Następne Call of Duty na smartfony zrobią twórcy… Candy Crush Saga

News/Gry 07.04.2017
Następne Call of Duty na smartfony zrobią twórcy… Candy Crush Saga

Nowi twórcy Call of Duty nie mieli jednak dużo doświadczenia ze strzelankami, bo mowa tu o londyńskim Kingu, który zasłynął serią Candy Crush Saga.

Call of Duty to szósta najbardziej dochodowa seria gier w historii. Wyprzedzają ją tylko takie hity jak Mario, Tetris, Super Mario, Pokemon czy GTA. CoD nie miało jednak szczęścia do rynku mobilnego. W tym momencie do pobrania ze sklepu Google Play mamy dwa tytuły z serii:

  • Call of Duty: Heroes (10 – 50 mln pobrań) – strategia 3D,
  • Call of Duty: Strike Team (100 tys. – 0,5 mln pobrań, cena 27,99 zł) – FPS i TPS.

Za stworzenie nowego, mobilnego tytułu w serii odpowiadać będzie studio King, które Activision (właściciele marki) przejęli w 2015 roku za 5,9 mld dol.

King to twórcy jednego z największych mobilnych hitów – Candy Crush Saga.

Candy Crush Saga pobrano ponad 500 mln razy, a Candy Crush Soda Saga ponad 100 mln razy. Brytyjczycy mają więc o wiele lepsze kompetencje na rynku mobilnym, choć w zupełnie innym gatunku.

Na razie nie znamy niestety żadnych szczegółów tytułu. Wiemy jedynie, że King chce wziąć konsolowe doświadczenie Call of Duty i dopasować je do przenośnej platformy, a także dodać kilka nowości od siebie. Czy będą to pistolety strzelające cukierkami?

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...