AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę

News/TV 01.03.2017
AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę

AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę

CDA nadal działa na krawędzi prawa i dobrego smaku. Z jednej strony oferuje wartościowy pakiet premium, z drugiej zaś przymyka oko na panujące na nim piractwo. Dlatego ta współpraca może ciut dziwić.

Od bieżącego miesiąca do pakietu CDA Premium włączone zostaną seriale i filmy z oferty AXN Now, serwisu należącego do Sony Pictures Television Networks CE. W ramach AXN Now będzie można obejrzeć, m. in., wszystkie sezony serialu Hannibal, rozwiązać międzynarodowe zagadki kryminalne z ekipą Crossing Lines: Przekraczając granice. A także wywęszyć zbrodnie z Reksem, czy uratować świat razem z bohaterami serialu Heroes.

Współpraca z AXN to początek rozwoju platformy w kierunku międzynarodowych partnerstw i poszerzania biblioteki o treści z największych, zagranicznych studiów filmowych – zapowiada Justyna Troszczyńska z agencji Media4Fun, odpowiedzialnej za realizację projektu.

Oferta programowa AXN Now poszerzy pakiet SVOD CDA Premium, w którym dostępne są już treści m. in. od Kino Świat, Vision Films, M2 Films, Solopanu, Against Gravity, Filmoteki Narodowej, Studia Miniatur Filmowych i innych.

AXN Now w CDA… czy Sony ma aż tak liberalne podejście do piractwa?

I żeby nie było, sam jakoś niespecjalnie stoję murem w obronie interesów korporacji medialnych, choć też nie uważam piractwa za wspaniałe zjawisko. Temat jest bez wątpienia trudny, ale ja nie o tym.

Po dziś dzień, nawet w momencie pisania tej notki, jestem w stanie bez problemu znaleźć na cda.pl pirackie treści, w tym od Sony Pictures. Te z całą pewnością są tam udostępniane bez wiedzy i zgody posiadacza praw autorskich.

Wygląda więc na to, że niekwestionowana popularność cda.pl w naszym kraju skłoniła Sony do przełknięcia dumy i dystrybucji swoich treści nowymi kanałami. Może to i lepiej…

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix nie jest świętą krową. Serwisy VOD muszą wspierać kulturę, nawet jeśli abonamenty przez to wzrosną

Gdyby wierzyć przeciwnikom opodatkowywania dużych korporacji, to jutro polskich użytkowników serwisu Netflix czekałaby prawdziwa apokalipsa. Nagle podniesione ceny, ogłoszenie o rezygnacji z dalszej produkcji polskich seriali, a może nawet groźba całkowitego wycofania się z kraju. O dziwo wprowadzony wkrótce podatek od serwisów VOD nie wywołał jednak zapowiadanych reakcji.

Felieton/VOD 30.06.2020

Dołącz do dyskusji (8)

22 odpowiedzi na “AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę”

   • cda zawsze przypominało mi kinamona i tym podobnych tj. Zero całkowicie legalnej treści, natomiast skupisko miliona nielegalnie ściągniętych filmików.
    Tutaj piszecie, że cda posiada współpracę z Kino Świat, Vision Films, M2 Films, Solopanu, Against Gravity, Filmoteki Narodowej, Studia Miniatur Filmowych i innych.

    Może mi ktoś wytłumaczyć w takim razie jak to jest z tą legalnością działania?

    • Cda.pl nie odpowiada za działania społeczności (tak samo jak YT) a właśnie ona od zawsze nielegalne filmy wstawiała. Wybiła się dając przez jakiś czas wolną rękę piratom i tworząc ogromną społeczność a teraz tylko to wykorzystuje. Coraz więcej nielegalnej treści jest usuwane, proponuje się premium z nowymi produkcjami za psie pieniądze. Wszystko, co dają w premium to produkcje na legalnych licencjach. Mając taką społeczność i niskie ceny dużo ludzi premium wykupi. Tworzą dobrą konkurencję dla wstającego Showmaxa czy firm z zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...