Zdjęcie Ocean’s Eight potwierdza żeńską obsadę. Zagranie, które może się zemścić na producentach

Film 31.01.2017
Zdjęcie Ocean’s Eight potwierdza żeńską obsadę. Zagranie, które może się zemścić na producentach

Zdjęcie Ocean’s Eight potwierdza żeńską obsadę. Zagranie, które może się zemścić na producentach

Do sieci trafiło pierwsze oficjalne zdjęcie z Ocean’s Eight. Tym samym potwierdzone zostały informacje o całkowicie żeńskim gangu, który ma dokonać największego skoku w dziejach.

Ocean’s Eight pojawi się w kinach dopiero w 2018 roku. Nie przeszkadza do producentom, którzy już teraz rozpoczynają kampanię reklamową. Na pierwszym oficjalnym kadrze z filmu widać wszystkie bohaterki, które będą składać się na tytułową ósemkę niezwykle utalentowanych złodziejek.

Obsada Ocean’s Eight jest naprawdę doborowa.

W filmie pojawią się takie artystki jak Sandra Bullock (przywódczyni grupy), Rihanna, Cate Blanchette, Mindy Kaling, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway oraz Sarah Paulson. To bez cienia wątpliwości najwyższa możliwa półka. Takiej obsady może zazdrościć każdy inny film akcji.

Co od razu rzuca się w oczy, skład Ocean’s Eight jest stricte kobiecy. W przeciwieństwie do poprzednich filmów z serii, gdzie dominującą rolę odgrywali mężczyźni, tym razem wytwórnia postawiła na nowoczesny wydźwięk. Mnie z kolei ciekawi, czy ten pomysł na ręce i nogi.

Żeby była jasność – nie mam nic przeciwko kobiecej dominacji w Ocean’s Eight.

Żeńska grupa złodziejek na pewno będzie miłą, ciekawą i odświeżającą odmianą po poprzednich filmach z serii. Zastanawia mnie jednak, na ile decyzja wytwórni ma jakiś większy sens, a na ile podyktowana jest jedynie poprawnością polityczną oraz chęcią zdobycia kilku punktów wśród różnego rodzaju aktywistów.

Stworzenie żeńskiej obsady tylko po to, aby głównymi bohaterkami zostały kobiety, może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Wszyscy byliśmy tego świadkami w 2016 roku. Sony Pictures za wszelką cenę chciało przeforsować w pełni żeński skład nowego Ghostbusters. Nawet mimo apeli fanów.

Wytwórnia dopięła swego, ale wielkim kosztem.

Film był średniakiem bez wyników, jakich oczekiwano w Sony. Okazało się, że zorganizowane grupy, na wsparcie których liczyła wytwórnia, stanowią zaledwie promil wszystkich widzów. Ci z kolei nie mieli ochoty iść do kin na społeczno-socjologiczną manifestację.

Trzymam kciuki za Ocean’s Eight i liczę, że tym razem decyzja jest nieco bardziej przemyślana. Posiada dobre umocowanie w historii, scenariuszu oraz dialogach. W przeciwnym przypadku żeńska obsada będzie jedynie prostym zabiegiem PR, który już wcześniej nie zdał egzaminu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (21)

93 odpowiedzi na “Zdjęcie Ocean’s Eight potwierdza żeńską obsadę. Zagranie, które może się zemścić na producentach”

   • Części nawet nie kojarzę :D więc już o doborowości nie może być mowy. Gasnąca piosenkarka, wygaśnięta Sandra, do tego serialówki i komedie romantyczne. Tutaj nie trzeba być prorokiem aby przewidzieć przyszłość produkcji.

    • Z tego co wiem to doborowość w żadnym słowniku nie jest zdefiniowana jako “Osoba którą kojarzy namo”. Skoro ich nie znasz to jest to Twój problem i może w takim razie warto poznać?

     • Za sjp/ Doborowy – doskonały, przedni, najlepszy w swoim gatunku.
      Feniksie(cóż za niefortunny nick) istnieje wiele kryteriów wartościowania aktorstwa, ja się odwołałem do popularności, bo tematem jest film sensacyjny. W kinie sensacyjnym, większą wartością jest wypuszczenie do sieci sekstaśmy niż sam talent, czy w ogóle kompetencje aktora(Rijana). Nadążasz? Musi być więc popularność, a więc i kasowość(muszę tłumaczyć czemu idą w parze?).
      No i cholera, patrz, powtórzę się “Gasnąca piosenkarka, wygaśnięta Sandra, do tego serialówki i komedie romantyczne.” Dość dziwna mieszanka popularno-kasowa. Bez ładu, łapanka była. Tzn dla mnie nie dziwna, w kontekście tytułu xD w każdym razie doborowa, wedle definicji, w moim odczuciu na pewno nie jest. Jesteś?
      Zdradzę Ci że chinka będzie tą najbardziej kumatą(pewnie hackerka) Rijana nie bedzie za duzo mowiła a Anne Hathaway jak zwykle, będzie idiotką.
      Nie nie mam problemu, ani z twarzami ani z ocenianiem, bo oglądam całkiem dużo, ja bardzo cenię kino. Dlatego zadrwilem z tej obsady ;-)
      Nie mam też problemu z doborem repertuaru, tak więc dzięki, poznam ale jeśli będzie warto.

 1. “Zastanawia mnie jednak, na ile decyzja wytwórni ma jakiś większy sens, a na ile podyktowana jest jedynie poprawnością polityczną oraz chęcią zdobycia kilku punktów wśród różnego rodzaju aktywistów.”
  A zrobienie filmu z obsadą w pełni męską nie jest zdobywaniem punktów u nikogo. Aha, ok.

 2. Przepraszm bardzo, ale co to za bzdury?

  Nowe Ghostbusters powstało z dziewczynami bo sądzono, że to będzie dobry pomysł i biznes a nie dlatego, że trzeba było wprowadzić równowagę polityczną w kinie…WTF? Dziewczyny w USA bardzo popularne i lubiane z Saturday Night Live.

  Dokładnie to samo jest z Ocean Eight – jest pewna marka, która się przejadła stąd pomysł by w ten sposób ją ożywić co może wyjść lub nie wyjść – wszystko zależy od scenariusza.

 3. A ja nie spodziewam się po tym filmie zbyt wiele. Cała obsada kobiet… to się nie sprawdzi. I to nie dlatego, że to kobiety. Dlatego, że wymieniono całą obsadę i robią sequel z czego co może conajwyżej będzie spin-offem.

  Co by nie mówić ale Ocean`s eleven wysoko zawiesił poprzeczkę a duet Brad Pitt i George Clooney to jeden z lepszych męskich duetów jakie oglądałem. Zresztą sam producent mam wrażanie nie spodziewa się zbyt wiele po filmie skoro podpina go pod znaną markę zamiast stworzyć nową. Przecież gdyby scenariusz i pomysł na film by był dobry to by się sam obronił i nie potrzebowałby ciągnika w postaci starego tytułu.

 4. Kobiety są statystycznie ładniejsze od mężczyzn. U nas na wiosce mówi się że kobiety to płeć piękna. Wiec dobrze, że na filmie będą tylko kobiety. Może będzie jakiś seks lesbijski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...