Szczegółowa infografika przedstawia rozwój kostiumów Power Rangers na przestrzeni lat

News/Seriale 27.03.2017
Szczegółowa infografika przedstawia rozwój kostiumów Power Rangers na przestrzeni lat

Szczegółowa infografika przedstawia rozwój kostiumów Power Rangers na przestrzeni lat

W 2017 roku rozpoczęła się emisja 24 sezonu amerykańskiego serialu Power Rangers. Kiczowata seria istnieje nieprzerwanie od 1993 roku. Świetna infografika pokazuje, jak się zmieniała.

Z okazji premiery pełnometrażowego filmu Power Rangers postanowiłem zadać sobie trud aby sprawdzić, jak telewizyjna seria rozwinęła się na przestrzeni lat. Mając w pamięci kultowe Mighty Morphin Power Rangers emitowane na Polsacie, uruchomiłem Netfliksa i przejrzałem obszerną bibliotekę z Rangersami.

Obejrzałem pilotażowy odcinek serialu Dino Charge – 22 sezonu z 2015 roku.

Zostałem zaskoczony. Nie spodziewałem się. iż… od 1993 roku nic się nie zmieniło. Doskonale rozumiem, że skoro formuła działa i jest sprawdzona, nie powinno się eksperymentować z innymi rozwiązaniami. Liczyłem jednak, że chociaż pod względem budżetu, gry aktorskiej czy szczegółowości Power Rangers ewoluowało. Nic z tych rzeczy.

Czy to seria z 1993 czy z 2015 roku, Power Rangers wciąż jest kiczowato tanie, odpustowe i niedofinansowane. Efekty komputerowe przypominają stockowe rozwiązania z edytorów wideo. Trójwymiarowe modele wymykają się jakimkolwiek współczesnym standardom. Jedynie bohaterowie są nieco, NIECO bardziej wiarygodni. Wszystko inne pozostaje po staremu.

Coś jednak zmienia się z sezonu na sezon. Kolorowe, obcisłe kostiumy, w których Rangersi walczą ze złem i występkiem. Historię ich ewolucji świetnie obrazuje infografika HalloweenCostiumes.com, obejmująca wszystkie 24 sezony telewizyjnego kiczu:

Power Rangers kostiumy

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

10 odpowiedzi na “Szczegółowa infografika przedstawia rozwój kostiumów Power Rangers na przestrzeni lat”

  1. Co za świetna dedukcja marki. Tylko na podstawie jednego obejrzanego odcinka zdefiniowałeś czym jest marka Power Rangers. Właśnie, że to wyłącznie głupi, kiczowaty serial, gdzie jedyna rzecz, która się zmienia to tylko kostiumy. Nie to co ci inni youtuberzy bądź blogerzy (jak Linkara, czy Mistycyzm Popkulturowy), którzy obejrzeli każdą serię, każdy odcinek, analizując, krytykując i chwaląc każdę scenę. Natomiast ty obejrzałeś jeden odcinek i od razu doszedłeś do tej świetnej dedukcji. GENIUSZ!

    Ale tak na serio, twoja dedukcja jest praktycznie bezpodstawna, gdyż opierasz ją wyłącznie na swoich wrażeniach z jednego odcinka. To jak ja, bym powiedział, czym jest cała saga Gwiezdnych Wojen podając Mroczne Widmo jako jedyny przykład. W dodatku twoja opinia brzmi jak byś uważał czym ta marka z “obiektywnego” punktu widzenia. Słuchaj, nie będę Ci mówił, żebyś oglądał wszystkie sezony, albo jedną konkretną serię, gdyż powiem szczerze mam gdzieś co ty sądzisz o PR. Ten serial jest specyficzny (trochę jak Batman z lat 60, bądź filmy z Godzillą) i nie jest dla każdego. W dodatku każdy ma prawo do swojego zdania i nie można na nikogo zmusić jej zmiany. Ale, nadanie takiej opinii o marce, którą bierzesz na podstawie pierwszych wrażeń z jednego odcinka, i omawiając to jakby to była najświętsza prawda, wypada po prostu ignorancko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...