Metallica zagra w Polsce! Nie może cię tam zabraknąć, choć… ja sobie raczej odpuszczę

News/Muzyka 16.03.2017
Metallica zagra w Polsce! Nie może cię tam zabraknąć, choć… ja sobie raczej odpuszczę

Metallica zagra w Polsce! Nie może cię tam zabraknąć, choć… ja sobie raczej odpuszczę

Największy, przynajmniej w ujęciu komercyjnym, zespół metalowy świata zahaczy o Polskę. Jestem przekonany, że – jak zawsze – to będzie fenomenalny koncert. Mam tylko jeden problem. Jestem biednym Polakiem.

Spodziewałem się tego, ale i tak aż podskoczyłem z radości jak otrzymałem maila od MetClubu. Moi muzyczni idole ponownie zawitają do Polski, tym razem w ramach trasy promującej album Hardwired… To Self-Destruct. Zespół ma duży sentyment do naszego kraju i często w wywiadach, nawet z dziennikarzami z innych krajów, wspomina bardzo ciepło polską publiczność.

Nie miejcie żadnej wątpliwości. Ci podstarzali metalowcy nadal dają niesamowitego czadu. Lata już nie te, więc technika grania już nie ta co kiedyś, tak jak fizyczna energia na scenie. Jednak mimo tego koncerty Metalliki są na swój sposób magiczne. Zespół ma rzadką zdolność do nawiązywania bardzo bliskiego kontaktu z publicznością. Nieważne czy to mały koncert, czy też stadionowy. Hetfield i spółka umiejętnie tworzą iluzję grania właśnie dla ciebie.

Jeśli chodzi o zdolności muzyczne Metalliki, to… no cóż. To już nie ten sam zespół co 20 lat temu. Perkusja gra znacznie prostsze rytmy, wokal już nieco zdarty, a zamiast miotania się po scenie i wymachiwania włosami panowie starają się po prostu równo i dobrze grać swoje genialne numery i bawić się z publicznością. Z jakiegoś jednak powodu nie przeszkadza to dawać im znakomitych występów. W ciemno mówię: każdy, kto lubi mocnego rocka na żywo wyjdzie z Metalliki na żywo zachwycony.

James Hetfield (gitara, wokal) i pewien młody, aspirujący pismak, którego jeszcze nie stać na fryzjera

Metallica w Polsce – gdzie, kiedy, jak kupić bilety?

Koncert Metalliki (na suporcie zespół Kvelertak) odbędzie się prawie za rok. Czyli 28 kwietnia 2018 roku na Tauron Arena w Krakowie. Przedsprzedaż biletów będzie dostępna dla członków Legacy Met Club i rozpocznie się we wtorek, 21 marca o 10:00 rano, a przedsprzedaż biletów dla wszystkich członków Fifth Members rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 11:00. Bilety wejdą do ogólnej sprzedaży w piątek, 24 marca o godzinie 10:00.

Każdy bilet zakupiony oficjalnymi kanałami sprzedaży łączy się z możliwością odbioru fizycznej lub digitalowej kopii albumu Hardwired…To Self-Destruct. Bilety na ten koncert są spersonalizowane. Oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika. Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie. Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika. To ma być skuteczna broń na tak zwanych „koników” skupujących bilety i sprzedających je znacznie drożej gdy zabraknie ich już w oficjalnym obrocie.

Metallica w Polsce – ceny biletów. Czyli po raz pierwszy w życiu odpuszczam sobie wyjazd na koncert tego zespołu.

I wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że organizatorzy w końcu przestali traktować Polaków w sposób wyjątkowy. Ceny biletów „w końcu” są na poziomie europejskim. Czyli są absurdalnie drogie. Jak bardzo? Najgorsze możliwe miejsca na górnych trybunach to 236 złotych. Nieco lepsze to 399 złotych. Dobre miejsca siedzące lub płyta to wydatek 440 złotych. Dostępne są też różne VIP-owskie bilety zawierające dodatkowe atrakcje. Najtańsze to 899 złotych, najdroższe zaś, dzięki którym mamy dostęp do absolutnie wszystkiego i dzięki którym towarzyszy nam cała świta z obsługi to… 10 369 zł (tu nie ma żadnej literówki).

Jestem prawdziwym fanem zespołu, nie opuściłem żadnego koncertu. Podniecam się jak małe dziecko każdą ich nową płytą. Tym razem sobie jednak odpuszczam. Zarabiam dobrze, ale wydatek ponad tysiąca złotych na bilety („osoba towarzysząca”, he he) plus wyjazd plus nocleg… tak, zarabiam nieźle, ale jak na polskie standardy.

Żeby była jasność, nie mam żadnych pretensji. Metallica to topowa liga i mimo tak wysokich cen bilety rozejdą się na pniu. Ot, optimum ekonomiczne, miejsce styku popytu i podaży. Po prostu są tak dobrzy, że ludzie są gotowi zapłacić tyle by móc zobaczyć swoich idoli.

To również i moi idole. Tym razem jednak wyjazd na ten koncert urągałby zdrowemu rozsądkowi. Namawiam was do rozważenia uczestnictwa w tej imprezie, bo jestem przekonany, że jak zawsze będzie super. Ciekaw jestem jednak ilu fanów takich jak ja, którzy do tej pory nie darowaliby sobie tego występu, tym razem z żalem schowają kartę płatniczą do portfela i będą próbowali o niej jak najszybciej zapomnieć.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (24)

230 odpowiedzi na “Metallica zagra w Polsce! Nie może cię tam zabraknąć, choć… ja sobie raczej odpuszczę”

 1. Ciekawe co by było gdyby fani zbojkotowali koncert z powodu ceny? Odwołanie imprezy czy zmniejszenie ceny? Tak se gdybam. :)

  • Za 15zł powinni grać i jeszcze kiełba powinna być w cenie! Dlatego u nas jest 1 gig a w Niemczech z 9. Myślę, że każdy fan jest w stanie odłożyć sobie 100zł rocznie(!) i kupić bilet. Nawet jeśli nie to 400zł można zarobić w 2 weekendy w byle dorywczej robocie. Nie rozumiem malkontentów. Ale odpowiadając na pytanie to podejrzewam, że ani jedno ani drugie. Impreza odbyłaby się, byłoby średnio z powodu niepełnego obiektu, organizator dostałby po kieszeni zamiast zarobić, a to z kolei doprowadziłoby do tego, że ten oto koncert byłby ostatnim koncertem Mety w Polsce.

  • załatw mi bilety na płyte to dam 800 za jeden. bo w normalnej sprzedaży trwało to sekundy i lipa. jak sie z kolejki wydostałem biletów nie było. Żal

 2. O ile sie nie myle to to bedzie pierwszy halowy koncert Mety w Polsce od 1989? Wiec jednak moze warto :P Mam nadzieje, ze przyjada z okragla scena.

 3. Halowy koncert Mety w Polsce (ostatni był w roku moich narodzin)? Prawdopodobnie jeden z kilku (oby aż kilku) ostatnich gigów w ogóle u nas? Jedyna szansa na usłyszenie live wielu kawałków z Hardwired? 1000zł? TAKE MY MONEYS!

 4. Kolega MG trochę (własnych) racji ma…ale ,,, wydatki to kwestia tak subiektywna że nie ma sensu pisać o nich na forum. Z kumplem przy piwie można ponarzekać na realia… ale pisać art? Chyba nie ma po co. Ten co chce i może to pójdzie na koncert i nie trzeba go namawiać. A taki jak ja pocieszy się słowami “już byłem” i wyda kasę na pieluchy i Lego. A Hardwired.. posłucha na Tidalu:) ciesząc się ze Metallica w koncu tam jest :) Życie….. :/

  • Kolega pierwszy raz na Spiderswebie? Tutaj całe artykuły poświęca się takim zagadnieniom jak animacja ładowania filmików na jutubie, sposób sprzedaży papierosów w Biedronce czy pojawienie się plotek o jednej z wersji kolorystycznych jakiegoś smartfona.

 5. Szczerze jestem ciekaw gdzie, kiedy i od kogo można było kupić bilety za 236zł. Podczas kupowania na ticketmaster były tylko 3 opcje – płyta, dolne trybuny, górne trybuny. Ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć gdzie na tym stadionie miałyby się znajdować osoby bez konkretnych miejsc? Miałyby one stać w losowo wybranych miejscach dookoła miejsc siedzących?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...