ShowUp.tv stawia na jakość. Nie tylko dziewczyn, ale i swojego serwisu internetowego

ShowUp.tv stawia na jakość. Nie tylko dziewczyn, ale i swojego serwisu internetowego

ShowUp.tv stawia na jakość. Nie tylko dziewczyn, ale i swojego serwisu internetowego

ShowUp.tv zmienia twarz i zaskakuje nowoczesnym podejściem do tematu i odświeżoną, estetyczną formą. Jak pracuje się nad serwisem o tak kontrowersyjnych treściach? Postanowiłem zapytać o to agencję, której ShowUp jest jednym ze sztandarowych produktów.

Jednym się to podoba, inni krzywią się z obrzydzeniem, ale jednego na pewno nie przeskoczymy. Erotyka i pornografia są odpowiedzialne za znaczną część całego ruchu w Internecie. Wraz z rewolucją obyczajową zmieniło się też podejście do naszej seksualności a pruderyjność ustąpiła miejsca otwartości.

Branża rozrywkowa, jak nietrudno się domyślić, z tego korzysta. Jeden z największych polskich serwisów tego typu, ShowUp.tv, specjalizuje się w udostępnianiu platformy do transmitowania pokazów na żywo. Czy to striptiz, czy coś jeszcze innego, każdy zainteresowany tą formą rozrywki powinien znaleźć tu coś dla siebie.

A teraz ShowUp.tv przechodzi gruntowny lifting. Odświeżone zostają zarówno frontend, jak i backend serwisu. Jak to wygląda od kuchni? I jak właściwie się pracuje nad serwisem o tak specyficznej tematyce. Postanowiłem o to zapytać bezpośrednio za to odpowiedzialną agencję Web-Anatomy.

Maciej Gajewski: No dobra, to na sam początek, dla porządku, dla naszych Czytelników: to kim wy właściwie jesteście?

Web-Anatomy: Jesteśmy software housem z Bielska Białej. Od ponad 10 lat tworzymy serwisy internetowe, aplikacje webowe i dostarczamy oprogramowanie stacjom telewizyjnym. Wśród naszych klientów są m.in. Al Jazeera, Machinima, Inc., Ipla no i oczywiście ShowUp.tv – największy serwis erotyczny w Polsce.

ShowUp to przede wszystkim usługa wideo na żądanie w połączeniu ze strumieniowaniem w czasie rzeczywistym. Oczywistą trudnością w projektowaniu takiego serwisu jest przewidzenie znacznego obciążenia serwerów. Ale czy jest coś nieoczywistego?

Tutaj wchodzimy na dość grząski grunt relacji „wydajność, a koszt”. Video streaming jest specyficzną usługą, gdzie opłaty za łącze i dzierżawę sprzętu są kilkanaście razy wyższe niż w przypadku innych rodzajów portali. Do tego wszystkie dochodzi komunikacja w czasie rzeczywistym pomiędzy użytkownikami, która wymaga ogromnej wydajności. Projektując tego typu rozwiązania musimy zawsze mieć z tyłu głowy, że nasz klient będzie musiał zostawić sporo pieniędzy opłacając te koszty. Fakt, że jakaś część oprogramowania działa dobrze przy 10 osobach online, nie oznacza, że wszystko będzie w porządku, gdy będzie ich kilkadziesiąt tysięcy.

Ideą ShowUp, jak rozumiem, jest pewien sposób interakcji z dziewczynami. Jak bardzo „społecznościowy” jest nowy ShowUp? A może uznaliście, że jest to na tyle intymna sfera, że nie warto iść w tym kierunku?

Osoby nie znające tego portalu, traktują go zazwyczaj jako kolejny serwis erotyczny. Prawda jest trochę bardziej skomplikowana. ShowUp.tv to przede wszystkim społeczność. Prawie wszyscy się tutaj znają i przyjaźnią. Dziewczyny mają swoich stałych wielbicieli, sporo osób chce tutaj po prostu sobie szczerze porozmawiać. Projektując funkcje poprzedniej jak i nadchodzącej wersji, staraliśmy się zapewnić użytkownikom jak najwięcej form interakcji poprzez np. system prywatnych wiadomości czy prywatnych sesji.

A co z urządzeniami mobilnymi? Wszystkie badania dowodzą, że dużo chętniej konsumujemy treści przez nasze telefony. Jak ułatwiliście życie użytkownikom takich urządzeń, jak iPhone czy Samsung Galaxy?

W przypadku showupa i urządzeń mobilnych przez wiele lat nie mogliśmy rozwinąć skrzydeł. Wynikało to przede wszystkim z ograniczeń technologii. Gdy budowaliśmy pierwszą wersje serwisu, mogliśmy jedynie oprzeć się na „nielubianym” Adobe Flash. Było to takie małżeństwo z rozsądku. Rewolucja HTML5 początkowo nie zmieniła wiele. Owszem, odtąd mogliśmy łatwo odgrywać statyczne pliki video, ale sam streaming był jeszcze w powijakach i generował gigantyczne opóźnienia, które dosłownie „zabijały” interakcje między użytkownikami. Dla serwisów takich jak YouTube, czy Twitch opóźnienia rzędu nawet kilku minut są akceptowalne – w naszym przypadku limit wynosi 1 do 1,5 sekund. Nie możemy sobie po prostu pozwolić na więcej. Aktualnie udało nam się wyeliminować Flasha z komunikacji z serwerami dzięki WebSockets. Nowa wersja serwisu jest też już w pełni responsywna, więc korzystanie z serwisu na telefonie będzie na pewno bardzo wygodne. Pozostała niestety jeszcze kwestia samego video – tutaj wielkie nadzieje wiążemy z WebRTC, które już teraz świetnie nadaje się do obsługi transmisji „jeden na jeden” zapewniając milisekundowe opóźnienia dzięki protokołowi wykorzystującemu model p2p.

Co z funkcjami premium i obsługą płatności? No i też ogólnie co z bezpieczeństwem? Na pewno znaczna część użytkowników tego serwisu liczy na gwarancję poufności. Dlaczego nie mają się czego obawiać?

Staramy się cały czas powiększać wachlarz możliwości jeżeli chodzi o dostęp do kanałów płatności. Oczywiście z uwagi na tematykę serwisu jest to bardzo, bardzo trudne. Ostatnimi czasy dodaliśmy płatności za pośrednictwem bitcoinów, które cieszą się dużą popularnością. Jako ciekawostkę mogę także nadmienić, że w najbliższym czasie udostępnimy użytkownikom możliwość wykonywania płatności z zagranicy.

Bezpieczeństwo to zupełnie odrębny temat-rzeka. Serwis corocznie przechodzi kilka audytów pod kątem luk w oprogramowaniu. Przy tej skali projektu jest to po prostu konieczne. W ciągu kilku ostatnich lat zmieniliśmy także sposób w jaki przechowujemy informacje o użytkownikach, tak by w razie najczarniejszego scenariusza nikt nie ucierpiał.

ShowUp to serwis zdecydowanie tylko dla dorosłych, o treściach które mogą być źle oceniane przez mniej otwarte i bardziej pruderyjne osoby. A każdej agencji zależy na jak najlepszej opinii w oczach jak największej liczby potencjalnych klientów. Podpowiedzcie jak tę potencjalną słabość wizerunkową udało wam się zmienić w atut? Bo ShowUp, odpowiednio przedstawiony, zdecydowanie takim może się stać.

Oczywiście zdajemy sobie sprawy, iż nie wszystkim klientom będzie odpowiadać, że najjaśniejszą gwiazdą w naszym portfolio jest portal erotyczny, który posiada 8 milionów użytkowników i ponad 200 tys. odsłon miesięcznie, będąc przy tym jedną z 20 największych stron w Polsce. Jednak w większości przypadków jest to traktowane właśnie jako atut. Skoro udało nam się zapewnić stabilne funkcjonowanie i rozwój serwisu przez tyle lat to skromnie rzecz ujmując „można na nas polegać”.

Macie za sobą wiele świetnych projektów, a wieloletnia współpraca z Cyfrowym Polsatem przy telewizji ipla jest jednym z najlepszych dowodów waszego profesjonalizmu. Czasem jednak zdarzają się wpadki zupełnie od was niezależne. Pamiętacie jakąś anegdotę z historii współpracy z ShowUp? Jakąś przedziwną awarię, którą błyskawicznie musieliście usuwać?

Mieliśmy w historii naszej firmy kilka bezsennych nocy, które spędziliśmy na ratowaniu serwisu. Wiadomo, że w tym przypadku trzeba działać bardzo szybko, ponieważ każda godzina awarii to ogromne straty dla portalu. Natomiast z zabawniejszych sytuacji to przypomina mi się sytuacja, gdzie w wyniku błędu skryptu zamiast pięknych „dziewczyn” wszędzie pojawiała się twarz naszego programisty (pozdrawiamy Radka).

Beta-testowanie serwisów takich, jak ShowUp, to dla znacznej grupy bez wątpienia żadna praca, a przyjemność. Coraz więcej serwisów eksperymentuje z publicznymi beta-testami, oferując chętnym wczesne wersje nowych witryn i aplikacji webowych. Co myślicie o takim pomyśle i czy planujecie coś takiego na ShowUp lub czymś z wami związanym?

Tutaj pozwolimy się nie zgodzić – testowanie takiego portalu jak ShowUp.tv to bardzo trudna praca, ogromna odpowiedzialność i sporo stresu. Jasne, w przypadku zmian w interfejsie strony, czy też jakiś prostych nowych funkcji „early access” może być ciekawą formą reklamy serwisu. Sami zamierzamy właśnie w ten sposób zaoferować dostęp do nowej wersji strony. Co do bardziej skomplikowanych funkcji nie jest to już takie proste. Jak już wspominaliśmy „tutaj” każdą jedną rzecz musimy przygotować nawet dla 50 tys. osób online, które zechcą coś „popsuć”. Wymaga to czasami wielogodzinnego testowania próbnych wersji serwisu przez dedykowane oprogramowanie symulujące ruch i zachowanie zwykłych użytkowników.

Jakim właściwie klientem jest ShowUp? Oczywiście nie pytam o jakość współpracy, bo nie wątpię, że układa wam się świetnie, ale czy to klient forsujący swoją wizję, czy raczej daje wam wolność artystyczną? I jaki rodzaj klienta wolicie: taki, który doskonale wie czego chce, czy też lepiej się pracuje w przypadku pełnej wolności?

Bez wątpienia jest klientem bardzo wymagającym i posiadającym swoja wizję serwisu. Tak było od samego początku. My odgrywamy w tej układance rolę doradczą – staramy się zazwyczaj delikatnie sugerować pewne rozwiązania, czy też nowe możliwości, które dają wchodzące akurat technologie. Oczywiście zdarza się tak, że mówimy klientowi wprost – „to nie będzie działać”, albo „to wygląda po prostu  źle”. Bywało i w przeszłości, iż o pewne rzeczy najzwyczajniej się pokłóciliśmy, ale na końcu oczywiście wszyscy pamiętamy, że gramy przecież w tej samej drużynie. Klienci ogólnie zdarzają się bardzo różni – są tacy, którzy mają swoją wizję, choć różnie reagują na krytykę. Są też tacy, którzy robią dopiero pierwsze kroki w tego typu biznesie i nie czują się zbyt pewnie, co daje nam odrobinę więcej swobody. Trudno jednak tu mówić, który typ klienta jest lepszy… grunt, ze jest!

Przeglądam nową wersję witryny i różnica jest kolosalna pod względem estetycznym, brawo! To jednak dostrzeże każdy z użytkowników. A czy są jakieś nowe funkcje, z których jesteście szczególnie zadowoleni? Czy też energię poświęciliście przede wszystkim na warstwę wizualną?

Zanim rozpoczęliśmy pracę nad nową wersją serwisu musieliśmy wykreślić sobie pewne priorytety. ShowUp jest bardzo rozbudowanym serwisem z dziesiątkami różnych funkcji. Zdecydowana większość z nich to efekt ewolucyjnego podejścia do rozwoju serwisu – słuchaliśmy tego czego chcą nasi użytkownicy i staraliśmy to dostarczyć w możliwie najlepszej formie. Z przeprowadzonych uprzednio analiz wyszło, iż  tzw. „próg wejścia” dla użytkowników jest bardzo wysoki. Opanowanie tych wszystkich funkcji zajmuje niestety trochę czasu. Dlatego też projektując nową wersję serwisu chcieliśmy mieć pewność, iż tzw. „learning curve” (krzywa uczenia się) będzie zdecydowanie łagodniejsza niż ma to miejsce obecnie. Nowe funkcje oczywiście też się pojawią, ale chcemy w pierwszej kolejności „przyzwyczaić” obecnych użytkowników do zmian w samym interfejsie. Dopiero później metodycznie dodać i testować reakcje na nowe funkcje.

ShowUp nie dysponuje aplikacją mobilną. Czy to dlatego, że woleliście skupić się na dopracowaniu jednego projektu? A może też należycie do tych agencji, które coraz bardziej przekonują się do poglądu, że dobra aplikacja webowa w dzisiejszych czasach czyni te dedykowane bezsensownymi?

Powód jest tutaj bardzo prosty – takiej aplikacji niestety nie moglibyśmy wystawić ani w AppStore, ani Google Play z powodu tematyki serwisu. Dobra aplikacja mobilna ma jednak kilka istotnych przewag nad swoim webowym odpowiednikiem – chodzi tu przede wszystkim o kwestie implementacji zaawansowanych technologii streamingowych, kodeków itd. Zresztą chyba jak każdy software house, nie lubimy być ograniczeni przez środowisko na którym pracujemy, a tu niestety taki problem występuje. Dodatkowo twórcy popularnych przeglądarek internetowych bardzo ociągają się z implementacją pewnych standardów, starając się faworyzować swoje własne rozwiązania. Wspomnijmy choćby Apple i brak wsparcia WebRTC. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak czekać, aż te rzeczy naturalnie dojrzeją, trzymając jednocześnie rękę na pulsie.

Dołącz do dyskusji (79)

127 odpowiedzi na “ShowUp.tv stawia na jakość. Nie tylko dziewczyn, ale i swojego serwisu internetowego”

 1. Jak można przyjażnic sie z prostytutkami? laski nie wchodzą na kam z nudów a dla kasy, bo to łatwy i szybki pieniądz

 2. Żenada, za pieniądze reklamujecie internetowego sutenera, pornograficzny serwis w którym ludzie sprzedają swoją prywatność i intymność za jakieś srebrniki :/
  Maciek, tak jak Cię lubię i szanuję, to tym razem żeś się skoorvił :( A poza tym wlazłeś do ogródka Lalikowej ;P

    • “ludzie sprzedają swoją prywatność i intymność za jakieś srebrniki ” – do tego. Nie widzę nic złego w erotyce za pieniądze. Sam niespecjalnie mam potrzebę by korzystać, ale skoro jest popyt, jest podaż, nikomu nie dzieje się krzywda, to na co tu się oburzać? :-)

     • Aaa…
      Mam na ten temat odmienne zdanie, krzywda się dzieje, i to duża – zwłaszcza w głowach sprzedających się dziewczyn i widzów, szczególnie niepełnoletnich. O szkodliwości pornografii można by długo… A pojęcie popytu i podaży to już w ogóle nie nadają się do oceny takiego serwisu.
      Poza tym, nie ma co rozkmięczać tematu nazywając go erotyką. Nie będą udawał – byłem, widziałem, nie żadna tam erotyka tylko zwykłe porno.

      Ale oburzam się na co innego – że za pieniądze ich reklamujecie, i Ty niestety też dajesz temu swoją twarz.

     • Pewnie byle sie hajs zgadzał. Skoro można Microsoft i wylugarac lizać im tyłkui wspierać to taki ShitUp to pikuś.

     • Do kościoła, a nie będziesz się tu oburzał! Nie interesuje cię to nie oglądaj, a to co robią inni zostaw im samym. Kolejny który będzie decydował co dobre a co złe jak to klechy mają w zwyczaju.

     • Jakiej szkodliwości? Szeroki dostęp do pornografii to najlepsze co mogło się zdarzyć w obecnych czasach. Powoduje, iż ludzie od najmłodszych lat mogą kształtować swoje preferencje seksualne i są w tych kwestiach bardziej otwarci. Pokolenie obecnych nastolatek, dla których internet jest czymś naturalnym jak powietrze posiada znacznie większe umiejętności i inwencję niż przykładowo ich 30letnie koleżanki. Chwała im za to, czynią życie bogatszym!

     • Badania naukowe dowadza, ze dzieki pornografi ludzie staja sie bardziej tolerancyjni, i nie tylko wobec mniejszosci seksualnych, a ogolnie. Bogata oferta erotyczna uswiadamia jak rozni sa ludzie.

     • “nikomu nie dzieje się krzywda”

      Polecam dokument Hot Girls Wanted na Netflixie. Myślisz ze dziewczyna poprzestanie tylko na pokazywaniu się na kamerkach on-line i co najwyżej bliscy czy znajomi z pracy się dowiedzą co w wolnych chwilach robi? W niedługim czasie zechce zarabiać prawdziwe pieniądze lub zapragnie być sławną i wstąpi do branży porno, a tam jak w bajce nie jest.

      https://www.youtube.com/watch?v=oekvYUl6XSU

     • I co w związku z tym :) to bedzie najwyżej sławną osobą z branży porno tyle . Ile dziewczyn z branży porno jedne narzekają a drugie są szczęśliwa i kochają to co robią . Proste nieraz widziałem wywiad z gwiazdą porno i mówił dobra kasa super zabawa tyle wszystko dla ludzi. Albo historia studentki która zrezygnowała ze studiów i zaczeła kariere w branży porno i mówi że po prostu kocha sex :) ja nie widze problemu . I tez nie widzę problemu w byciu sławnym z branży porno

    • Chcesz wchodzisz nie chcesz nie wchodzisz proste . Erotyka porno wszystko jest dla ludzi tylko trzeba znać umiar. A dzieciaków i niepełnoletnich to mają pilnowac rodzice . Nawet znałem dziewczynę jedną co tam występowała :P i mówiła po prostu zarabia i się mega świetnie bawi :) i ja ją w pełni szanuje . Jeśli ktoś ma ochotę to wystepuje :) i tyle nikt tam nikogo nie zmusza

     • Wiadomo, że pełnoletnia osoba może decydować o sobie sama. Ciekawiło mnie bardziej, czy podszedłbyś do takiego wyboru na takim samym luzie jak tu.

     • W twoim interesie zeby wychować tak córke abyś nie musiał jej tego mówic. a bagatelizowanie lub promowanie pornografii Ci w tym nie pomoże

     • Ale to tak jak z każdą używką. Wolałbym, by moja córka nie wpadła w uzależnienie. Co nie zmienia tego, że nie zamierzam jej izolować od informacji, że na świecie istnieją kufle piwa i dżointy i że rozsądnie dawkowane nie są niczym złym. Mam więc nadzieję, że moja córka będzie raczej widzem niż twórcą porno. Jednak jak wyfrunie z gniazdka, te decyzje należą już do niej. Na razie jednak żadnej córki się nie spodziewam ;-)

     • Może dlatego jeszcze do problemu porno czy to w roli widza czy innej, podchodzisz z ignorancją. Nie powinno się lekceważyć problemu uzależniania od pornografii. Sam showup nie wprowadził nic innowacyjnego wiec caly artykul wyglada jakby spelniał tylko rolę propagandy

     • Jak ktoś nie widzi roznicy miedzy internetem a pornogorafią to pewnie jego sarkazm jest przejawem glupoty a nie inteligencji

      wygrałes heheszkam

     • Ale to nie sarkazm ani heheszek. Istnieje nawet już coś takiego jak FAD (Facebook Addiction Disorder). Nie rozumiem czemu tylko uzależnieniem od porno się przejmujesz, skoro istnieje wiele innych, bardzo destrukcyjnych dla podatnej osoby zagrożeń.

     • Szkodliwość pornografii jest dużo większa niż internetu. Podobnie jak heroina jest dużo gorsza od dwóch piwek.

     • Odniosłem wrażenie, jakbyś uzależnienie od porno stawiał na równi z innymi uzależnieniami pod względem szkodliwości (PiotrIIIWaza przejmuje się uzależnieniem od porno, a tymczasem jest uzależnienie od internetu czy Facebooka).
      Więc odpowiadam, że uzależnienie uzależnieniu nie równe, uzależnienie od porno jest gorsze niż uzależnienie od fejsa, podobnie jak uzależnienie od heroiny jest gorsze od uzależenienia od dwóch piwek.

     • Bo poza tym wszystkim złym, co niesie ze sobą uzależnienie od czegokolwiek (zmarnowany czas, ograniczone spektrum zainteresowań, rozluźnienie więzi z rodziną i znajomymi, itd.) porno dodatkowo ma wyjątkowo dystrakcyjny wpływ na psychikę, na wizję związków, seksualności, szacunku dla innych w kontekście relacji seksualnych – zwłaszcza, tak jak pisałem, dla dzieci i młodzieży. Porno pokazuje ludzi będących przedmiotami, a nie podmiotami. Kawałek gołego ciała młodego człowieka nie spaczy i psychicznie nie zniszczy, ale już uzależnienie od porno owszem, bo w rezultacie człowiek ma kompletnie spaczoną wizję drugiej płci, ciała, zachowań seksualnych. Poza tym bycie “konsumentem” porno to napędzanie wyjątkowo paskudnego przemysłu, gdzie tłuści bonzowie używają i zużywają tysiące biednych z reguły dziewczyn, które na końcu często kończą naprawdę marnie, jako uzależnione od narkotyków tanie prostytutki uliczne. Opowiadanie, że “chcącemu nie dzieje się krzywda” to unikanie odpowiedzialności – bo można ocenić, czy coś jest dobre, czy złe i w rezultacie zająć odpowiednią postawę.
      A odpowiednią postawą jest w tym przypadku nie reklamowanie tego szajsu. Świata się nie zbawi, ale przynajmniej można nie dokładać kamyczka do tego bagna.

     • No to nadal nie widzę różnicy.

      Do skutków psychologicznych uzależnienia od Internetu należy zaliczyć zachwianie komunikacji w sferze pozawerbalnej i werbalnej, depresje powodowane brakiem kontaktu z siecią np. po uszkodzeniu łącza w USA w połowie lat 90. odnotowano wzrost prób samobójczych, gdy podczas prac budowlanych został uszkodzony szkielet infostrady i prawie połowa kraju była pozbawiona dostępu do Internetu, przez dwa dni. Innymi skutkami są zaburzenia w normalnym funkcjonowaniu jednostki, z osobą uzależnioną można porozmawiać tylko o tym co się dzieje w sieci, np. jaka nowa strona WWW powstała, inne sfery życia jej nie interesują. Istnieje też związek pomiędzy uzależnieniem od Sieci a prokrastynacją.

      U osób uzależnionych może występować również rozregulowanie lub przestawienie cyklu dobowego, głównie zaś rytmu sen–aktywność. Najprościej można to zaobserwować, śledząc ruch w sieci w godzinach nocnych. Jest to groźne zjawisko ze względu na skutki społeczne. Osoby takie przez zmianę cyklu dobowego zaniedbują pracę i życie rodzinne. Gwałtowna zmiana zachowań związanych z cyklem dobowym może prowadzić do rozdrażnienia, podenerwowania i spadku sprawności psychicznej. Jest to o tyle groźne, że zmianie nie ulega tylko i wyłącznie czas snu i aktywności, lecz również następują wahania stężenia we krwi hormonów, glukozy oraz innych substancji ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

      Do konsekwencji tego uzależnienia należy również zaliczyć zanik więzi emocjonalnych z osobami najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi. Cały przekaz emocjonalny skupia się na znajomych i przyjaciołach z sieci. Występują również kłopoty w sferze zawodowej włącznie z utratą i niemożnością znalezienia innej pracy. W tej sferze zespół uzależnienia od Internetu nie odbiega od następstw innych uzależnień (alkoholizm, narkomania).

      Osoby często korzystające z komputera, skarżą się na problemy ze wzrokiem. Przy długotrwałym, nieumiejętnym korzystaniu z klawiatury komputerowej często pojawia się zespół cieśni nadgarstka. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej powoduje naprężenie mięśni pleców i karku. Długa praca przy komputerze na nieodpowiednim krześle, naraża na skrzywienie kręgosłupa, szczególnie dotyczy to dzieci w wieku szkolnym, u których prawidłowa postawa jest bardzo istotna ze względu na rozwój fizyczny.

      Osoby długo pracujące przy komputerze są również narażone na repetitive strain injury, czyli zespół urazów wynikających z chronicznego przeciążenia, objawiającym się przewlekłymi bólami ramion, przedramion, przegubów i dłoni, których przyczyny mogą kumulować się, nie dając o sobie znać przez wiele lat.

      Więc, raz jeszcze. Każda używka w racjonalnych ilościach nie jest niczym złym. Uzależnić się można w zasadzie od wszystkiego. W tym od kawy czy masturbacji. Dla jednych porno będzie szkodliwe, dla innych wręcz terapeutyczne. Dla Ciebie szajs, dla innych zabawa. Dla Ciebie patologia, dla innych inspiracja do nowych pomysłów w łóżku. Nikt nie zmusza Cię do oglądania i akceptacji, ale zwalanie wszystkich problemów tego świata na porno jest równie dobrym pomysłem co zwalanie tego na przemoc w grach wideo.

      Od edukowania dzieci i młodzieży na temat namiętności nie jest Internet a są rodzice. A to z tym “przemysłem” to również stek bzdur i stereotypów. Oczywiście, że zdarzają się patologie, być może nawet często. Tak jak w Hollywood, korporacjach ubezpieczeniowych czy sieciach handlowych dyskontowych. To nie oznacza, że te branże są złe, a że zdarzają się wśród nich patologiczni pracodawcy. Na szczęście szybko upadają.

     • Zgadzam się w pełni :). A po za tym swietny artykuł i powiem tak psy szczekają karawna jedzie dalej :)

     • To w takim razie nie pokazujemy tez alkoholu bo uzależnia , wyłaczymy internet też uzależnia , telefonów też nie powinno być bo uzależniają. Wszystko jest dla ludzi a jak ktoś nie zna umiar to już jego sprawa jego problem

    • Jak by miał córkę :) która już by była w pełni dorosła proszę bardzo :) dalej była moją córką nic w tej kwestii by się nie zmieniło. Zapytał bym czy jest szczęśliwa jak by powiedziała ze tak to dobra ok

     • Na kamerkach nie :) jeśli by była dorosła to jest sprawa :) jeśli to lubi to spoko . A prostytucja co sądze sądze jeśli ktoś nie jest do tego zmuszany to dla mnie praca po prostu :). Ogladałem raz wywiad z prostytuką i powiedziała tak lubie tą robotę :)

  • “Aktualnie udało nam się wyeliminować Flasha z komunikacji z serwerami dzięki WebSockets”
   “Pozostała niestety jeszcze kwestia samego video – tutaj wielkie nadzieje wiążemy z WebRTC, które już teraz świetnie nadaje się do obsługi transmisji „jeden na jeden”…”

   • Youtube dało radę wyeliminować Flasha ze swoich streamingów, Twitch, Hitbox i wielu innych tak samo, a biedny Showup z max 3k widzów na jeden strumień nie da rady? Śmiech na sali. Oni nie wiedzą (albo nie widzą) co piszą ci “specjaliści z Bielska Białej.
    Do tego dalej widzę starą szatę serwisu pomimo, że w wywiadzie wyraźnie zostało napisane:
    “ShowUp.tv zmienia twarz i zaskakuje nowoczesnym podejściem do tematu i odświeżoną, estetyczną formą.”

    • Wszystko jest wytłumaczone ale chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

     Może zrozumiesz w ten sposób: livejasmin -> taki największy, międzynarodowy showup na świecie również korzysta z Flasha… Hmm chyba też się nie znają, leć ich uświadom ^^.

 3. “…pruderyjność ustąpiła miejsca otwartości”. Jeżeli ta otwartość polega na zamykaniu się w czterech ścianach i oglądaniu pornoli, bawiąc się przy tym genitaliami to gratuluję.

  • Wszystko jest dla ludzi to alakoholu też nie powinno się gadać :) . Są ludzie zmuszani i są którzy po prostu to lubią tyle .Psy szczekają karawna jedzie dalej

 4. Siema wszystkim.Jeżeli tutaj piszemy schowup.tv to ta strona powinna już dawno zostać
  zablokowana.Administrator tej strony jawnie łamie zasady.Nie ma zabezpieczeń dla niepełnoletnich,kliknąć mam 18 lat i założyć profil to 3 minuty.Nie ma porządnej moderacji na tym portalu,moderatorami chyba są dzieci.Jest to portal erotyczny,to dlaczego admin strony nie blokuje kamerek,gdzie sam świadkiem byłem jak transmisji grupka pijaczków namawiała widzów do jedzenia grzybków halucynogennych.Kolejna sprawa występują chore osoby z porażeniem mózgowym czy na wózkach inwalidzkich bądź też na łóżkach szpitalnych.Pytam się czy takie transmisje mają mieć miejsce na tym portalu?.Moderatorzy tego portalu i sam Admin nie jest w stanie zapanować nad hejterstwem.Jest zablokowana kamerka za łamanie regulaminu a za chwile nadaje ta sama osoba z innego konta.Dziewczyna giną żetony to ma być sprawiedliwy i bezpieczny portal.Użytkownicy schowupa na swoje profile wrzucają fotki innych użytkowników,albo gupoty pobrane z neta.Admin schowup tv zanim zmieni szablon strony to niech się podszkoli z innych serwerów zagranicznych gdzie każdy transmitujący ma swojego moderatora przydzielonego,albo niech weźmie przykład choćby ze strony zbiornik tv.Tam hejterstwa na czatach nie ma bo zanim zaczniesz pisać musisz kupić kredyty.Schowup tv stanowczo łamie zasady regulaminu i powinna być zamknięta na stałe.

  • Nie pierwsza nie ostatnia strona gdzie nie ma zabezpieczeń . Tak samo małolat moze sobie założyć pornohub czy xhmaster trwa to może 3 minuty żaden problem nikt go tam nie werfikuje i nie sprawdza . A od niepełnoletnich to są rodzice . Psy szczekają karawana jedzie dalej :)

 5. Jezu jakie dywagacje tu widze. O corkach itp.
  Prawda jest taka , ze dziewczyny ktore imaja sie porno i tych kamerek to typowe odpady. Ladne, glupie i przede wszystkim leniwe. Bo w Polsce pracy jest pelno i na pewno nie trzeba sie kurvic. Wcale mi ich nie zal i jesli ktos wychowa corke na taka ktora tam wystepuje to swiadczy to tylko o tobie i o tym jak beznajdzienym rodzicem jestes.

 6. przestrzegam wszystkich przed współpracą z firmą web-anatomy, sa nie odpowiedzalni, brak kontaktu z ich strony, nie słuchają klienta tylko robią jak im jest najłatwiej. Mój projekt po pół roku wciąż nie jest zrealizowany. Za pieniądze które im wysłałam inna firma zrealizowałaby caly mój projekt a tak nie mam ani kasy ani strony internetowej. Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia Showup to chyba jedyna strona która im się udała ( projekt graficzny robiła inna firma )
  NIE POLECAM

 7. mnie tam krecą takie kamerki, w sumie to już chyba uzależnienie. znalazłem stronkę z kamerkami https://camcolt.com/. Jak dla mnie dziewczyny lepsze, konkretne, serwis bardzo przejżysty, dużo lepiej wygląda. a zamaist żetonów są naboje. Można ściągnąć wersję mobilna i normlanie przelewy robić z telefonu.

 8. pracuję na seks kamerkach w Camcolt, jak dla mnie super praca mi się udała. Zarobki rewelacyjne, co tydzień mam pieniadze. Obsługują płatności w e,wielu krajach więc mamy większe możliwości zarobkowe https://camcolt.com/., Można poszaleć

 9. A ja zapraszam zainteresowanych do marketplace dla dorosłych https://fetishy.pl
  Większość użytkowniczek z showup ma możliwość wystawienia swoich używanych ubrań. Z kolei użytkowników zapraszam do zapoznania się z poradami, które znajdują się na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...