Venom, nowy film ze świata Spider-Mana, będzie horrorem nieodpowiednim dla nieletnich

News/Film 28.03.2017
Venom, nowy film ze świata Spider-Mana, będzie horrorem nieodpowiednim dla nieletnich

Venom, nowy film ze świata Spider-Mana, będzie horrorem nieodpowiednim dla nieletnich

Filmy związane ze Spider-Manem do tej pory były bezpieczne dla nastolatków. Venom ma być opowieścią zupełnie innego rodzaju. Taką, na którą do kina bez zgody rodziców cię nie wpuszczą.

Pamiętacie jak po raz pierwszy informowaliśmy was o planach stworzenia filmu o losach Venoma? Dziś wiemy już nieco więcej na jego temat. Scenariusz do mającego być wyprodukowanym przez Sony filmu napisze Dante Harper, który również odpowiada za scenariusz filmu Obcy: Przymierze.

W filmie Spider-Man… nie pojawi się w ogóle. Co więcej, nie będzie to kino komiksowe do rodzaju którego jesteśmy przyzwyczajeni. Venom będzie filmem akcji, science-fiction i… horrorem. Co więcej, wytwórnia planuje ograniczenie jego dostępności dla nieletnich.

Venom tylko dla dorosłych, przynajmniej w USA.

Sony dał już zielone światło na napisanie scenariusza bez konieczności dbania o to, by był stosowny dla nieletnich. To za każdym razem jest dla wytwórni dość trudna decyzja. Ograniczenia wiekowe rozwiązują twórcom ręce, jednak ograniczają dostępność filmu dla widowni, a co za tym idzie, ograniczają potencjalne wpływy ze sprzedanych biletów.

Sony nie celuje jednak w bezwzględny zakaz dla nieletnich. Chce, by filmowi przyznano amerykańską ocenę R. A więc dla osób powyżej 17 roku życia, ale młodsi mogą udać się do kina pod warunkiem, że będzie im towarzyszyć rodzic lub prawny opiekun.

Warto pamiętać, że to nie wytwórnia decyduje o przyznaniu kategorii wiekowej.

Venom na razie istnieje wyłącznie jako wstępny scenariusz. A to oznacza, że wizja filmu może się zmienić w trakcie jego produkcji. Podejrzewam jednak, że sukces komercyjny Deadpoola i Logana zainspirował Sony, by skupić się na dojrzalszej publiczności.

Ciekaw jestem jednak czy twórcy przypadkiem nie chcą po prostu zrobić odrzucającego wizualnie, krwawego filmu. Nie każdy potrafi odpowiednio wykorzystać furtkę jaką daje łatka „tylko dla dorosłych” i zamiast przemycać dojrzałe treści i mocne sceny, koncentrują się na flakach i gore.

Miejmy nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie. Venom ma pojawić się w kinach 5 października 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Powstają „Psy 3”. Oto wszystkie filmy, na które nie czekamy

Studia filmowe dwoją się i troją, by przyciągnąć do kin widzów w kolejnych sezonach. Zadanie to niełatwe, tym bardziej w dobie ekspansji serwisów streamingowych. W dodatku, często nadgorliwość potrafi wygrywać z kreatywnością, stąd nietrudno znaleźć filmy, które są nikomu kompletnie do szczęścia niepotrzebne. Oto kilka takich przypadków.

Top/Film 09.07.2019

Dołącz do dyskusji (3)

104 odpowiedzi na “Venom, nowy film ze świata Spider-Mana, będzie horrorem nieodpowiednim dla nieletnich”

  1. Słusznie – Spiderman przy Venomie to ministrant. Nie wyobrażam sobie, jak można by przedstawić akurat Venoma w sposób taki, aby dało się to zrobić dla kategorii np. od 12 lat, a jednocześnie nie stracić nic z tego, co wiemy o tej postaci z kartek komiksu. Wątki z Venomem zawsze były znacznie bardziej mroczne i mniej wesołkowate, sam Venom zresztą jest postacią wbrew pozorom nie taką znowu jednowymiarową. Mogliby dorzucić Carnage’a przy tej okazji. Trochę taki odpowiednik batmanowego Jokera w świecie Spidermana i jednocześnie powód, dla którego Venom potrafił ze Spidermanem współpracować…

    • Też chciałbym zobaczyć Carnage’a oprócz Venoma w tym filmie. Moim zdaniem to dwa największe zakapiory w świecie Marvela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...