Witajcie w 2017 roku, w którym powstaje pierwsza w historii ekranizacja mema

News/Film 23.05.2017
Witajcie w 2017 roku, w którym powstaje pierwsza w historii ekranizacja mema

Witajcie w 2017 roku, w którym powstaje pierwsza w historii ekranizacja mema

Myśleliście, że film o emotkach to symbol zmian w nowoczesnej kulturze masowej? Mieliście rację… do czasu. Powstanie bowiem film zainspirowany popularnym internetowym memem z Rihanną i Lupitą Nyong’o w rolach głównych.

Informatyka, o czym już nieraz pisaliśmy na Spider’s Web, weszła na zupełnie nowy poziom. Oto bowiem firmy mają dostęp do danych, które sami chętnie im udostępniamy. Co prawda w sposób nieuporządkowany i chaotyczny, ale właśnie w tym miejscu owa informatyka wkracza.

Mechanizmy sztucznej inteligencji przetwarzającej tak zwane big data mogą szybko dostrzec trendy i pozwolić korporajcom na nie reagować. Nie inaczej jest z przemysłem rozrywkowym, który – czego dowodzi powyższy przykład – zaczął bacznie obserwować to, o czym się pisze.

Rihanna i Lupita Nyong’o stały się chwilową twitterową sensacją.

A konkretniej ich wspólne zdjęcie, bowiem obie panie są bez wątpienia sensacją relatywnie trwałą. Zdjęcie obu gwiazd siedzących razem i wyglądających jak miliard (bo już nie milion) dolarów podczas pokazu mody Miu Miu wzbudziło fascynację Twittera, stało się „viralowe” i zmienione wiele razy w „mema”.

http://elizabitchtaylor.tumblr.com/post/90856351997/they-look-like-theyre-in-a-heist-movie-with

Internet (nazwijmy tak umownie pewną grupę) „zażądał”, by powstał film z obiema paniami w rolach głównych bo wyglądają razem jakby zaraz miały w wielkim stylu dokonać napadu na bank. Zaczepiano o to zarówno gwiazdy, jak i reżyserów i scenarzystów. A Netflix… Netflix postanowił to sfinansować.

Żeby była jasność: analiza postów na Twitterze zaowocowała produkowanym przez Netflixa filmem pełnometrażowym, z Rihanną i Lupitą Nyong’o w rolach głównych.

Zaczepiana na Twitterze Ava DuVernay, która kończy prace nad disneyowskim A Wrinkle in Time podejmie się reżyserii tego dzieła, a również zaczepiana na Twitterze Issa Rae napisze scenariusz do filmu.

Produkcja ma ruszyć w przyszłym roku. Nie wszyscy są jednak stuprocentowo zachwyceni. Teraz wybrani użytkownicy Twittera domagają się, by ich pomysłowość została uwzględniona w napisach końcowych do filmu…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

47 odpowiedzi na “Witajcie w 2017 roku, w którym powstaje pierwsza w historii ekranizacja mema”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...