AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę

News/TV 01.03.2017
AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę

AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę

CDA nadal działa na krawędzi prawa i dobrego smaku. Z jednej strony oferuje wartościowy pakiet premium, z drugiej zaś przymyka oko na panujące na nim piractwo. Dlatego ta współpraca może ciut dziwić.

Od bieżącego miesiąca do pakietu CDA Premium włączone zostaną seriale i filmy z oferty AXN Now, serwisu należącego do Sony Pictures Television Networks CE. W ramach AXN Now będzie można obejrzeć, m. in., wszystkie sezony serialu Hannibal, rozwiązać międzynarodowe zagadki kryminalne z ekipą Crossing Lines: Przekraczając granice. A także wywęszyć zbrodnie z Reksem, czy uratować świat razem z bohaterami serialu Heroes.

Współpraca z AXN to początek rozwoju platformy w kierunku międzynarodowych partnerstw i poszerzania biblioteki o treści z największych, zagranicznych studiów filmowych – zapowiada Justyna Troszczyńska z agencji Media4Fun, odpowiedzialnej za realizację projektu.

Oferta programowa AXN Now poszerzy pakiet SVOD CDA Premium, w którym dostępne są już treści m. in. od Kino Świat, Vision Films, M2 Films, Solopanu, Against Gravity, Filmoteki Narodowej, Studia Miniatur Filmowych i innych.

AXN Now w CDA… czy Sony ma aż tak liberalne podejście do piractwa?

I żeby nie było, sam jakoś niespecjalnie stoję murem w obronie interesów korporacji medialnych, choć też nie uważam piractwa za wspaniałe zjawisko. Temat jest bez wątpienia trudny, ale ja nie o tym.

Po dziś dzień, nawet w momencie pisania tej notki, jestem w stanie bez problemu znaleźć na cda.pl pirackie treści, w tym od Sony Pictures. Te z całą pewnością są tam udostępniane bez wiedzy i zgody posiadacza praw autorskich.

Wygląda więc na to, że niekwestionowana popularność cda.pl w naszym kraju skłoniła Sony do przełknięcia dumy i dystrybucji swoich treści nowymi kanałami. Może to i lepiej…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

22 odpowiedzi na “AXN Now nie boi się opinii panującej o cda.pl i nawiązuje współpracę”

   • cda zawsze przypominało mi kinamona i tym podobnych tj. Zero całkowicie legalnej treści, natomiast skupisko miliona nielegalnie ściągniętych filmików.
    Tutaj piszecie, że cda posiada współpracę z Kino Świat, Vision Films, M2 Films, Solopanu, Against Gravity, Filmoteki Narodowej, Studia Miniatur Filmowych i innych.

    Może mi ktoś wytłumaczyć w takim razie jak to jest z tą legalnością działania?

    • Cda.pl nie odpowiada za działania społeczności (tak samo jak YT) a właśnie ona od zawsze nielegalne filmy wstawiała. Wybiła się dając przez jakiś czas wolną rękę piratom i tworząc ogromną społeczność a teraz tylko to wykorzystuje. Coraz więcej nielegalnej treści jest usuwane, proponuje się premium z nowymi produkcjami za psie pieniądze. Wszystko, co dają w premium to produkcje na legalnych licencjach. Mając taką społeczność i niskie ceny dużo ludzi premium wykupi. Tworzą dobrą konkurencję dla wstającego Showmaxa czy firm z zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...