To będzie hit! Możesz już posłuchać Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2

Artykuł/Film 20.04.2017
To będzie hit! Możesz już posłuchać Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2

To będzie hit! Możesz już posłuchać Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2

Strażnicy Galaktyki 2 zaraz wejdą do kin, ale nie musimy czekać do premiery filmu, by cieszyć się ścieżką dźwiękową. Reżyser zdradził już, jakie utwory będą wchodzić w skład Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2.

Soundtrack do pierwszej części filmu Strażnicy Galaktyki oczarował widzów. Nieoczywisty wybór kawałków sprzed lat, z którego najbardziej w ucho wpadało Hooked on a Feeling od Blue Swede został w dodatku umotywowany fabularnie.

Główny bohater poleciał w kosmos i zabrał ze sobą walkmana z wyłącznie jedną kasetą podpisaną właśnie Awesome Mix Vol. 1, którą dostał od umierającej matki. Od początku było jednak wiadomo, że na Vol. 1 się nie skończy.

Kaseta Petera Quilla stała się hitem wśród widzów, a wraz z kolejną odsłoną Guardians of the Galaxy odnalazła się druga część składanki.

O tym jak wybierano utwory do nowego OST opowiedział reżyser filmu Strażnicy Galaktyki 2, czyli James Gunn. Wspomina zresztą, że jego pierwszy soundtrack został odebrany z przerażeniem przez pracowników Marvel Studios. Byli przekonani, że “nikt” nie będzie chciał słuchać takiej muzyki.

Awesome Mix Vol. 1 wbrew przewidywaniom dyletantów okazał się hitem i zdobył liczne nagrody. Oczekiwania przed edycją Vol. 2 były ogromne. James Gunn mógł tym razem zresztą sobie pofolgować, bo raczej po ostatnim sukcesie nikt nie powinien ośmielić się zarzucić mu braku wyczucia.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 - Strażnicy Galaktyki 2 - Awesome Mix Vol. 2 - soundtrack OST muzyka

Peter Quill trafił zresztą na kasetę z drugą częścią składanki pod koniec poprzedniego filmu, więc spodziewam się zobaczyć ją ponownie w nadchodzącej produkcji. Już teraz poznaliśmy jednak listę utworów, które będą składały się na soundtrack najnowszej produkcji Marvela.

Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2. – lista utworów OST filmu Strażnicy Galaktyki 2:

 1. Mr. Blue Sky – Electric Light Orchestra
 2. Fox on the Run – Sweet (piosenka ze zwiastuna)
 3. Lake Shore Drive – Aliotta Haynes Jeremiah
 4. The Chain – Fleetwood Mac
 5. Bring it On Home to Me – Sam Cooke
 6. Southern Nights – Glen Campbell
 7. My Sweet Lord – George Harrison
 8. Brandy You’re a Fine Girl – Looking Glass
 9. Come a Little Bit Closer – Jay and the Americans
 10. Wham Bang Shang-A-Lang – Silver
 11. Surrender – Cheap Trick
 12. Father and Son – Yusuf / Cat Stevens
 13. Flashlight – Parliament
 14. Guardians Inferno – The Sneepers ft. David Hasselhoff

Awesome Mix Vol. 2. będzie odzwierciedleniem drugiego rodzica głównego bohatera.

Tak jak pierwsza część składanki zawierała w sobie utwory skupiające się na postaci matki głównego bohatera – i zawierała w sobie mniej znane utwory – tak druga skupia się na jego ojcu. Ze zwiastunów wiemy, że pojawi się on w filmie.

Soundtrack do Strażników Galaktyki 2 zadebiutuje już jutro, ale fani mogą już teraz przesłuchać go w serwisach streamingowych z wyłączeniem jednej piosenki napisanej specjalnie na potrzeby filmu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz posłuchać utworów dostępnych w serwisach streamingowych. Nie mogę jednak się doczekać, aż usłyszeć Guardians Inferno w wykonaniu Davida Hasselhoffa, który – jak się okazuje – jest jednym z idoli Petera Quilla.

Teksty, które musisz przeczytać:

Baby Yoda, Mapeciątka i mały Thanos – popkultura uwielbia dziecięce wersje bohaterów. Kto jest największym słodziakiem?

W ostatnich dniach internet ma nowego bohatera i jest nim Baby Yoda. Bohater pojawiający się w serialu „The Mandalorian” podbił sieć i rozpoczął długą dyskusję na temat największego słodziaka popkultury. Trend odmładzania poszczególnych bohaterów nie zaczął się jednak wcale dzisiaj. Podobnych przypadków jest znacznie więcej.

Felieton/Film 21.11.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...