Słyszeliście już nowy kawałek Miuosha i Nosowskiej? “Tramwaje i gwiazdy” to fenomenalny utwór

News/Muzyka 24.02.2017
Słyszeliście już nowy kawałek Miuosha i Nosowskiej? “Tramwaje i gwiazdy” to fenomenalny utwór

Słyszeliście już nowy kawałek Miuosha i Nosowskiej? “Tramwaje i gwiazdy” to fenomenalny utwór

Słuchałam paru płyt Miuosha, ale to było dobrych kilka lat temu. Podobały mi się Piąta strona świata, Prosto przed siebie i ta koncertowa, nagrana z Jimkiem. Potem nam się jakoś z Miuoshem nie składało, aż do teraz. Jego nowy kawałek, Tramwaje i gwiazdy, nagrany z Katarzyną Nosowską jest wyśmienity!

Nosowską uwielbiam od zawsze. Nie jestem może jakąś zagorzałką fanką HEY, ale niektóre kawałki z wokalem piosenkarki na zawsze pozostaną w moim sercu. A Ściemnia się w wykonaniu Nosowskiej i Kory za każdym razem powoduje u mnie ciary. Duet Miuosha i liderki zespołu HEY wzbudził więc moją ciekawość. Jak się okazało – słusznie.

Już dawno nie pamiętam, kiedy jakiś polski utwór tak od razu wpadł mi w ucho.

Na Tramwaje i gwiazdy trafiłam dzisiaj rano i przesłuchałam ten utwór już jakieś kilkadziesiąt razy. Kiedy tylko się kończy, ponownie naciskam “play”. Jestem totalnie oczarowana. Już wiem, że kupię nową płytę Miuosha.

Nowy album katowickiego rapera, POP., wychodzi już niebawem.

Premiera zapowiedziana jest na 17 marca 2017 roku. Wśród jedenastu utworów, które znajdą się na płycie, jednym z nich jest właśnie kawałek Tramwaje i gwiazdy. Krążek artysty można zamówić już teraz, na jego stronie internetowej.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (11)

35 odpowiedzi na “Słyszeliście już nowy kawałek Miuosha i Nosowskiej? “Tramwaje i gwiazdy” to fenomenalny utwór”

 1. Poza jakością produkcji (mamy rok 2017) i barwą Nosowskiej nic ma w tym nic. Nul. Zero.
  Koleżka raper jest ok. Podobną jakość prezentują ziomy od 20 lat. więc… Zapamiętałem go jak wczorajszego papierosa. Zero charyzmy, rozpoznawalnego flow… Nic.
  Refren jakby napisany na kolanie, odśpiewany “bo musi być”…
  Całość wyłączyłem po 80%.
  Opinia jest jak D. Twoja jest zbyt miękka.

 2. Nie dałem rady do końca, ale interesuje mnie, co tak autorkę wpisu ujęło w tym utworze? Wiem tylko, że nieustannie wciskała Play. Trochę za mało jak na recenzję. Jakby wpis dla znajomych na fejsie.
  Joanno – co Cię ujęło w tym utworze?

  • Lubię połączenie rapu z mocnym wokalem. Jest melodyjnie, jest trochę elektroniki. Jest klimat. Po prostu to kupuję w całości. Nie nazwałabym tego tekstu recenzją, to po prostu news – jest fajny, nowy utwór zapowiadający płytę, sprawdź go! ;)

   • Melodyjnie jest, elektronika jest… no przede wszystkim jest elektronika. :) Klimatu niestety nie czuję… choć Nosowską uwielbiam. W ramach eksperymentu można przesłuchać. I tyle. Niestety ambientowy podkład z wygadywaną “poetyką” i średnią dykcją (szeleszczenie, “nie wytumaczył”) w ogóle mi nie podszedł. Gdyby nie było tekstu to przesłuchałbym więcej niż raz. :)

    No dobra… nie recenzja. Bardziej jak reklama. :)

 3. za dużo elektroniki, prymitywna linia melodyczna… nie wiem czym się zachwycać, tym że raper zaśpiewał “kurwa”? Wokal Nosowskiej jest jak zawsze ładny, ale nic poza tym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...