To już oficjalne. Będzie spin-off serialu Gra o tron

News/Seriale 04.05.2017
To już oficjalne. Będzie spin-off serialu Gra o tron

To już oficjalne. Będzie spin-off serialu Gra o tron

Gra o tron zakończy się już w przyszłym roku, ale to nie oznacza końca Westeros na ekranach telewizorów widzów z całego świata. HBO potwierdziło właśnie, że powstanie spin-off tego serialu. Ruszyły już prace nie nad jedną, a nad czterema takimi produkcjami.

HBO ma w swojej ofercie wiele różnych seriali, ale żaden nie może pochwalić się taką popularnością jak Gra o tron. Pozostały jednak już tylko dwa, i to w dodatku krótsze niż dotychczas sezony. Potem ta kura znosząca złote jajka wyzionie ducha.

Stacja już teraz próbuje na następcę Gry o tron kreować Westworld. Jak na razie nie zapowiada się na to, by historia zdobywania świadomości przez roboty zdobyła takie rzesze widzów jak krwawa opowieść o politycznych rozgrywkach w Westeros.

HBO nie jest najwyraźniej gotowe pożegnać się serialem uwielbianym przez widzów.

Plotki o spin-offie serialu na motywach książek George’a R.R. Margina krążyły od miesięcy, jeśli nie od lat. Stworzenie takiego serialu wydaje się zresztą rozsądnym ruchem, gdy fabuła głównej serii zbliża się nieubłaganie do finału. Przy całej mojej sympatii do Westworld nie wierzę, by był w stanie zastąpić Grę o tron w ramówce HBO.

Biorąc pod uwagę popularność serii, nikogo nie powinno dziwić, że świat z serialu Gra o tron będzie żyć dalej na antenie i w serwisach VOD stacji HBO w postaci spin-offa. Możliwe nawet, że dostaniemy więcej niż jeden serial. Fikcyjny świat Starków i Lannisterów może być rozwinięty nawet w ramach czterech nowych produkcji. Zatrudniono już ludzi, którzy się nimi zajmą.

Kto będzie pracował przy spin-offach serialu Gra o tron?

Wśród osób, które mają zbadać jak najlepiej byłoby rozbudować uniwersum Gry o tron w serialach znalazło się czterech scenarzystów. Niewykluczone, że tylko jeden z rozwijanych przez nich projektów doczeka się realizacji, ale równie dobrze mogą trafić na antenę wszystkie cztery. Na liście wymieniani są:

  • Max Borenstein – Godzilla, Kong: Skull Island;
  • Jane Goldman – Kingsman: The Golden Circle, X-Men: First Class;
  • Brian Helgeland – L.A. Confidential, Mystic River;
  • Carly Wray – Mad Men, The Bastard Executioner.

Twórcy serialu-matki, czyli David Benioff i Dan Weiss, będą powiązani ze wszystkimi powstającymi produkcjami. Nie zabraknie na pokładzie też autora sagi Pieśni lodu i ognia, czyli George’a R.R. Martina, aczkolwiek ta trójka nie będzie odpowiedzialna za pisanie scenariuszy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

30 odpowiedzi na “To już oficjalne. Będzie spin-off serialu Gra o tron”

  1. Trzymam kciuki, by spin-off opowiadał o Tańcu smoków. Historia walki o władzę, w rodzie Targeryenów między księżniczką Rhaenyrą a królową Alicent wyglądałaby epicko :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...