Pamiętacie jeszcze o Avatarze? Wiemy już kiedy zacznie być kręcony sequel

News/Film 04.04.2017
Pamiętacie jeszcze o Avatarze? Wiemy już kiedy zacznie być kręcony sequel

Pamiętacie jeszcze o Avatarze? Wiemy już kiedy zacznie być kręcony sequel

Niedługo minie dekada odkąd do kin wszedł Avatar, wiekopomne dzieło Jamesa Camerona. Od razu było wiadomo, że reżyser planuje kontynuację filmu. A teraz w końcu się dowiadujemy kiedy rozpoczną się do niej zdjęcia.

Avatar, choć krytykowany za zbyt archetypiczną opowieść, był filmem z gatunku wielkich. Co prawda nie zrealizował swojej misji i nie spopularyzował stereoskopowego wyświetlania obrazu, tak – jak zawsze w przypadku filmów Camerona – wyznaczył nowe standardy jeśli chodzi o techniczną realizację.

Avatar powstawał przez wiele, wiele lat bo James Cameron cały czas czekał, aż technologia dotrze do poziomu pozwalającego na realizację swojej wizji. A i tak na potrzeby filmu wynaleziono kilka nowych.

Dla Camerona istotną pozostaje jednak fabuła. Avatar co prawda był krytykowany jako banalna opowieść o zakazanej miłości z konfliktem rozwiniętych technicznie „konkwistadorów” z broniącymi się plemionami w tle, jednak od początku było wiadomo że film miał być wstępem do czegoś większego. Do całej serii filmów, które Cameron ma już w głowie.

Avatar 2 – zdjęcia ruszają na jesień.

Co ciekawe, dowiadujemy się o tym od Sigourney Weaver, która występowała w poprzednim filmie, która najwyraźniej też będzie występować w „dwójce”. Kto widział pierwszą część, ten wie czemu to „ciekawe”, reszcie spoilować nie będziemy poza zasugerowaniem, że wątek fabularny odgrywanej przez nią postaci został w zasadzie zamknięty.

W obsadzie znajdziemy też Zoe Saldanę i Sama Worthingtona, znanych z głównych ról w pierwszej części, a sam sequel Avatara ma być… pierwszą częścią trylogii. Innymi słowy, Avatar 2 będzie (na oko) dziewięciogodzinnym widowiskiem, które z przyczyn technicznych, finansowych i zdroworozsądkowych zostanie podzielone na trzy części.

Avatar 2 ma się pojawić w kinach „po 2018 roku”. Jak twierdzi Weaver, scenariusz jest „niesamowity” i „bardzo ambitny”. Pozostaje wypatrywać pierwszego zwiastuna, który zapewne pojawi się w połowie przyszłego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Pamiętacie jeszcze o Avatarze? Wiemy już kiedy zacznie być kręcony sequel”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...