Myślałem, że marzec z Netfliksem upłynie mi na oglądaniu serialu Iron Fist. Ostatecznie to nie z tego powodu przedłużę abonament. Moją uwagę przykuło intrygujące 13 Reasons Why.

W amerykańskim miasteczku nastolatka popełnia samobójstwo. Nie jest to jednak zwyczajna tragedia, która pogrąża lokalną społeczność w smutku. Odebranie sobie życia to nie koniec, lecz dopiero początek opowieści. Do głównego bohatera trafia bowiem zestaw kaset, na których nagrał się nie kto inny jak dziewczyna, która odebrała sobie życie.

Nastolatka tłumaczy, że popełniła samobójstwo z trzynastu powodów, a główny bohater… jest jednym z nich.

Widz wraz z protagonistą zaczynają przesłuchiwać kasety. Na nich zostają opisane motywacje, jakie sterowały młodą kobietą. Wraz z kolejnymi nagraniami całkowicie zmienia się perspektywa głównego bohatera, który zaczyna gonić za tajemnicą śmierci nastolatki. Chłopak odkrywa masę spraw z życia bliskiej mu osoby, o których nie miał bladego pojęcia.

Chociaż 13 Reasons Why jest reklamowane jako serial dla młodszych widzów, bardzo podoba mi się pomysł na scenariusz. Netflix wykorzystał tutaj serię książek Jay Asher, na podstawie których tworzona jest odcinkowa produkcja. Warto również wspomnieć, kto jest reżyserem 13 Reasons Why. To Tom McCarthy – zdobywca Oscara za głośne Spotlight opowiadające o pedofilskim skandalu w Kościele. O realizację raczej nie mam się co obawiać.

Co najlepsze, 13 Reasons Why pojawi się na platformie Netflix już 31 marca. Wtedy też dostaniemy wszystkie odcinki składające się na kompletny sezon. Nie mogę się doczekać.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dawka cynizmu podana w 3. serii serialu „Trzynaście powodów” jest nie do przełknięcia

Scenarzyści serialu „Trzynaście powodów” wyczerpali już temat samobójczej śmierci Hannah Baker i w 3. sezonie skierowali fabułę w zupełnie innym kierunku. Jednak całkowite odejście od wątku, który był siłą napędową tej serii nie wychodzi jej na dobre. Produkcja traci na swoim charakterze i zbliża się do przeciętności. Ale to niejedyny problem tego serialu.

Opinia/Seriale 28.08.2019

Dołącz do dyskusji (3)

23 odpowiedzi na “13 Reasons Why zapowiada się na killera od Netfliksa w marcu. Iron Fist idzie w odstawkę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...