Wiosną tego roku przeczytamy nową powieść Miłoszewskiego

Książki 26.01.2017
Wiosną tego roku przeczytamy nową powieść Miłoszewskiego

Wiosną tego roku przeczytamy nową powieść Miłoszewskiego

Co prawda nie Zygmunta Miłoszewskiego, autora trylogii o prokuratorze Szackim, na którą składają się powieści: “Uwikłanie”, “Ziarno prawdy” i “Gniew”, ale jego brata, Wojciecha. Wojciech i Zygmunt Miłoszewscy wspólnie pracowali nad scenariuszem do rewelacyjnego polskiego serialu, “Prokurator”, który mogliśmy oglądać w Telewizji Polskiej w 2015 roku.

Jeśli Wojciech Miłoszewski ma taki sam talent prozatorski jak swój brat jego powieść może okazać się niemałym sukcesem. Na razie nie znamy tytułu książki. Wiadomo tylko, że ta ukaże się wiosną, ma pięćset stron i jest thrillerem political fiction. Rzecz ma dziać się w 2017 roku, kiedy to Rosja napada na Polskę.

Choć bliżej mi do kryminałów, jakie wychodzą spod ręki Zygmunta Miłoszewskiego, jestem cholernie ciekawa nowej i zarazem debiutanckiej powieści jego brata, Wojciecha.

Warto też dodać, że Zygmunt Miłoszewski pracuje nad nową powieścią.

Ta, co prawda, nie wiadomo kiedy się ukaże, ale po powyższych słowach pisarza można spodziewać się, że premiera nastąpi właśnie w tym roku. O książce Zygmunta Miłoszewskiego właściwie nic nie wiadomo. W grudniu ubiegłego roku pojawiły się w związku z jej tworzeniem bardzo skąpe informacje na profilu Marcina Mellera, na Facebooku.

Cóż, ja też mam nadzieję, że ten rok będzie należał do Miłoszewskich. Po “Gniewie” opublikowanym w 2014 roku i po “Prokuratorze”, który nie doczekał się kontynuacji, odczuwam pewien niedosyt.

Teksty, które musisz przeczytać:

Ponad 60 spotkań z pisarzami, setki premier oraz tysiące tytułów z rabatami. Ruszają Wirtualne Targi Książki – za darmo, na twojej kanapie

Już dziś, 14 października, ruszają Wirtualne Targi Książki Empiku. Wydarzenie potrwa do 25 października, a w jego trakcie spotkamy ponad 60 pisarzy i pisarek oraz będziemy mieli okazję zapoznać się z setkami nowych premier. Co ważne – udział we wszystkich punktach programu, np. spotkaniach autorskich – jest bezpłatny. A co w programie?

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...