze na konsolę NES od Nintendo. Wymagająca gra 2D rozpoczynała historię rodu Belmontów, od pokoleń polujących na wampiry. Ich największym celem był oczywiście sam hrabia Dracula.

Pierwsza Castlevania wyróżniała się na NES-ie mroczną, bardzo szczegółową oprawą. Dzisiaj to tylko zbiór widocznych gołym okiem pikseli, ale w 1986 otoczka tej produkcji naprawdę robiła wrażenie. Pokazywała, że gry wideo mogą być adresowane również do starszych, głodnych mocniejszych wrażeń odbiorców.

Oryginalna Castlevania zachwycała z jeszcze innego powodu. Jak na tamte czasy gra posiadała niesamowicie realistyczne animacje głównego bohatera, a także masę innowacyjnych narzędzi. Simon Belmont nie tylko strzelał z potężnego bicza, ale również miotał sztyletami oraz toporami, używał wody święconej czy nawet krzyża. Porównując to do Super Mario Bros., platformowa Castlevania zachwycała paletą możliwości.

Łącznie seria Castlevania doczekała się ponad 30 gier i reedycji. Teraz marka powróci jako animacja Netfliksa.

Do sieci trafił pierwszy zwiastun przedstawiający animację w akcji. Muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowany. Chociaż Netflix ma u mnie wielkiego plusa za podjęcie się tematu bliskiego sercom graczy, tak sama kreska oraz poziom szczegółowości prezentuje się co najwyżej poprawnie. Spodziewałem się czegoś nieco bardziej spektakularnego. Wszakże platforma VoD ma środki i narzędzia, aby stworzyć niezwykle efektowne anime.

Co ciekawe, Castlevania dla Netfliksa opowie o wydarzeniach już po tym, gdy główny bohater pierwszej gry wideo ubija legendarnego wampira Draculę. Oznacza to, że twórcy animacji chcą osadzić akcję swojej produkcji bliżej najnowszych odsłon interaktywnej serii, które również mają miejsce po tym, jak Hrabia zostaje przebity drewnianym kołkiem.

Serial w Netfliksie zadebiutuje już 7 lipca 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

12 odpowiedzi na “Nie tylko Wiedźmin. Netflix tworzy dla graczy również animację Castlevania, a oto jej zwiastun”

  1. Zdaje mi się że projekt postaci chce trochę nawiązywać do Vampire Hunter D. Jednak szczegółowość bardzo zawodzi. Chciałbym zobaczyć Castelvanię w stylistyce VHD. Mimo to aż tak źle nie wyglada. zobaczymy jak fabularnie to pociągną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...