Ale niespodzianka. Wiemy już, kiedy Venom od Sony trafi na ekrany kin

News/Film 17.03.2017
Ale niespodzianka. Wiemy już, kiedy Venom od Sony trafi na ekrany kin

Fani filmowych adaptacji komiksów Marvela mają niemały powód do radości. Sony właśnie zaskoczyło wszystkich i zapowiedziało zupełnie nowy film. Venom w planach wydawniczych wytwórni Sony wskakuje na miejsce sequela Dziewczyny z tatuażem.

Marvel na przestrzeni dekad dał nam wielu ikonicznych superbohaterów. Na kartach komiksów pojawiło się też drugie tyle nietuzinkowych złoczyńców. Jednym z takich łotrów, który jest darzony ogromną sympatią, jest Venom. To kosmiczny symbiot, który potrafi łączyć się z innymi organizmami dając im nadludzkie umiejętności.

Sony ogłosiło dzisiaj, że planuje nowy film na bazie komiksów Marvela, w którym pierwszoplanową postacią będzie właśnie Venom.

Marvel Studios, Fox i Warner Bros. mają plany wydawnicze rozpisane na kilka lat do przodu. Sony po finansowym fiasko, jakim okazała się druga część Niesamowitego Spider-Mana, dopiero teraz od nowa rozpisuje swoje kolejne produkcje.

Wiadomość o tym, że powstaje Venom, jest zaskakująca o tyle, że film ma trafić na ekrany kin już za półtora roku. W przeszłości przebąkiwano o tym, że taki film może się pojawić, ale od blisko roku nikt nic nie słyszał o tym projekcie. Teraz temat wrócił od razu z datą premiery.

Sony rozgrywa to bezpiecznie.

Już niedługo na ekrany kin trafi Spider-Man: Homecoming, czyli kolejny reboot serii o Peterze Parkerze. Sony dogadało się z Marvel Studios i dzięki temu stanie się on częścią Marvel Cinematic Universe. Venom będzie kolejną produkcją.

Tom Holland jako Spider-Man mógł pojawić się w filmie Kapitan Ameryka 2: Wojna bohaterów. Jest szansa na to, że Venom – mający być wstępem do całej serii filmów o tym łotrze/antybohaterze – też będzie częścią filmowego uniwersum Marvela.

50 Shades of Venom?

Niezmiernie mnie ciekawi, jakiego dokładnie Venoma zobaczymy w filmie. W komiksach symbiot zwany Venomem zyskał świadomość i kilkukrotnie zmieniał swoich hostów. W jednej z ostatnich inkarnacji stał się nawet… pozytywnym bohaterem po złączeniu się z Flashem Thompsonem i rozbijał się po kosmosie ze Strażnikami Galaktyki.

Filmowy Venom z datą premiery.

Na szczęście jak dokładnie Sony ma zamiar to rozegrać dowiemy się już niedługo. Na film Venom nie będziemy musieli czekać latami, bo premiera zaplanowana jest na 5 października 2018 roku.

Ten termin był pierwotnie zarezerwowany na sequel Dziewczyny z tatuażem, ale ten film przesunięty został na dwa tygodnie później.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...