Netflix nie odpuszcza. Ramówka na czerwiec nie pozwala przerwać abonamentu

Artykuł/Seriale 24.05.2017
Netflix nie odpuszcza. Ramówka na czerwiec nie pozwala przerwać abonamentu

Kocham konkurencję, jest taka piękna. Dlatego też dziękuję ShowMaksowi, Amazonowi i reszcie za to, że w czerwcu znów będę musiał walczyć z uzależnieniem od Netfliksa. Bo zdecydowanie będzie co oglądać!

Nowe sezony znakomitych seriali, zupełnie nowe produkcje, w tym filmy pełnometrażowe i dokumentalne. Nadal nie znalazłem czasu by obejrzeć wszystko to na Netfliksie, na co mam ochotę, a kolejka właśnie się wydłużyła. Otrzymałem bowiem wykaz nowości, jakie pojawią się w tej usłudze i już wiem, że będzie w niej dużo dobrego. A co konkretnie?

Orange Is the New Black (piąty sezon, premiera 09.06)

Nowy sezon Orange Is the New Black zmieni swoją formułę. Dotychczas śledziliśmy akcję rozciągniętą na kilka miesięcy, poprzetykaną retrospekcjami z życia wszystkich bohaterek produkcji. 5 sezon opowie o zaledwie trzech dniach z życia więźniarek. Ostatnia seria zakończyła się bardzo emocjonującym cliffhangerem i tragicznym wydarzeniem, którego skutki obejrzymy właśnie w nadchodzących odcinkach.

Flaked (drugi sezon, premiera 02.06)

Flaked przenosi nas do Venice, dzielnicy Los Angeles, gdzie mieszka główny bohater: Chip. Trzeźwy alkoholik, traktowany przez mieszkańców tego miejsca jak guru. Pierwszy sezon to ciekawa historia o zagubionych ludziach, niekoniecznie radzących sobie ze swoimi codziennymi sprawami, związkami i sobą samymi. Flaked to serial z ciekawym klimatem. Nieco odrealnionym, choć dotykającym zwykłej, szarej codzienności. Sennym i wakacyjnym, w sam raz na zbliżający się czerwiec.

The Ranch (część trzecia, premiera 16.06)

The Ranch to serial komediowy w konwencji sitcomu, który opowiada o rodzinie farmerów z Garrison, małego miasteczka w stanie Kolorado. Po kilkunastu latach w rodzinne strony wraca Colt Bennett, który opuścił je, próbując zrobić karierę jako futbolista, a także by uciec przed zrzędliwym i wiecznie niezadowolonym ojcem. Nigdy jednak nie udało mu się osiągnąć większych sukcesów w tym sporcie. Początkowo planuje zostać na ranczu jedynie przez kilka dni, wkrótce jednak decyduje się porzucić marzenia o sporcie i pomóc rodzinie. Dużo dobrego, pozbawionego wulgarności humoru i bardzo fajne postacie. Tego samego spodziewamy się po kontynuacji.

Gypsy (pierwszy sezon, premiera 30.06)

Twórczynią produkcji jest Lisa Rubin. Gypsy powstanie we współpracy z Universal Television. Rubin oprócz reżyserii zajęła się też produkcją serialu wraz z Lizą Chasain. Fabuła „Gyspy”, który będzie thrillerem psychologicznym, opowie o Jean Holoway, terapeutce, zawiązującej dziwne i bliskie relacje z rodziną i przyjaciółmi swoich pacjentów. Pierwszy sezon liczył będzie dziesięć odcinków.

Glow (pierwszy sezon, premiera 23.06)

To nowiutki komediodramat stworzony przez Liz Flahive i Carly Mensch. Opowiada o dość przedziwnym fenomenie lat osiemdziesiątych, jakim było GLOW, a wiec Georgeous Ladies of Wrestling. Innymi słowy, żeński odpowiednik pełnego udawania reżyserowanego spektaklu jakim jest amerykański wrestling. Pierwszy sezon ma się składać z dziesięciu odcinków. Zamieszkała w Los Angeles początkująca aktorka Ruth Wilder otrzymuje zaproszenie, wraz z 12 innymi kobietami, do wzięcia udziału w GLOW. Sam pomysł wydaje się na tyle absurdalny, że bez wątpienia sprawdzę jak udało się to zamienić w serial.

Okja (premiera 28.06)

Ten pełnometrażowy film opowie o niezwykłej więzi, jaka połączyła małą dziewczynkę oraz sztucznie wyhodowaną, przeznaczoną na ubój bestię. Okja to istota wyhodowana w fabrykach. Efekt manipulacji genami, który został stworzony tylko z jednego powodu – aby być najbardziej opłacalnym, łatwym w utrzymaniu, zasobnym w mięso tucznikiem na naszej planecie. Gdy bestia ucieka na wolność, mała dziewczynka odnajduje w niej świetnego kompana. Niestety, Okja zostaje jej odebrana, lecz główna bohaterka nie daje za wygraną. Film zostą wyreżyserowany przez Joon-Ho Bonga.

Counterpunch (premiera 16.06)

To film dokumentalny o trzech obiecujących bokserach amatorach, którzy próbują swoich sił w sporcie cieszącym się coraz mniejszą popularnością. Jak wygląda nowoczesna scena bokserska? Dlaczego nadal inspiruje i pociąga? Odpowiedzi na te pytania mam nadzieję znaleźć w tym dokumencie.

Nobody speak: Trials of the free press (premiera 23.06)

Gdy serwis internetowy Gawker opublikował sekstaśmę Hulka Hogana, ten zdecydował się pozwać jego wydawcę powołując się na swoje prawa do prywatności. Sprawę wygrał, doprowadzając w efekcie Gawkera do bankructwa. To jednak, rzekomo, tylko część historii związanej z upadkiem wydawnictwa. Film ma obnażyć zakulisowe awantury, spiski i próby kneblowania wolnej prasy. Gdzie leży granica między wolnością słowa a naruszaniem w złej woli cudzych interesów? Liczę na ciekawą polemikę.

Saving Banksy (premiera 02.06)

Banksy to najprawdopodobniej najbardziej znany graficiarz na świecie, wielokrotnie i chętnie określany mianem artysty. Dokument ten ma przedstawić historię tajemniczego autora przeróżnych graficznych manifestów a także tego jak początkowo był zwalczany przez instytucje zajmujące się sztuką i kulturą, które następnie wychodziły z siebie by – bezskutecznie – zyskać możliwość wystawiania jego dzieł. Co zrobisz, jak okaże się, że na twoim murze znajduje się „akt wandalizmu” wart milion dolarów? Niektórzy reagują w sposób nieobliczalny, a ten netfliksowy dokument ma przedstawić kilka skrajnych odpowiedzi na powyższe pytanie.

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee (premiera 01.06)

Zarobił miliony na z pewnością znanym Czytelnikom Spider’s Web oprogramowaniu antywirusowym. Znany ze swojego uroku i inteligencji. I, zdaniem wielu, w pewnym momencie zwariował. Przeprowadził się do Belize, gdzie zbudował swoją nową posiadłość której pilnują uzbrojeni strażnicy. Potem uciekł do Gwatemali by uniknąć śledczych wiążących go z morderstwem jego sąsiada. Kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych i zakochał się w swojej medialnej popularności. Kim jest McAfee? Ten film rzekomo odpowie na wiele pytań.

Warto również zwrócić uwagę na:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...