Netflix przedstawił w Berlinie kilka nowych produkcji tworzonych na wyłączność. Wśród nich znalazł się DARK – tytuł kręcony przez niemiecki oddział platformy, którym na pewno warto się zainteresować.

DARK to jeden z wielu europejskich projektów, jakimi chwalili się włodarze platformy VoD. Przedstawiciele Netfliksa z dumą podkreślają, że od 2012 roku zainwestowali już prawie 2 miliardy dolarów w produkcje i koprodukcje powstające na Starym Kontynencie.

Pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na pierwszą polską produkcję Netfliksa. W międzyczasie warto zainteresować się serialem, który powstaje u naszych zachodnich przyjaciół. DARK wygląda jak odcinkowy thriller z najwyższej półki. Europejski klimat jest jednocześnie swojski oraz przerażający, z kolei atmosfera przypomina skrzyżowanie Detektywa z Silent Hill i Stranger Things.

Motywem przewodnim w DARK jest zaginięcie chłopaka, które porusza całą lokalną społeczność (brzmi znajomo?).

W miarę odkrywania kolejnych poszlak i sprawdzania możliwych tropów okazuje się, że to nie pierwsze zaginięcie dziecka, jakie miało miejsce w miasteczku Winden. Ludzie zaczynają być względem siebie podejrzliwi, stare sekrety wychodzą na jaw, a na dodatek dochodzi do coraz dziwniejszych, trudniejszych do wytłumaczenia zjawisk.

Uwielbiam takie klimaty. DARK ląduje na mojej liście “do zobaczenia”.

Niemiecki thriller podany w formie serialu zdaje się być silnie inspirowany takimi produkcjami jak Twin Peaks, Silent Hill, Z Archiwum X, Stranger Things, Osada czy Detektyw. Wszystko to tytuły, które cenię, i które przypadły mi do gustu. Chociażby dlatego nie mogę doczekać się premiery.

Niestety, na debiut niemieckiego DARK trochę sobie poczekam. Jak wynika z oficjalnego zwiastuna, serial zadebiutuje “zimą 2017 roku”. Pozostaje cały rok czekania.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (22)

85 odpowiedzi na “Niemiecki Netflix kręci hybrydę Stranger Things, Z Archiwum X i Silent Hill. DARK zapowiada się naprawdę konkretnie”

  1. A napisy będą czy tylko po niemiecku? Jak to teraz jest z tym netflixem? Są już napisy do większości materiału czy tylko sporadycznie. mam HBO Go – ale opuścił bym już tą platformę.

    • Polskie napisy są dostępne dla 95%produkcji dostępnych w polskim Netflixie. Dodatkowo jakieś 70 procent materiału posiada polskiego lektora. W zasadzie jedyne materiały z jakimi się spotkałem ostatnio bez tłumaczenia to były bajki dla najmłodszych.

  2. zapowiada sie fajnie, tylko ten język masakra :) niemieckiego nie da się słuchać z przyjemnością lub nawet z obojętnością.

  3. Pozostaje cały rok czekania.

    Uprzejmie donoszę, że obecnie jest marzec, więc to „cały”, to jednak wyjątkowe zbędne „doprecyzowanie”. :)

  4. Proszę nie pisać na temat Niemiec i niemieckich seriali. Żyjemy w Polsce, a nie w Niemczech. Niemcy to nasi wrogowie. A dobry Niemiec, to martwy Niemiec. Każdy to wie. W Europie Zachodniej, a szczególnie w Niemczech my polacy nie jesteśmy zbyt dobrze postrzegani. A Niemcy, to wiadomo, jakie mają zdanie nasz temat. Każdy z nas wie, jak Niemcy traktują nas Polaków. Traktują nas jak ludzi niższej kategorii. Jak śmieci. Na pewno nie warto tam jeździć. Ani do pracy ani na żadne wycieczki. W Niemczech nie ma nic ciekawego. Każdy, kto był Niemczech, przyzna mi rację. Niemcy nas nie lubią. Po prostu. Patrzą na nas z góry… Są zakompleksieni… Mam oglądać jakieś niemieckie seriale? Co mnie obchodzą niemieckie seriale??? Tu jest polska, a nie Niemcy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...