Czy lalki mogą być straszne? Jeśli to pytanie zadamy fanom horrorów, to w odpowiedzi na pewno usłyszymy “tak”! Już za kilka miesięcy w kinach budzić grozę będzie lalka Annabelle opętana przez złe duchy.

Opowieść będzie działa się w tym samym uniwersum, w którym powstała jedna z najlepszych “strasznych serii” ostatnich lat – Obecność (nad jej drugą częścią rozpływałem się w recenzji). Za produkcję odpowiada m.in. James Wan – reżyser obu Obecności, a film wyreżyseruje David F. Sandberg, znany z całkiem dobrze przyjętego: Kiedy gasną światła.

Annabelle: Narodziny Zła zadebiutuje w polskich kinach 11 sierpnia tego roku.

Film opowie o samych początkach lalki. Jak widzimy na zwiastunie: córeczka lalkarza ginie w tragicznych okolicznościach. Po 20 latach złe duchy, podszywając się pod zmarłą dziewczynkę korzystają z zaproszenia i terroryzują okolicę. Traf chce, że akurat w tym samym czasie do domu lalkarza przybywa zakonnica z dziewczynkami z zamkniętego sierocińca.

Zwiastun nie pokazuje nam zbyt dużo ze sztuczek, jakie przygotowali twórcy – i dobrze. Z taką obsadą za kamerą spodziewam się ciekawego widowiska, na którym nieraz podskoczę ze strachu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...