Karty Pokemon znów w Polsce. Znamy ceny zestawów Sun Moon, które można kupić w Tesco

News/Gry 18.05.2017
Karty Pokemon znów w Polsce. Znamy ceny zestawów Sun Moon, które można kupić w Tesco

Gra karciana Pokemon ma szansę na swoją drugą młodość w Polsce. Tesco wprowadza do sprzedaży właśnie zestawy kart z najnowszej serii Sun Moon.

Karty Pokemon znów trafią do sprzedaży w Polsce. Tym razem będzie można je kupić w sklepach sieci Tesco. Pojawiły się informacje na temat tego, jakich konkretnie zestawów będących częścią karcianki Pokemon TCG można się spodziewać.

Karcianka Pokemon debiutowała po raz pierwszy w 1996 roku.

Pokemon TCG ma już ponad 20 lat. Razem z debiutem na naszym rynku anime i gier na konsole Gameboy z tej serii, wprowadzono również kolekcjonerskie karty. Wydawała je wtedy na świecie firma Wizards of the Coast, a od 2003 roku zajmuje się tą grą bezpośrednio Pokemon USA Inc.

Karcianka Pokemon dostępna jest od lat w wersji elektronicznej, ale fizyczne karty nadal są w sprzedaży. W 2010 roku pojawiły się nawet polskie wersje kart Pokemon Diament i Perła, ale nie przyjęły się specjalnie na naszym rynku. Teraz karty Pokemon wracają do Polski, aczkolwiek nie zostały przetłumaczone.

karty pokemon w polsce - sprzedaje je tesco

W sklepach Tesco będzie można kupić karty Pokemon z najnowszej serii, czyli Pokemon Sun Moon.

Do tej pory gracze musieli korzystać z oferty mniejszych sklepów lub sprowadzać karty zza granicy. W przypadku Pokemon Sun Moon będą mogli udać się po nowe zestawy do Tesco.

Sprzedaż, o czym informuje serwis cdaction.pl, przewidziana jest wstępnie na około dwa tygodnie, czyli od 18 maja do 1 czerwca.

Cennik kart Pokemon w Tesco wygląda następująco:

  • blister (3x booster, karta promo, coin flip) – 39,99 zł;
  • zestaw kolekcjonerski (Lycanroc GX box) – 79,99 zł;
  • booster (10 kart): 16,99 zł;
  • talia (60 kart) – 49,99 zł;

Niewykluczone też, że karcianka Pokemon w wersji elektronicznej trafi niedługo do większej liczby graczy. Do tej pory można było grać w nią na komputerach z systemami Windows i macOS oraz na tabletach. Możliwe jednak, że pojawi się wersja na smartfony… lub na konsolę Nintendo Switch.

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie tylko GTA V. Te popkulturowe marki zarobiły najwięcej

Wieści o tym, że gra Grand Theft Auto stała się najbardziej rentownym pojedynczym produktem rozrywkowym w historii, zainspirowała mnie do zbadania tego, które popkulturowe franczyzy przyniosły najwięcej pieniędzy. A mówimy o kwotach zawrotnych i markach znanych przez niemal wszystkich. 

Top/Film 10.04.2018

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...