Już jest! Trzeci i ostatni zwiastun filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. I, wygląda na to, że nie tylko zwiastun jest tu ostatni. Reklama sugeruje, że film jest pożegnaniem z całą serią.

Jak być może już kojarzycie, nie jestem fanem nowych filmów z serii Piraci z Karaibów. Pierwotną trylogię uważam za genialne kino przygodowe z porywającą, fajnie napisaną i, co ważne, zamkniętą historię. I tak, pamiętam tego mini-cliffhangera na końcu trzeciej części, ale mimo wszystko…

Moje obawy potwierdziła bardzo przeciętna, czwarta część filmu nakręcona przez zupełnie nową ekipę, która sprawiała wrażenie efektu jakichś badań fokusowych. Nie była jakimś strasznie złym filmem, jednak po świetnych filmach Verbinsky’ego pozostawiła duży niesmak.

Stąd mój sceptycyzm. Ale co zwiastun, to mam coraz więcej nadziei. A po tym ostatnim mam wielką ochotę wybrać się do kina.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara, czyli rozpoczyna się „ostatnia przygoda”

Zwiastun jest wypełniony akcją, całkiem ciekawym zalążkiem historii, sporą dawką humoru i jeszcze większą dawką efektów specjalnych. Nie napiszę tu nic bardziej odkrywczego, po prostu obejrzyjcie zwiastun. Zwróćcie jednak uwagę na jego końcówkę.

„The final adventure begins”, czyli zaczyna się ostatnia przygoda. To by sugerowało, że Disney poszedł po rozum do głowy i nie chce już doić legendy na rzecz kolejnych przychodów. Zapewne znajdzie inne metody na zarabianie na marce, a z filmami z tej serii chce się pożegnać.

Zakładając, że moja interpretacja tego podpisu jest prawdziwa i jeżeli ten film faktycznie będzie tak fajny, jak się zapowiada, to w całej swojej bezczelności odbieram to jako przeprosiny dla mnie po czwartej części. Przeprosiny, które przyjmę z przyjemnością, bawiąc się dobrze w kinie.

Choć i tak zapewne dla mnie Piraci z Karaibów pozostaną trylogią…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

15 odpowiedzi na “Zemsta Salazara to ostatnia część Piratów z Karaibów? Tak sugeruje najnowszy zwiastun!”

  1. Mam Deja, deża … Gdzieś już to widziałem. Postać tego gostka i tej laski wyjęte prosto z pierwszej części. Nie wróżę dobrej produkcji.

  2. Tam może chodzić o coś innego. “Piraci” logistycznie i realizacyjnie to cholernie skomplikowany film. Zbyt duże koszty mogą po prostu zabić Disneya – to raz. Poza tym Disney ma w tym momencie zbyt dużo kur znoszących złote jaja i jak spojrzymy na to w ten sposób, to nie bardzo jest jak zarządzać takim projektem, jak “Piraci z Karaibów”.

    • ciekawe czy wiesz ile film Piraci z Karaibów zarabia! Mega dużo. Zemsta Salazara była najbardziej wyczekiwanym filmem Disneya. Wątpię by nie zrobili 6 części, za dużo na tym zarabiają! Powiem jeszcze więcej, możliwe że doczekamy się 6 oraz 7 części piratów. (OBY) :D

  3. Bardzo prawdopodobnie będzie 7 i więcej części! Na przedpremierze Piratów zostałam po napisach. Jak najwięksi fani wiedzą po zazwyczaj 10 minutowych napisach jest nawiązanie do następnej części lub dopełnienie filmu. W końcówce Zemsty Salazara wyraźnie było widać nawiązanie do następnej części serii więc polecam poświęcić dziesięć minut dłużej w sali kinowej. reżyser Joachim Roenning powiedział ,,Ciężko stwierdzić. Sądzę, że zawsze jest coś … To będzie początek końca! Zależy, jak się na to spojrzy, ale nigdy nie uznaję czegokolwiek za pewnik. Kocham tę franczyzę. Tego typu filmy – filmy przygodowe – zdecydowały o moim losie. Dzięki nim jestem, kim dzisiaj jestem. Zatem bycie częścią Piratów z Karaibów jest po prostu spełnieniem marzeń.” :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...