Podobał wam się Ben Affleck w roli Batmana? No to mamy potencjalnie złe wieści…

Film 15.02.2017
Podobał wam się Ben Affleck w roli Batmana? No to mamy potencjalnie złe wieści…

Podobał wam się Ben Affleck w roli Batmana? No to mamy potencjalnie złe wieści…

No dobra, to na razie plotka, ale wygląda na to, że Affleck nie tylko nie chce reżyserować nowego filmu o Batmanie, ale również chce zrezygnować z samej roli. Szkoda, bo był jednym z nielicznych pozytywów nowych filmów.

Czy można nakręcić lepszą adaptację Batmana od Christophera Nolana? Z całą pewnością, jednak poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Trudno będzie, nawet znanym filmowcom, równać się z genialną, bezbłędną trylogią Mrocznego Rycerza.

Hollywood jednak postanowiło spróbować, a efekty były mizerne. Nie, nie dlatego, że te filmy były bardzo dobre, ale gasły przy blasku filmów Nolana. Okazały się kiepskie lub co najwyżej przeciętne, z bardzo niewieloma jasnymi punktami.

Jednym z nich był Ben Affleck. Tak, wiem, że wielu z was się ze mną nie zgodzi, czytałem przecież recenzje, w których aktor był bardzo krytykowany. Kreacja Afflecka była jednak bardzo przekonująca, a jego interpretacja postaci bardzo ciekawa. Niestety, wygląda na to, że na tym koniec.

Batman bez Bena Afflecka.

Wiemy już od dawna z oficjalnych źródeł, że Affleck zrezygnował z roli reżysera nowego filmu o Batmanie. Teraz, jak udało się dowiedzieć Colliderowi, aktor chce zrezygnować w całości ze swojej roli w uniwersum DC. Zaznaczam, że jest to informacja niepotwierdzona, mimo relatywnie poważanego źródła.

Jeżeli to prawda, to albo Affleck zniknie na dobre, albo wystąpi w jeszcze jednym filmie z uwagi na zobowiązania i podpisane umowy. Aktor rzekomo jest w trakcie negocjacji i nie chce już występować, ale Warner Bros. może nie chcieć mu odejść w tak łatwy i bezbolesny sposób.

Warto zaznaczyć, że chodzi tu o zupełnie nowy film, a nie nakręconą już Justice League, która w kinach pojawi się 17 listopada i w której występuje Affleck.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

12 odpowiedzi na “Podobał wam się Ben Affleck w roli Batmana? No to mamy potencjalnie złe wieści…”

 1. Denis Villeneuve na reżysera, z aktorami… marzę o Hiddlestonie, ale nie sądzę, by odpuścił rolę Lokiego. Gyllenhaal też by się do tej roli nadawał, Murphy też, ale on już grał w trylogii Nolana. No i standardowo McConaughey i Cooper też byliby warci przemyślenia.

  • Cooper – to Indiana Jones nie Batman
   McConaughey – rozumiem że Christan “Mechanik” Bale przetarł szlaki na wymoczkowatych batmanów, ale bez przesady, może jeszcze Tom Cruise,
   Hiddleston – tego to kompletnie nie rozumiem ale nie widziałęm go wielu filmach
   Gyllenhaal – ten pomysł mi sie bardzo podoba, jego dolna cześć twarzy dobrze grałaby Batmana plus pasuje do twardziela

 2. “Czy można nakręcić lepszą adaptację Batmana od Christophera Nolana? Z całą pewnością, jednak poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Trudno będzie, nawet znanym filmowcom, równać się z genialną, bezbłędną trylogią Mrocznego Rycerza.” Można , ale nie można …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...