Piękna i Bestia bije wszelkie rekordy oglądalności

News/Film 20.03.2017
Piękna i Bestia bije wszelkie rekordy oglądalności

Piękna i Bestia bije wszelkie rekordy oglądalności

Wygląda na to, że jest popyt na piękne bajki dla dzieci i dorosłych. Piękna i Bestia pobiła już nie jeden, a cztery rekordy oglądalności. A to dopiero początek.

Nie miałem jeszcze przyjemności oglądać nowej wersji Pięknej i Bestii. Piotrek gwarantuje jednak, że się nie rozczaruję. Recenzje takie jak Piotrka wzbudziły zaufanie tych, którzy nie dali się uwieść kampanii marketingowej Disneya. Piękna i Bestia to po prostu śliczna bajka dla dzieci i dorosłych.

Jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu proste, ciepłe, wzruszające dzieła? Film tylko w Stanach Zjednoczonych może się pochwalić wpływami 170 mln dol. po samym otwarciu. Na świecie zarobił 350 milionów. Tym samym budżet 160 mln dol. już dawno się zwrócił.

Na tym jednak nie koniec. Piękna i Bestia bowiem, jak udało się dowiedzieć Hollywood Reporterowi, już teraz pobiła kilka rekordów:

Największe otwarcie filmu bez ograniczeń wiekowych w historii amerykańskiego kina

Piękna i bestia - recenzja 2017

Poprzedni rekord należał do Gdzie jest Dory, który miał 135-milionowe otwarcie. To również największe otwarcie filmu bez ograniczeń na międzynarodowym rynku. Szczególnie popularny okazał się w Chinach oraz w rodzimym kraju Emmy Watson, a więc w Wielkiej Brytanii.

Siódme największe otwarcie filmu w historii

Nawet jeśli zestawimy Piękną i Bestię z filmami dla nastolatków lub tylko dla dorosłych, to i tak zarobiła już gigantyczne pieniądze. Nowe dzieło Disneya pokonało nieznacznie Harry’ego Pottera (169,2 mln dol.) na rynku amerykańskim. Według prognoz, przegoni też Iron Mana 3.

Największe kobiece otwarcie w historii

Chrzanić Greya, chrzanić ABS-y na torsach. Ponad 60 proc. widzów w Stanach Zjednoczonych idących na film to dziewczyny w wieku właściwie dowolnym. Poprzedni rekord jeśli chodzi o wpływy od żeńskiej części publiczności należał do filmu Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia, który z kolei odebrał tytuł filmowi Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu.

Największy debiut w amerykańskich kinach od prawie roku

Piękna i bestia - recenzja 2017

Piękna i Bestia pokonała w Stanach Zjednoczonych takie otwarcia, jak filmów Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów czy Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Wymiękł nawet Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Miłość, baśniowość i romantyzm znów w cenie!

Niewątpliwie, to cieszy. Co prawda sam jestem wielkim fanem hollywoodzkiego, widowiskowego kina w którym nawet źdźbła trawy potrafią wybuchać. Podoba mi się jednak kontrast, jaki zapewnia Piękna i Bestia. Miła odskocznia od laserów, seksu i przemocy. Liczę na więcej!

Teksty, które musisz przeczytać:

Fani chcą wpływać na popkulturę przez petycje i listy otwarte, ale nie pozbędą się Brie Larson z „Kapitan Marvel 2”

Nigdy wcześniej wyrażanie wspólnej opinii przez fanów nie było równie proste, jak obecnie. Internetowe petycje, ankiety i listy otwarte przyciągają dziesiątki tysięcy ludzi, ale ich wpływ na tworzenie popkultury wciąż jest znikomy. Dlaczego fani chcą większej władzy i czemu Brie Larson nie zostanie zastąpiona czarnoskórą aktorką w „Kapitan Marvel 2”?

Felieton/Film 27.01.2020

Dołącz do dyskusji (14)

20 odpowiedzi na “Piękna i Bestia bije wszelkie rekordy oglądalności”

  1. “Jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu proste, ciepłe, wzruszające dzieła? Film tylko w Stanach Zjednoczonych może się pochwalić wpływami 170 mln dol. po samym otwarciu. Na świecie zarobił 350 milionów. Tym samym budżet 160 mln dol. już dawno się zwrócił.”

    To tak nie działa. Przede wszystkim – choć tu pewności nie mam – są to wpływy, a nie przychód dla dystrybutora. Na ten przykład w takich Chinach szacuje się, że tylko 20-25 centów z dolara trafia do producenta/dystrybutora. Ponadto koszty marketingu nie są tu brane pod uwagę, a te u Disney’a są zawsze ogromne. Mają rozmach sk… ;-)

    Som jeszcze sporo pod kreską moim zdaniem. Natomiast Disney gros kasy zarabia nie tylko na samej dystrybucji (kinowej czy później do użytku domowego), ale na tym wszystkim, co w tym przypadku zakupią rodzice małych pociech płci żeńskiej ;-)

  2. My również podbiłyśmy trochę statystykę :) Film był dość intensywnie promowany, więc nic dziwnego, że odnosi taki sukces… Chociaż (jako fanki klasycznej animacji z 1991 roku) z pewnością poszłybyśmy nawet gdyby nie był aż tak popularny. Na filmy typu “Zmierzch” czy “Igrzyska” śmierci raczej nie wybieramy się do kina, więc w sumie cieszy nas fakt, że “Piękna i Bestia” je przerosła :P Cieszymy się, że adaptacja odnosi sukcesy kasowe, bo może zachęci to Disneya do podążania dalej w tym kierunku. Z tego remake’u jesteśmy bardzo zadowolone (dla ciekawych nasza recenzja tutaj KLIK. Nie dziwi nas, że ponad 60% odbiorców filmu to kobiety. Myślę, że niemal wszystkie oglądały kultową wersję z 1991 roku i były ciekawe tej granej przez aktorów. A młodsze dziewczynki na pewno oczarowały piękne stroje i niezwykły baśniowy klimat adaptacji. Trochę obawiam się tylko, że przy takiej popularności produkcji dość szybko ze wszystkich stron uderzą we mnie komercyjne nawiązania do produkcji i nastąpi taki szał wśród dziewczynek, jak to było w przypadku “Krainy Lodu”. Nie chciałabym znienawidzić produkcji, w której aktualnie, pomimo kilku szczegółów, które mi nie odpowiadały, jestem zakochana!
    Pozdrawiam
    ~Ter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...